سیستم رتبه بندی هتل ها

06 آبان ، 1398
سجاد نبیونی
مطالب کاربردی
0 کامنت

سیستم رتبه بندی هتل ها

شاید برای شما هم پیش آمده باشد. هنگامی که قصد سفر داشته باشید در تورهای مختلف آژانس های مسافرتی ، هتل هایی با رتبه بندی مختلف مشاهده کرده باشید و ندانید هتل سه ستاره با پنج ستاره دقیقا چه تفاوت هایی دارد، یا اینکه به این جمله برخورده باشید که هتل های پنج ستاره گرجستان در حد هتل های سه ستاره دبی یا شهرهای اروپایی است ! رتبه بندی هتل های ایران با سایر کشورهای دنیا چه تفاوتی دارد؟ یا اینکه چه استانداردی برای رتبه بندی هتل ها و تعیین تعداد ستاره های هتل ها وجود دارد؟ برای دانستن پاسخ تمام این سوال ها این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید.

طبق آمارهای ارائه شده بیش از 30 مدل درجه بندی  هتل ها وجود دارد که مرسوم ترین آن در همه جای دنیا سیستم ستاره است و به هتل ها بین یک تا پنج ستاره داده می شود.   در سیستم ستاره دهی به هتل معیار های عمومی وجود دارد و بعضی جزئیات در هر کشور متفاوت است و هتل ها بر اساس خدماتی که ارائه میدهند طبق استانداردهای بین المللی و داخلی هر کشور ستاره دریافت می کنند. این سیستم امتیازدهی توسط تراول گاید در سال 1958 ابداع گردید و هر ستاره شامل حداقل استاندارد هایی است که باید در تمام کشورها رعایت شود .

این موضوع که کیفیت هتل هایی با ستاره یکسان در کشورهای مختلف با هم متفاوت است صحیح است یک سری ملاک و معیارهای از پیش تعریف شده، برای ستاره های مختلف وجود دارد و اینکه کدامیک از این ملاک ها ارجحیت دارد به سلیقه برمی گردد و بعید است سازمانی برای استانداردسازی هتل ها این موارد ناهمگون را اولویت بندی کند.

در ارزیابی هتل ها سه اصل کلی امتیازبندی می‌ شود که عبارتنداز: امور ساختمانی و تاسیساتی و محل قرار گرفتن هتل، امور مربوط به نوع و سطح سرویس و خدمات و تجهیزات ( کمیت و کیفیت خدمات رفاهی موجود در هتل )، امور مربوط به مدیریت، نیروی انسانی و آموزش. تقاوت بین کیفیت هتل های هم ستاره در کشورهای مختلف به این دلیل است که بسیاری از این ستاره ها غیراستاندارد و به عبارتی دوستانه داده شده اند و ستاره ای رسمی که حاکی از کیفیت باشد بسیار نادر است.

 سیستم ستاره گذاری از یک تا پنج که در اکثر کشورهای اروپایی رایج است، سیستم حروف الفبا مثل A،B،C،D   در یونان رایج است و ستاره های هتل نیز طبق تعارف با این حروف هم درجه بندی می شوند مثل چهار ستاره A، سیستم Crown که در بریتانیا رایج است.

در کشور آلمان درجه بندی هتل ها به چند گروه تقسیم می شوند: توریست کلاس ( یک ستاره )، استاندارد کلاس ( دو ستاره )، کامفورت کلاس ( سه ستاره )،First class  ( چهار ستاره ) و Luxury Class ( پنج ستاره ). تعدادی از هتل ها مثل هتل آپارتمان، متل ها و… اصلا در مقوله ستاره قرار نمی گیرند و به نوعی دیگر امتیازبندی می شوند.

سیستم درجه بندی هتل بر اساس ستاره در ایران:

هتل های 1 ستاره:

هتل های ا ستاره هتل هایی هستند که باید حداقل خدماتی که یک هتل ارائه می کند را داشته باشد . حداق هفتاد و پنج درصد اتاق های این هتل ها باید دارای سرویس بهداشتی و حمام باشند . سیستم سرمایشی و گرمایشی باید در تمام اتاق ها وجود داشته باشد و محلی نیز برای سرو صبحانه متناسب با ظرفیت هتل باید وجود داشته باشد و همچنین کیفیت خدمات هتل باید استانداردهای لازم را داشته باشد. هتل یک ستاره معمولا فاقد اسانسور هستند

هتل های 2 ستاره:

هتل های دو ستاره از نظر خدمات تقریبا در سطح هتل های یک ستاره هستند اما سطح نظافت و خدمات کمی بهتر است . در این هتل ها باید تمام اتاق ها به مبلمان قفسه و کمد ، تلویزیون و سرویس های بهداشتی و حمام مجهز باشند . پرسنل این هتل ها باید آموزش های کافی دیده باشند. قابلیت سرویس دهی در وعده های غذایی صبحانه ، ناهار و شام را داشته باشند.
هتل های دو ستاره از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند و به همین دلیل بعضی از امکانات را محدود می کنند تا قیمت را کاهش دهند و این امکانات با درخواست مهمان ارائه می گردد. این هتل ها اکثرا بین دو تا 4 طبقه هستند.

