ریجکتی ویزا و رفع آن

13 تیر ، 1398
سجاد نبیونی
کاریناپرواز
4 کامنت

رفع ریجکتی ویزا کاریناپرواز

ریجکتی ویزا چیست ؟ به چه دلیل ویزا ریحکت می شود ؟ 

شاید بدترین اتفاقی که ممکن است برای مسافرین قبل از سفر بیوفتد ریجکت شدن ویزا باشد که به سادگی تمام برنامه سفر را می تواند خراب کند. همانطور که می دانید برای سفر به کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شینگن دارید و در سالهای اخیر ریجکت شدن ویزا توسط سفارت های این حوزه افزایش قابل توجه ای داشته است که گرفتن ویزای شینگن را کمی پیچیده کرده است . بدیهی است که داشتن اطلاعات کامل و مشاوره با کارشناسان این امر می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند. با ما همراه باشید

ریجکتی ویزا

ریجکت در لعت به معنی رد کردن و نپذیرفتن است زمانی که ویزایی ریجکت می شود به معنی این است که از طرف سفارت کشوری که مسافر خواهان اخذ ویزا از آن است مشکلاتی وجود داشته است که درخواست ویزای مسافر رد شده است . ریجکتی ویزا برای مسافر دردسرهای بیشتری را نیز به همراه دارد زیرا ریجکت شدن از یک سفارت عمدتا منجر به ریجکت های مجدد از سفارت های دیگر برای اخذ ویزا می شود / به همین دلیل مشاوره با کارشناسان این مساله ، می تواند از ایجاد چنین مشکلاتی برای مسافران جلوگیری کند.

دلایل ریجکتی ویزا شنگن


دلایل ریجکت شدن ویزا

بعضی از دلایل ریجکت شدن ویزا توسط سفارت ها در ایران این است که دلایل محکمی برای بازگشت از کشور مورد نظر وجود ندارد ، اگر مسافر مدارک محکمی جهت ارائه برنامه و اهداف سفر خود نداشته باشد احتمال رد شدن ویزای شخص متقاضی بسیار بالا می رود . از دیگر دلایل ریجکت شدن ویزا ورود به فرودگاه های غیر مجاز است که باعث می شود سفارتخانه های اتحادیه اروپا سخت گیری بیشتری داشته باشند.
ممکن است برای شما هزینه های زیادی بابت رد شدن ویزا به وجود بیاید و نا امید شوید اما شما با دریافت اطلاعات کامل می توانید دلایل ریجکت شدن ویزای خود را پیدا کنید . این موضوع را مد نظر داشته باشید که ریجکت شدن ویزا به این معنی نیست که همان ویزا نمی توان برگرداند ، شما قانونا اجازه ارائه نامه و یا اعتراض به عدم صدور ویزا را خواهید داشت . 
بسیار مهم است بدانید که کشوری که برای اخذ ویزای آن اقدام کرده اید ، افسر ویزای آن به چه صورت ویزا ها را بررسی می کند ، آیا افسر ویزا دلایل رسمی و منطقی را دنبال می کند و یا بدون هدف پرونده ها را دنبال می کند. زمانی که ویزای شما رد می شود یقینا مشکلی در پرونده شما وجود داشته است که ممکن است یکی از موارد زیر باشد:
1- اقدامات مجرمانه در سابقه شخص متقاضی
2- مدارک نادرست و یا جعلی
3- عدم ارائه توضیحات کافی برای هدف اقامت و برگشت
4- گذرنامه مخدوش، آسیب‌دیده و یا نامعتبر
5- عدم تایید برنامه سفر
6- نامه مرجع نامعتبر
7- کافی نبودن تمکن مالی 
8- گواهی ازدواج غیر قابل قبول
9- بیمه مسافرتی نامعتبر
10- نقص در مدارک اقامت
11- اقدام افراد متاهل بدون خانواده برای سفر های توریستی

ریجکت شدن ویزای افراد زیر 30 سال

بسیاری از سفارت خانه ها ی اروپایی به افراد مجرد زیر 30 سال که بصورت تنها قصد مسافرت دارند ویزا نمی دهند و یا سخت گیری های زیادی می کنند که دلیل اصلی آن تردید برای بازگشت مسافر است . اگر مسافر حسابی را به سفارت اعلام نماید که در روزهای آخر مبلغ قابل توجه ای به حساب شخص آمده باشد باعث مشکوک شدن افسر پرونده می شود . همچنین بسیار جالب است که حتی در مواردی دعوت نامه از اقوام نزدیک مسافر ممکن است افسر پرونده را مشکوک به عدم بازگشت مسافر کند

