آشنایی با ایتالیا قسمت دوم - رفتار اجتماعی مردم ایتالیا و ایران

11 تیر ، 1398
سجاد نبیونی
گردشگری
0 کامنت

 کارینا پرواز افتخار این را دارد که به عنوان مجری مستقیم ویزای شینگن ایتالیا و اقامت در ایتالیا فعالیت می کند. کاربرانی که قصد اخذ اطلاعات کامل در این زمینه و مدارک مورد نیاز را دارند می توانند به صفحات ویزا و اقامت ایتالیا مراجعه کنند و یا با شماره تماس 88548824 تماس گرفته و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند. برای آشنا شدن با این کشور زیبا و دوست داشتنی و دیدنی های آن با ما همراه باشید.

تعطیلات در ایتالیا - قایق سواری

دریاها و دریاچه های ایتالیا

ایتالیا به شکل یک چکمه به صورت جزیره وار در دریا قرار گرفته است و دارای بیشترین خطوط ساحلی در بین کشورهای اروپا میباشد. از این رو زیباترین سواحل توریستی جهان در دو طرف ایتالیا تشکیل شده است. ایتالیا دارای دریاچه های زیادی خصوصا در قسمت شمالی میباشد. از جمله این دریاچه ها میتوان به لگو گاردا، کومو، لکو، ماجوره و ارزه اشاره کرد که اکثر این دریاچه ها در فاصله ی کمتر از یکساعت از شهر میلان قرار دارند. به همین جهت اتوبانی در شمال میلان به اتوبان دریاچه ها معروف است. چندین جهانگرد معروف انگلیسی دریاچه کومو را به عنوان زیباترین دریاچه جهان معرفی کرده اند.

اقتصاد و صنعت

ایتالیا جزو هفت کشور صنعتی جهان، چهار اقتصاد برتر اروپا و اقتصاد هشتم جهان میباشد. این کشور در تمامی زمینه های صنعتی، کشاورزی و خدماتی جزو مهمترین کشورهای تولید کننده و صادر کننده جهان است. مهمترین صنایع این کشور شامل صنایع فلزی، خودرو سازی، کشتی سازی، هواپیما سازی، جنگ افزار، منسوجات، پوشاک، مبلمان، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی، غذایی، کشاورزی و مشروبات الکلی میباشد.

 رستوران و بار ایتالیایی

 رستوران ها و مواد غذایی

ایتالیا دارای بیشترین تعداد رستوران در بین تمامی کشورهای اروپایی میباشد.  ححبوبیت غذاهای ایتالیایی در سایر کشورها را میتوان با تعدد رستوران های ایتالیایی در هرکدام از آنها دریافت.

تنوع غذایی در این کشور بسیار زیاد است بطوریکه هر شهر و هر منطقه غذاهای خاص خود را دارند. اکثر رستوران ها هرروز منوی خود را تغییر میدهند  که به آن منوی "دل جورنو " میگویند.

در وصف ژامبون های مخصوص، نوشیدنی های محلی، کیک ها، دسر و بستنی های متنوع، پنیرهای منحصر به فرد نمیتوان کلمه ای در خور به زبان آورد. جالب است بدانیدکه در ایتالیا ۸۰۰ نوع مختلف پنیر و ۴۰۰ نوع سوسیس وجود دارد. امتحان کردن پنیرهای مختلف ایتالیایی در پنیرفروشی‌های سنتی می‌تواند یکی از بهترین خاطرات سفر به ایتالیا باشد.

تفاوت رفتار اجتماعی مردم ایران و ایتالیا

مقایسه ی مختصر چندین رفتار اجتماعی بین مردم ایتالیا و ایران

دروغ

به ندرت میتوان دربین مردم اروپا خصوصا ایتالیایی ها دروغ، کلک و پنهان کاری پیدا کرد. تقریبا حقیقت دردناک را به دروغ لذت بخش ترجیح میدهند. اما متاسفانه در اکثر اصناف و زندگی روزمره ی مردم ایران، دروغ جای دارد.

رانندگی

مشابه اکثر کشورهای اروپایی، در ایتالیا هم قوانین رانندگی بسیار حائز اهمیت میباشد. اما در شهرهای شمالی و مرکزی این تبعیت از قانون بیشتر از شهرهای جنوبی به چشم می آید. لایی کشیدن و لاین عوض کردن به ندرت دیده میشود و معمولا مردم در کمال آرامش رانندگی میکنند. از همین رو، تصادفات و درگیری های به تبع آن بسیار کم است.

رانندگی در ایتالیا 

تغذیه و اندام متناسب

غذاهای باکیفیت، رژیم های سالم و متعادل، و ورزش روزمره در کنار پرهیز از پرخوری در بین مردم این کشور باعث شده است که به ندرت افراد چاق حتی در بین سالمندان دیده شود. این موضوع در شهرهای شمالی بیشتر قابل توجه میباشد. در حالی که در ایران متاسفانه این روزها چاقی معظل بسیاری از مردم شده است. از این رو تبلیغات لاغری در کشورمان بیشترین رشد را داشته است.

تعطیلات و روزهای آخر هفته

روزهای تعطیل و آخر هفته برای مردم ایران بیشتر جنبه خواب و استراحت دارد. اما برف، باران، سرما و گرما، ایتالیایی ها را در خانه نگه نمیدارد. ایتالیایی ها مردمانی اجتماعی، خوش گذران، شاد و فعال هستند که از هر فرصتی برای تفریح، ورزش، سرگرمی و مهمانی استفاده میکنند.

روابط گرم و صمیمی در بین خانواده ها همچون ایرانیان مشاهده میشود که اکثرا آخر هفته ها را باهم میگذرانند.

بطور کلی صحبت در مورد ایتالیا به این چند خط خلاصه نمیشود اما توضیح بیشتر، از حوصله خواننده این نوشتار خارج خواهد بود. 

آشنایی با ایتالیا قسمت اول

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0