هتل های 3 ستاره:

هتل های سه ستاره نسبت به هتل های دو ستاره چشم انداز بهتری دارند، فضای بزرگتری دارند و لابی شیک تری دارند و همچنین امکانات بیشتری نسبت به هتل های یک و دو ستاره ارائه می کنند.
پذیرش 24 ساعته ، اتاق های بزرگ تر، مبلمان قفسه و کمد ، تلویزیون و سرویس های بهداشتی و حمام در کنار فضای بزرگ تر و دکوراسیون زیبا تر به مسافر ارائه می شود. در بعضی از هتل های سه ستاره ، امکانات ورزشی مانند استخر و سونا ، گلف نیز وجود دارد.
در هتل های سه ستاره صبحانه به صورت بوفه سرو می گردد و در بعضی از این هتل ها ناهار و شام نیز با پرداخت هزینه جداگانه سرو می شود.

هتل های 4 ستاره:

هتل های 4 ستاره علاوه بر خدماتی که به مسافران ارائه می کنند باید آسودگی و راحتی هر چه بیشتر را برای مهمانان خود مد نظر داشته باشند. این هتل ها قضای بزرگ و رسمی دارند و برخورد کارکنان باید بسیار حرفه ای و مودبانه باشند.
تمامی امکانات اتاق های هتل های سه ستاره در هتل چهار ستاره نیز وجود دارد . اما در هتل های چهار ستاره این امکانات باید در سطح بالاتری باشد. داشتن دربان ، رزرواسیون سریع ، داشتن فضای عمومی و فضای سبز ، امکانات ورزشی و تفریحی کامل از امکاناتی است که هتل های چهار ستاره ارائه می کند.
رستوران این هتل ها خدمات و منوی متنوعی ارائه می کنند و نظافت اتاق هر ساعت از روز که مسافر بخواهد صورت می گیرد.

هتل های پنج ستاره:

هتل های پنج ستاره در ایران باید حتما قوانین و استانداردهای بین المللی را رعایت کنند و همچنین کیفیتشان را ثابت نگه دارند. هتل های پنج ستاره شامل تمامی امکانات رفاهی و تفریحی می شوند . اتاق های این هتل ها متنوع است و امکانات زیادی دارند. دکوراسیون این هتل ها بسیار زیبا و چشم نواز است . دارای بیش از 100 اتاق هستند. ورودی زیبایی دارند و از نظر قیمت از سایر هتل ها گران تر هستند.
هتل های پنج ستاره معمولا در مرکز شهر قرار دارند تا دسترسی به اماکن دیدنی شهر راحت تر باشد.

از خدماتی که در هتل های پنج ستاره ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معماری و دکوراسیون زیبا و منحصر به فرد
نگهداری و خانه‌داری منحصربه‌فرد و مستمر
دارای بیش از ۱۰۰ اتاق
 ورودی زیبا
اتاق مهمان
فضای عمومی تزیین شده با کارهای هنری
فرش شده با کیفیت بالا
لابی بسیار زیبا
دفتر پذیرش بسیار منظم در فضای کافی و آرم
دارای نگهبان و سرویس ۲۴ساعته
پرسنل آموزش‌دیده و مؤدب
تزیین اتاق ها با استفاده از اشیای عتیقه
۳ تلفن در هر اتاق: یکی کنار تخت، یکی روی میز و  دیگری داخل حمام
دو مرتبه در روز اتاق‌ها نظافت شوند
سرویس حمام مدرن
رستوران عالی و غذاهای متنوع و سرویس پذیرایی فرانسوی، انگلیسی، روسی
امکانات جذاب رستوران
سرویس حمل و نقل
مغازه و فروشگاه‌های متنوع
وجود یخچال در داخل اتاق‌ها با انواع میوه و نوشیدنی
 سالن آمفی‌تئاتر و اتاق کنفرانس

هتل ها از نظر موقعیت شهری به دسته هتل های مرکز شهر، حومه شهر ، تفریحی و فرودگاهی دسته بندی می شوند

از نظر مدت اقامت نیز هتل ها به دسته های زیر تقسیم می شوند:

هتل ترانزیت:

مهمانان معمولا برای یک روز و گاهی حتی کمتر از یک روز در این هتل‌ها اقامات می‌کنند، مانند هتل‌های اطراف فرودگاه.

هتل پانسیون:

مهمانان با عقد قرارداد اجاره به مدت یک ماه در این هتل‌ها اقامت می‌کنند.

هتل نیمه پانسیون:

دارای هر دو خصوصیت ذکر شده بالاست . میهمان می تواند بر حسب مدت نیاز اقامت خود را تعیین کند.

هتل‌های شش و هفت‌ستاره

استاندارد امتیازدهی به هتل‌ها حداکثر دارای پنج ستاره است ولی در دهه‌های اخیر و با تبدیل شدن گردشگری به یک صنعت درآمدزای بین‌المللی، در بسیاری از مناطق جهان هتل‌هايی ساخته شد که سطح استاندارد آن‌ها بسیار بالاتر از هتل‌های پنج ستاره و پنج ستاره ممتاز است. رویکرد سنتی تقسیم‌بندی با پنج ستاره نیازمند یک بازنگری کلی و انعطاف‌پذیری بیش‌تر است. امروزه سطح امکانات برخی از هتل‌ها به اندازه‌ای بالاست که به هتل‌های شش ستاره یا هفت ستاره مشهور شده‌اند که البته تنها هتلی که در سراسر دنیا به عنوان هتل هفت ستاره شناخته شده، هتل برج‌العربی دبی در کشور امارات است که سطح جدید از خدمات‌دهی و امکانات رفاهی موجود در یک مرکز اقامتی را ارايه کرده  است.

تورهای مسافرتی اغلب با هتل های مختلف بسته می شوند اما اگر قصد مسافرت دارید می توانید سایر اقامتگاه ها را نیز مد نظر داشته باشید . برای دیدن انواع اقاماتگاه های گردشگری به صفحه اقامتگاه ها در مجله گردشگری کاریناپرواز مراجعه کنید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0