ریجکت شدن افراد زیر 30 سال در اخذ ویزادلایل رد شدن ویزای شینگن در درخواست ویزای بعدی:

ممکن است در مواردی شخص متقاضی که قبلا ویزای شینگن را اخد کرده است وقتی برای بار بعد اقدام به اخذ ویزا می کند با ریجکتی ویزا مواجه شود
1- اقامت در کشور های حوزه شینگن بیشتر از زمان اعتبار ویزا و یا Overstay یکی از دلایل جدی رد ویزا برای ریجکت شدن اخذ ویزا برای درخواست دوم است
2- ورود به کشور ثانویه ، به این معنی که شما ویزاتون را از کشوری گرفته باشید و به کشور دیگری مسافرت کنید مثلا شما ویزای شینگن را از کشور فرانسه اخذ کنید ولی به کشور ایتالیا مسافرت کنید.
3- تغییر در برنامه سفری که قبلا به سفارت اعلام کردید ، به عنوان مثال قصد 6 شب اقامت در فرانسه داشته اید اما پس از یک شب اقامت به کشور دیگری سفر کرده اید

زمانی که ویزای شما ریجکت شده چه اقداماتی باید انجام دهید؟

اگر به هر دلیلی ویزای شما ریجکت شد شما می توانید به ریجکت شدن ویزای خود اعتراض کنید. اما چگونه؟ این که بدانیم دلیل ریجکت شدن متقاضی چیست اولین موضوعی است که اهمیت دارد. زمانی که متقاضی از دلیل یا دلایل ریجکتی ویزای خود مطلع شد می تواند طی یک نامه نسبت به ریجکت شدن خود اعلام اعتراض کند.


نامه اعتراض به ویزای شینگن:

نگارش درست و با دقت نامه اعتراض با ذکر تمامی جزئیات در نامه اعتراض به ریجکت شدن بسیار با اهمیت است . مواردی که در نگارش نامه باید دقت کنید به این صورت است:
مشخصات فردی:  شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد و محل تولد، شماره گذرنامه ، آدرس پست و ایمیل می شود
تاریخ ریجکت ویزا:  باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود
دلیل رد ویزا:  دلیل ریجکت شدن ویزا باید دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده است
دلایل و توضیحات شما در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای شینگن : درواقع مهم‌ترین بخش‌ نامه اعتراض به ریجکت ویزا است. در این بخش باید با ارائه دلایل، توضیحات و یا مدارک لازم توضیح دهید چرا رد درخواست شما اشتباه بوده و چرا باید با بررسی مجدد پذیرفته شود.

اگر شما برای برای گرفتن روادید شنگن اقدام کرده باشید و از طرف سفارت کشور مورد نظرتان ریجکت شده باشید ، اگر به صورت غیر حرفه ای دوباره اقدام کنید بدون شک برای بار دوم ریجکت خواهید شد و طبیعتا داشتن 2 مهر ریجکتی کار را برای شما به مراتب سخت تر خواهد کرد 

بررسی پرونده ریجکتی ویزا

سخن آخر

ممکن است ده ها دلیل دیگر برای ریجکت شدن ویزا توسط سفارت های صادر کننده ویزا وجود داشته باشد که در هر پرونده متفاوت است و نحوه اعتراض به ریجکتی نیز امری پیچیده است ، توصیه می کنیم که رفع ریجکتی را به متخصصان و مشاوران این حوزه بسپارید، کافی است برای مشاوره با کارشناسان کاریناپرواز با شماره 02188548824 تماس بگیرید، . کارینا پرواز با داشتن کادری حرفه ای و داشتن سابقه و تجربه چند ساله در این زمینه و مشاوره تخصصی برای اخذ ویزا و رفع ریجکتی ویزا تمامی مراحل اخذ ویزا را برای مسافرین عزیز انجام می دهد.
در آخر باید به این نکته نیز اشاره کنم که کشورهایی در حوزه شینگن هستند که بسیار در صدور روادید سخت گیر هستند و ریجکت شدن از آن کشورها نیز تبعات زیادری دارد ، جهت اطلاع از تبعات ریجکتی از کشورهای فنلاند، ایسلند، نروژ، دانمارک، سوئد و سوئیس نیز می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0