معرفی سایت ها و برنامه های پیش بینی هوا قسمت اول

03 مرداد ، 1398
سجاد نبیونی
مطالب کاربردی
0 کامنت

معرفی سایت ها و برنامه های  پیش بینی هوا قسمت اول

یکی از دغدغه های مسافران در همه جای دنیا وضعیت آب و هوای منطقه ای است که می خواهند به آن سفر کنند. نداشتن اطلاعات کافی از وضعیت آب و هوایی ممکن است یک سفر ایده آل را به سفری کسل کننده تبدیل کند و تمام برنامه های سفری و گشت های شهری را خراب کند. داشتن اطلاعات کامل از شرایط جوی برای کسانی که به لذت بردن از سفر خود اهمیت می دهند و از قبل برای آن برنامه ریزی می کنند بسیار سودمند است.
یکی از راه هایی که می تواند به شما اطمینان دهد که وضعیت آب و هوایی و جوی شهر یا کشوری که می خواهید به آن سفر کنید چگونه است استفاده از ابزار های آنلاین مانند اپلیکیشن های موبایل  و وبسایت ها است در این مقاله سعی کرده ایم بهترین و دقیق ترین ابزار ها را برای این امر به شما معرفی کنیم تا سفری لذت بخش داشته باشید. 
بسیاری از وبسایت ها و اپلیکیشن ها هستند که شرایط جوی را به تفکیک کشور و شهر به مخاطبان ارائه می دهند اما بعضی از آنها شهرت بیشتری دارند و مخاطبین بیشتری به آنها اعتماد می کنند و در بیشتر مواقع شرایط را به صورت صحیح پیش بینی کرده اند . ما در این مقاله و قسمت های بعدی آن لیستی از ارائه دهندگان وضعیت آب و هوا تهیه کرده ایم.

وبسایت ها:

خارجی:

1- گوگل

مهم نیست شما در چه شهری هستید و چگونه به اینترنت اتصال پیدا کرده اید. نام آشنا ترین موتور جستجو در جهان و به خصوص ایران موتور جستجوی گوگل است . موتور جستجوی گوگل ابزار های مختلفی را به کاربران خود ارائه می کند که خدمات پیش بینی وضع آب و هوا نیز یکی از آنهاست . از آنجایی که دسترسی به این موتور جستجو راحت است و در بسیاری از گوشی های هوشمند و کامپیوترهای شخصی موتور پیش فرض جستجو است و همچنین سرعت لود بالایی دارد می توانید در کمترین زمان از وضعیت آب و هوایی مقصدتان باخبر شوید کافی است کلمه "آب و هوا" را به همراه نام مقصد و یا کبمه weather  را به همراه نام لاتین مقصد کنار هم بنویسید تا در صدر نتایج گوگل شرایط آب و هوایی ، دما، رطوبت و میزان باد را به تفکیک روز و ساعت مشاهده کنید گوگل این اطلاعات را از وبسایت مطرح weather.com  دریافت می نماید.
آب و هوا و نمایش آن در گوگل

2- وبسایت weather.com 

وبسایت آب و هوا weather.com  یک وبسایت جهانی است که اطلاعت کاملی از شرایط جوی مناطق مختلف جهان ارائه می کند. باد رطوبت، فشار هوا، عمق دید از جمله اطلاعاتی است که از این وبسایت می توانید دریافت کنید . این وبسایت رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و تمام اطلاعات به صورت دسته بندی و مرتب به کاربر نمایش داده می شود 
در نوار منوی بالای سایت می توانید وضعیت آب و هوایی را به صورت روزانه ، ساعتی ، آخر هفته ، و برا اساس نقشه مکان و زمان مورد نظر خودتان را انتخاب کنید.
این وبسایت بزرگ دارای یک وبلاگ نیز هست که اخبار مربوط به هواشناسی کل دنیا را پوشش می دهد و وقتی سایت را به سمت پایین اسکرول می کنید مطالب بیشتری را به شما نمایش می دهد. تنها نکته آزار دهنده در این وبسایت تبلیغات زیاد آن است.

وبسایت جهانی آب و هواپ

داخلی:

3- سازمان هواشناسی ایران

یکی از وبسایت های پرکاربرد در این زمینه سازمان هواشناسی ایران است . این وبسایت که زیر نظر وزارت راه و شهر سازی است اطلاعات کاملی را مخصوصا برای سفرهای داخلی ارائه می کند.
آدرس سایت سازمان هواشناسی کشور www.irimo.ir   است که اطلاعات کاملی از وضعیت جوی فعلی کشور به همراه دما و میزان باد ، وضعیت آب و هوایی کشور برای مسافران و مسیر های مسافرتی و راه های کشور ، وضع هوای مناطق جهان و پیش بینی آب و هوای کشور ایران تا سه روز آینده بر اساس استان ها و شهرهای داخلی است. این وبسایت بعضی از مناطق استان ها را نیز جدا کرده تا آمار دقیق تری ارائه دهد.

سازمان هواشناسی کشور ایران

4- وبسایت تایم دات آی آر

وبسایت تایم دات آی آر یک وبسایت سبک و بسیار کاربردی است که اطلاعات زمانی و تقویمی را به صورت کامل ارائه می کند . این وبسایت بسیار سرعت لود بالایی دارد و به راحتی باز می شود ، ساعت بسیار دقیق کشور ، افق شرعی تمام شهرهای ایران، تقویم به روز، نبدیل تاریخ های شمسی قمری و میلادی، محاسبه فاصله زمانی و سن ، مناسبتهای روز مورد نظر در هر تاریخی، تیکه کتاب و معرفی کتاب و پیش بینی شرایط آب و هوایی و جوی از امکانات این سایت ساده و کاربردی است . اطلاعات جوی به تفکیک شهر و استان های داخلی ، باد ، دمای قابل احساس ، پیش بینی ساعتی ، پیش بینی روزانه از جمله ویژگی های این سایت است.

وبسایت تایم دات آی آر


این چهار مورد از وبسایت هایی هستند که دسترسی به آنها بسیار ساده است ولی اطلاعات کاملا تخصصی ارائه نمی کنند . البته سایت جهانی آب و هوا اطلاعات کاملی دارد ، در مقاله های بعدی وب سایت های تخصصی تر را برای آب و هوا ، پوشش گیاهی و سایر خدمات ارائه خواهیم کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0