اخذ ویزا ایتالیا

اگر قصد سفر به ایتالیا را داشته باشید اولین مرحله‌ای که بایستی از آن آگاهی داشته باشید آشنایی با انواع ویزاهای ایتالیاست. به صورت خلاصه انواع ویزاهای ایتالیا شامل موارد زیر است. به طور کلی ویزاهای کشور ایتالیا به دو نوع توریستی و غیر توریستی تقسیم بندی می‌شوند

  1. ویزای شینگن کوتاه مدت یا نوع C
  2. ویزاهای غیر توریستی

ویزا ایتالیا

ویزای توریستی شینگن نوع C  

ویزای توریستی برای افرادی صادر می‌شود که به منظور گردش و بازدید از جاذبه‌های ایتالیا قصد اقامت چند روزه تا سه ماهه را در این کشور زیبا دارند.

ویزاهای غیر توریستی

  • ویزای تجاری
  • ویزای پزشکی
  • ویزای فرهنگی ورزشی
  • ویزای مقام‌های رسمی
  • ویزای تحصیلی تحقیقاتی
  • ویزای افرادی که دارای همسر شهروند ایتالیا هستند
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی
  • ویزای کودکان زیر سن قانونی

ویزای شینگن کوتاه مدت(ویزای توریستی)

به طور کلی برای دریافت هر نوع ویزایی در ابتدا بایستی وقت سفارت گرفته و در زمان مقرر برای مصاحبه حاضر شوید و پس از آن مدارک خود را ارائه دهید.

ویزای توریستی یا ویزای شینگن از جمله ویزاهایی است که بیشترین متقاضی را همواره داشته است.

اخذ ویزای ایتالیا


انواع بورسیه در ایتالیا

دو مدل بورس مختص دانشگاههای ایتالیا موجود است:
١ ‏. بورس دانشگاه که بر اساس رزومه علمی شما داده میشود.
٢ ‏. بورس که اداره ‏بورس هر شهر میدهد و براساس میزانی درآمد اعلامی شماست.
١ ‏. بورس دانشگاهی ‏:
‏این بورس معمولا در مقطع دکتری میباشد
(بعضی از دانشگاهها در مقطع فوق لیسانس هم این بورس را ارائه میدهند اما با مبلغ کمتر از دکتری) که بر این اساس زمانی که شما برای پذیرش اقدام کردید، یک لیست اعلام میشود گه در آن رتبه هر فرد با توجه به امتیازات کسب شده بر مبنای رزومه علمی می باشد.
‏در مقطع دکتری این بورس 1040 یورو در ماه میباشد
٢ ‏. بورس استانی :
‏این بورس توسط اداره بورس هر استان صادر میشود و تقریبا به همه مقاطح تحصیلی تعلق میگیرد ‏و به میزان درآمد شما بستگی دارد. مبلغ آن معمولا بین 2200 ‏یورو تا 5500 ‏یورو در سال است.
این بورس به کسانی اعطا می شود که از درآمد پایینی دارند و می توانند این موضوع را اثبات کنند. این بورس توسط سازمان CAFF اعطا می شود. موسساتی زیر مجموعه این سازمان فعالیت دارند که بهتر است مدارک به موسساتی که مورد تایید هر دانشگاه است فرستاده شود. پس از ارسال مدارک مدرکی به نام ISEE  برای متقاضی صادر می شود که بر اساس آن طبقه اقتصادی و میزان بورسیه مشخص می شود. این طبقه بندی بین 2 تا 10 می باشد.