لاتاری گرین کارت آمریکا چیست

15 مهر ، 1398
سجاد نبیونی
مطالب کاربردی
0 کامنت

معنی لاتاری چیست

لاتاری چیست؟

لاتاری یا بخت آزمایی نوعی قرعه کشی است که به صورت جمعی انجام می شود. در آمریکا و سایر کشورها بلیط های کاغذی ، نشان ها و با اعداد چند رقمی به قیمت مشخصی فروخته می شود و طی یک مراسم برندگان این قرعه کشی مشخص می شوند.

برگه های قدیمی لاتاری بخت آزمایی زمان شاه

لاتاری در انواع مختلف و در کشورهای مختلف برگزار می شود که یکی از انواع آن که در کشور آمریکا برگزار می شود،  گرین کارت لاتاری یا ویزای گوناگونی است. لاتاری گرین کارت آمریکا که به اختصار لاتاری شناخته میشود برنامه ایست برای حفظ تنوع نژادی در ایالات متحده آمریکا. در برنامه قرعه کشی ویزای تنوع نژادی آمریکا، هرساله 55000 ویزا به صورت تصادفی از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت به آمریکا توزیع میشود که یکی از کشورهای دریافت کننده ویزا ایران است . البته بعد از ریاست جمهوری دونالد ترامپ تعداد ویزاهای ایرانیان کاهش پیدا کرده است اما همچنان لاتاری سریع ترین روش برای مهاجرت به آمریکا محسوب می شود.
لاتاری راحت ترین و سریع ترین روش مهاجرت و اقامت در آمریکا است. مدت زمان لاتاری از ثبت نام تا نتیجه آن کمتر از دو سال است . هزینه های اداری  لاتاری تا رسیدن به گرین کارت کمتر از 600 دلار برای هر نفر است. جزو معدود روش های دریافت اقامت است که از ابتدا به دریافت کارت اقامت دائم ختم میشود. فرد برنده میتواند فرزندان زیر 21 سال و همسرش را نیز با ویزای مهاجرتی و دریافت گرین کارت به خاک آمریکا برساند.


فلسفه لاتاری

با توجه به این موضوع که لاتاری به منظور حفظ گوناگونی نژادی در بین مهاجران آمریکا است . این ویزا برای کشورهایی که مهاجران زیادی به آمریکا می فرستند صادر نمی شود و هر ساله کشورهایی که مجاز در این قرعه کشی هستند تغییر می کند. به عنوان مثال مردم کشور روسیه بین سالهای 2005 تا 2009 مجاز به شرکت در این قرعه کشی نبودند.
کشورهای غیرمجاز کشورهایی هستند که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰٫۰۰۰ مهاجر از طریق ویزاهای خانوادگی و کاری به آمریکا فرستاده باشند. از جمله کشورهایی که در بیشتر دوره‌ها غیرمجاز بوده‌اند می‌توان به چین، انگلستان و هند اشاره کرد.

آمار برنده شدگان لاتاری سال 2015 آمریکا

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری. یک قطعه عکس پرسنلی ، آدرس دقیق و کد پستی ، میزان تحصیلات و وضعیت تاهل از جمله اطلاعاتی است که مورد نیاز است . لازم به ذکر است برای لاتاری امسال مشخصات و شماره پاسپورت نیز به مدارک مورد نیاز اضافه شده است.
 برای شرکت در قرعه‌کشی شما باید دارای دیپلم دبیرستان (تعریف شده به عنوان پایان موفقیت‌آمیز یک دوره ۱۲ ساله آموزش ابتدایی و متوسطه) باشید. این مدرک در ایران با نام مدرک پیش دانشگاهی شناخته می‌شود. اگر این مدرک را ندارید باید ۲ سال سابقهٔ کاری در ۵ سال گذشته در شغلی داشته باشید که نیاز به ۲ سال آموزش یا تجربهٔ کاری دارد. اطلاعات موجود در پایگاه داده‌های وزارت کار ایالات متحده تعیین‌کننده اعتبار سابقه کار متقاضی خواهد بود.

نکته: برای ثبت نام در لاتاری هر فرد حق یک بار ثبت نام دارد و در صورت ثبت نام مجدد شانس او از بین می رود البته برای متاهلین این شانس دو برابر است.

تمامی دوستانی که قصد ثبت نام در سامانه لاتاری را دارند می توانند با کارشناسان ما تماس بگیرند و با ارسال مدارک فرم آنها تکمیل خواهد شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0