آشنایی با ایتالیا قسمت اول

11 تیر ، 1398
سجاد نبیونی
گردشگری
0 کامنت

 

مقدمه

آشنایی با ایتالیا قسمت اول

کشور زیبای ایتالیا، مهد هنر و معماری در جنوب اروپا می باشد. این کشور در دریای مدیترانه قرار گرفته است به طوری که از سمت شمال با کشور اتریش و سوئیسس، از سمت غرب با کشور فرانسه و از سمت شرق با کشورهای اسلوونی و کروواسی هم مرز می باشد. جالب است بدانید واتیکان و سان مارینو دو کشور بسیار کوچک هستند که درون خاک ایتالیا قرار دارند و برای پیاده روی دور هرکدام از این دو کشور تنها چند ساعت کافی ست. جالبتر آنکه یک بخش از خاک ایتالیا به نام کامپیونه دیتالیا در سوئیس قراردارد. دو جزیره ی کوچک ساردنیا و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا محسوب می شوند. شهر تاریخی رم که برای قرن های متمادی پایتخت امپراتوری رم باستان بوده است در حال حاضر پایتخت ایتالیا می باشد. ایتالیا با داشتن بیشترین آثار باستانی جزو توریستی ترین کشورهای جهان به شمار میرود. این کشور از لحاظ اقتصادی به دو قسمت شمال با اقتصادی پیشرفته و جنوب با اقتصادی بیشتر بر مبنای بخش کشاورزی  تقسیم میشود. ایتالیا کشوری صنعتی و پیشرفته با تولید ناخالص بالا که دارای فرصت های مهم اقتصادی و تجاری می باشد.

مساحت تقریبی ایتالیا 301  هزار کیلومتر مربع است. زبان رسمی این کشور ایتالیایی میباشد و حدود 93 درصد مردم این کشور دارای دین مسیحیت هستند. واحد پول این کشور همانند خیلی از کشورهای حوزه اروپا یورو میباشد.

 وجود رشته کوه های آلپ عامل اصلی آب و هوای نسبتا سرد در قسمت شمال ایتالیا میباشد و قسمت های جنوبی این کشور به دلیل نزدیکی به دریا دارای آب و هوای گرم ساحلی می باشند.

 کارینا پرواز افتخار این را دارد که به عنوان مجری مستقیم ویزای شینگن ایتالیا و اقامت در ایتالیا فعالیت می کند. کاربرانی که قصد اخذ اطلاعات کامل در این زمینه و مدارک مورد نیاز را دارند می توانند به صفحات ویزا و اقامت ایتالیا مراجعه کنند و یا با شماره تماس 88548824 تماس گرفته و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند. برای آشنا شدن با این کشور زیبا و دوست داشتنی و دیدنی های آن با ما همراه باشید.

دیدنی های ایتالیا

ایتالیا به تنهایی دارای بیش از نصف میراث فرهنگی ثبت شده ی جهان در یونسکو است. این حقیقت نشان دهنده ی این است که کل کشورهای دنیا روی هم به اندازه ایتالیا آثار تاریخی ثبت شده در یونسکو ندارد. آثاری باشکوه از تمدن های دوران آتروسک، رومی، یونانی، مسیحی، بیزانس و رنسانس در این کشور وجود دارد. دلایل متعددی از جمله طبیعت بی نظیر، موزه های معروف وکلیساهای باشکوه در تمامی شهرهای بزرگ وکوچک ایتالیا باعث شده است که این کشور با داشتن 60 میلیون توریست خارجی همواره بین 5 کشور رتبه دار توریستی جهان قرار بگیرد.

 پوزیتانو ایتالیا

شهرهای ایتالیا

به طور واضح میتوان گفت که تقریبا تمامی شهر های ایتالیا سرشار از آثار تاریخی و جاذبه های توریستی میباشند. از مهمترین این شهرها میتوان به رم، فلورانس، ونیز، میلان، ناپل و ورونا اشاره کرد. سه شهر رم، میلان و ناپل از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای این کشور محسوب میشوند.

رم

همانطور که قبلا اشاره شد این شهر پایتخت فعلی ایتالیا و پایتخت افسانه ای رم باستان میباشد. از رم میتوان به عنوان تنها موزه ی بدون سقف جهان نام برد که با داشتن بیشترین آثار باستانی در بین شهرهای جهان درخور این نامگذاری میباشد.

وجود کشور واتیکان در قلب این شهر از شگفتی های عجیب رم به شمار می آید. واتیکان مقر پاپ است و برای بیش از 2 هزار سال مرکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب می باشد.

میلان

میلان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا و پایتخت مد جهان میباشد. معروف ترین شرکت های طراحی و مد دنیا در این شهر بزرگ شعبه دارند. میلان به عنوان مهمترین شهر تجاری و صنعتی ایتالیا محسوب میشود. استان لمباردیا با مرکزیت میلان با برخورداری ازکارخانجات و شرکت های صنعتی به عنوان صنعتی ترین استان و شهر در اروپا میباشد.

فلورانس

یکی از شهرهای تاریخی در ایتالیا و پایتخت ناحیه ی توسکانی ایتالیا میباشد. شهری قرون وسطایی که شهرت آن به خاطر قدمت تاریخی، هنر و معماری است و زادگاه بزرگانی چون داوینچی و میکلانژ میباشد. رنسانس اروپا از این شهر شکل گرفته است که به آن " آتن سده های میانه " لقب داده اند.

 ونیز ایتالیا گردشگری

 ونیز

یکی از زیباترین و عجیب ترین مناطق دنیا که به شکل جزیره ای کوچک میباشد. این جزیره از 117 جزیره ی کوچک که با کانال های آب از هم جدا میشوند تشکیل شده است و وسیله تردد در آن چیزی جز قایق نیست. کانال های آب، بناهای تاریخی و ساختار جالب این شهر سالانه حدود 18 میلیون توریست را به خود جذب می کند.

بولونیا

یکی از شهرهای بزرگ صنعتی و توریستی ایتالیا میباشد. این شهر در نزدیکی فلورانس است و قدیمی ترین دانشگاه جهان، دانشگاه بولونیا در این شهر قرار دارد. کمپانی های معروف خودروسازی از جمله فراری و مازراتی در نزدیکی بولونیا واقع شده اند.

ناپل

سومین شهر بزرگ ایتالیا، ناپل میباشد. این شهر محل پیدایش غذاهایی چون اسپاگتی و پیتزا است. موزه ملی ناپل به دلیل دارا بودن نقاشی های یونانی و رومی و مجسمه های به جا مانده از پمپی و هرکولانیوم در دنیا مشهور میباشد.

تورین

به فاصله ی چند سال متمادی (1865-1861) این شهر پایتخت ایتالیا بوده است. این شهر چهارمین شهر پرجمعیت ایتالیا و سومین شهر از لحاظ اقتصادی میباشد. صنایع خودرو سازی فیات در این شهر قرار دارد.

جنوا

 این شهر یکی از پایتخت های دوران وسطی در ایتالیا بوده است که دارای صنایع مهم کشتی سازی نیز میباشد.

شهرهای مهم ایتالیا، محدود به چند شهری که در بالا ذکر کردیم نمیشود چرا که حتی کوچک ترین شهرهای این کشور غنی از طبیعت زیبا و جاهای دیدنی هستند. از جمله آنها میتوان شهر توریستی ورونا که خانه رومئو و ژولیت در آن قرار دارد، شهر پیزا با برج کج معروفش، منطقه زیبای چینکوتره، پورتوفینو، کاپری، سیسیل، ساردنیا و ... را نام برد.

 فلورانس ایتالیا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0