شرایط جدید صدور ویزا شینگن

20 خرداد ، 1398
سجاد نبیونی
اخبار
0 کامنت

هزینه دریافت روادید شینگن افزایش می یابد . طبق قانون جدید شورای اتحادیه اروپا هزینه دریافت ویزا شینگن افزایش 33.3 درصدی خواهد یافت. این افزایش قیمت ویزا از ژانویه سال دوهزار و بیست  میلادی و مطابق با دی ماه سال 1398 اجرا خواهد شد.

قانون جدید اتحادیه اروپا به منظور اطمینان یافتن از پوشش هزینه های صدور روادید توسط سفارت های کشور های عضو اتحادیه اروپا وضع شده است و به نظر می رسد هز سه سال یک بار افزایش قیمت صورت بگیرد.

زمان اجرای این قانون از آنجا یکم ژانوایه 2020 تخمین زده شده است که مصوبه بعد از شش ماه از زمان انشتار در روزنامه رسمی اتحادیه اروپا اجرا خواهد شد

پیمان شنگن نخست در سال ۱۹۸۵ در میان پنج کشور به امضا رسید و امروز ۲۶ کشور اروپایی عضو آن هستند. این پیمان علاوه بر ایجاد امکان مسافرت بدون روادید میان این کشورها، اجازه مبادله آزاد کالا، سرمایه و نیروی کار را در میان کشورهای عضو می‌دهد.

در مصوبه پارسال اصلاحاتی صورت گرفته است که اخذ ویزا برای مسافرانی که به طور مداوم به کشورهای عضو شینگن سفر میکنند، تسهیل شود. طبق مصوبه شورای شورای اتحادیه اروپا مقرر شده است که فاصله زمانی بین موعد ارائه تقاضای اخذ ویزا تا زمان آغاز سفر ، پانزده روز کاهش و همچنین حداکثر زمان میان درخواست اخذ ویزا تا انجام سفر از سه ماه فعلی به شش ماه افزایش پیدا کند. و همچنین برای مسافرانی که سفرهای زیادی دارند امکان صدور ویزای یک تا پنج ساله فراهم شود.

این قانون مصوب جدید اتحادیه اروپا به کشورهای عضو شینگن  این امکان را می دهد که در صورت همکاری کشور های ثالث، برای شهروندان آنها ویزاهای طولانی تر و کم هزینه تری صادر شود.

برای اطلاع از پکیج های ویزای کارینا پرواز و اطلاعات کامل ویزا شینگن و ویزای شینگن تضمینی کاریناپرواز بر روی لینک ها کلیک کنید.

منبع: euronews.com

 شرایط جدید ویزا شینگن

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0