بازار ادویه استانبول

07 اسفند ، 1398
سجاد نبیونی
گردشگری
0 کامنت


بازار ادویه استانبول | Spice Bazaar

بازار ادویه استانبول یکی از بزرگترین بازارهای ادویه دنیا است که تعداد زیادی از گردشگران به بهانه بازدید از جاذبه های دیدنی استانبول، پا به اینجا میگذارند تا از بازار ادویه استانبول بهترین ادویه های دنیا رو خریداری کنند! البته این بازار فقط ادویه غذایی ندارد، داروهای گیاهی و بعضی چیزهای دیگر هم در این بازار به چشم می خورد. ترشی جات، آجیل، میوه های خشک، باقلوا و راحت الحلقوم ترکی، گلاب و هر نوع طعم دهنده ای که می توانید به آن فکر کنید دراین بازار وجود دارد. با کارینـا پرواز همراه باشید.

بازار ادویه استانبول یا بازار مصری ها!

Spice Bazaar واقع در محله Eminonu در استانبول، جنب پل Galata و مسجد جدید (Yeni Cami)، یکی از بزرگترین و معروف ترین بازارهای شهر است. بازار ادویه‌ی استانبول یا بازار مصری‌ها، (به زبان ترکی Mısır Carsisi، میصیر چاریشی می‌گویند) در سال ۱۶۶۰، در منطقه‌ی صنعتی و شلوغ امینونو (Eminonu) ساخته شد. چون استانبول در مسیر تجارت میان شرق و اروپا واقع شده بود و بازار با بودجه‌ی مالیات‌های دریافتی از مصر ساخته شده بود تا مدت های بسیار زیادی نام این بازار، بازار مصری ها بود اما در گذر زمان، بازدیدکنندگان خارجی که از استانبول بازدید می کردند، نام این بازار را به بازار ادویه تغییر دادند. زیرا آنان به دور از سبقه و تاریخ این بازار، در اکثر مواقع در این بازار تجارت و خرید و فروش ادویه در استانبول را دیده اند و در روایت های خود طبیعتا، از بازار ادویه استانبول نام می بردند نه بازار مصری ها!

جالب است بدانید که بعد از بازار بزرگ استانبول، این بازار بزرگترین مجموعه سرپوشیده‌ موجود در استانبول است که به خاطر غرفه های رنگارنگ و هوس برانگیز تنقلات و شیرینی و راحت الحلقوم های ترکی هر کسی را به سمت خود جذب می کند. در واقع عطر و بوی این بازار است که تمامی عطرها و طعم ‌ها در هم ادغام نموده است و در نهایت رایحه ای خاص و منحصر به فرد و خاص خودش را به وجود آورده است.

شما می توانید ادویه‌ های با کیفیت و خوش‌ عطر مورد نیاز خود را خریداری کنین یا حتی این ادویه ها را به عنوان سوغاتی برای خانواده و دوستان خود به شهر یا کشور خود ببرید.

ساعت کاری بازار ادویه:

در بازار ادویه استانبول حدود ۸۸ مغازه و دکان وجود دارد که در تمامی روزهای هفته به جز یکشنبه ‌ها (10 صبح تا 18 عصر) از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ عصر باز هستند؛ اما در تعطیلات عمومی و مذهبی در تمامی ساعات روز تعطیل می باشند.

جاذبه های اطراف بازار ادویه:

از جمله ی جاذبه هایی که در اطراف بازار ادویه استانبول وجود دارد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-         مساجد سلیمانیه

-         مسجدرستم پاشا

-         میدان سلطان احمد

-          پل گالاتا

 که میتوانید به آنها هم سر بزنید.

ورودی اصلی بازار ادویه استانبول، از سمت مسجد جدید استانبول واقع در امینونو در منطقه ای تاریخی که به شکل L است می باشد که روی دیوار آجری آن پرنده های زیادی نشسته اند.

هر دو طرف بازار ادویه میتوانید از دست فروش ها نیز خرید کنید؛ چیزهایی به جز ادویه آن هم با قیمت مناسب. فقط اصالت و کیفیت کالاهایی که برای خرید انتخاب میکنید را با دقت چک کنید و تاجایی که می توانید هم با فروشنده ها چانه بزنید...

خارج از بازار و در سمت غربی آن مغازه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی را می‌بینید. فراموش نکنید به فروشگاه معروف مهمت افندی که اولین مغازه فروش قهوه در ترکیه بوده و یکی از معروف ترین فروشگاههای قهوه ترک می باشد و در این بازار شعبه دارد سری بزنید؛ در این فروشگاه می توانید انواع قهوه، هم آسیاب شده و هم دانه های درسته قهوه را خریداری کرده و حتی نحوه آسیاب شدن دانه های قهوه را هم از نزدیک ببینید...

ویژگی های بازار ادویه:

از جمله ویژگی های بازار ادویه این است که این بازار در نزدیکی یکی از شلوغ ترین و البته پر رفت و آمدترین بنادر شهر استانبول عنی بندر امینونو قرار گرفته است و به همین خاطر آن را به بندری بسیار پر رفت و آمد و البته تجاری برای بسیاری از افراد اعم از تاجران داخلی و خارجی تبدیل کرده است.

در بازار ادویه استانبول شما با هر علم و دانشی که نسبت به ادویه ها دارید، می توانید بهترین ادویه‌ جات، شیرینی ‌های سنتی و مختلف، خشکبار، خاویار ترکی، پنیر ترکی، آجیل، موم عسل، چای و قهوه را پیدا و خریداری نمایید. با این حال توجه داشته باشید که بازار ادویه استانبول بسیار بسیار شلوغ است اما تمام این شلوغی را گردشگران تشکیل نمی دهند بلکه بسیاری از مردم بومی استانبول نیز برای خریدهای حتی روزانه ی خود به بازار ها، مراکز خرید قدیمی و تاریخی می ‌روند.

دسترسی به بازار ادویه:

برای رسیدن به بازار ادویه استانبول می توانید از ترموا و مترو استفاده کنید و در ایستگاه امینیو از قطار پیاده شوید و به آسانی به بازار ادویه استانبول بروید.

از این صفخات دیدن کنید

تور استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول - قسمت اول

       
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0