ویزای آلمان

دانلود پکیج ویزای آلمان

حقوق و مزایای کار در آلمان

در کشور آلمان، میزان حقوق کارمند یا کارگر در قرارداد استخدام قید و جزئیات دیگر، مربوط به تجدید نظر در حقوق (افزایش های پیش بینی شده با توجه به افزایش هزینه های زندگی) نیز در آن منظور می شود.

میزان حقوق در قراردادهای کاری معمولا به طور کلی بیان می شود؛ یعنی قبل از اعمال کسورات و مزایا، مالیات ها و تامین اجتماعی. حقوق افراد معمولا به صورت ماهیانه پرداخت می شود، هر چند ممکن است بسته به نوع کار پیشنهادی در قرارداد، بر پایه ساعتی، ماهیانه یا سالیانه ذکر شود.

به هر حال چنانچه در قرارداد شما حقوق سالیانه ذکر شده باشد، باید آن را تقسیم بر 13 یا 14 نمایید تا به پرداختی ماهیانه برسید .رقم دقیق به این بستگی دارد که پاداش ها و مزایا چگونه محاسبه شده اند. نکات کلی مانند پرداخت حقوق به بانک یا حساب پستی و تاریخ پرداخت حقوق معمولا در شرایط استخدام آورده می شوند.

توجه داشته باشید، یک برگه پرداخت حقوق به شما ارائه می شود (بیشتر شبیه به سندی یک صفحه ای است) که حقوق، مزایا و هرگونه حق بیمه یا پرداخت خاص با جزئیات در آن شرح داده شده است و مالیات و هرگونه کسورات دیگر را نیز ارائه می دهد (هم سهم شما و هم سهم کارفرما) به طور کلی میزان حقوق افراد در آلمان سالی یکبار حوالی نوامبر یا دسامبر بازنگری می شود و افزایش پرداخت ها از اول ژانویه سال آینده اعمال می شود.

علاوه بر افزایش حقوق توافق شده عمومی، ممکن است به برخی کارکنان افزایش حقوق اندکی به علت "حسن انجام کار" تعلق گیرد اما مقدار بودجه کلی موجود برای چنان مواردی پس از بررسی دقیق توسط شورای کارکنان تعیین می شود.

حقوق 13 ماهه و پاداش

اکثر کارفرمایان در آلمان حقوق سالیانه کارکنان خود را در 13 (و برخی اوقات 14) نوبت و نه 12 نوبت پرداخت می کنند. اگر در قرارداد استخدامتان "پاداش تعطیلات" ذکر شده باشد، این معمولا بدان معنی است که نصف حقوق ماه سیزدهم در تابستان (معمولا در ماه جولای) و نصف دیگر در پایان سال پرداخت می گرد

در برخی از سمت های مدیریتی، حقوق کامل 1 ماه، یکبار در جولای و بار دیگر در پایان سال یا در ماه دسامبر یا اوایل ژانویه به عنوان حقوق ماه چهاردهم پرداخت می شود.در هر حال حقوق سالیانه مذکور در قرارداد شما مهم ترین رقم می باشد. این رقم را بر 13 یا 14 تقسیم کنید تا حقوق کامل ماهیانه شما مشخص شود

در اولین و آخرین سال استخدام، در صورتی که یک سال کامل کار نکرده باشید، حقوق ماه 13 و "پاداش تعطیلات" به تناسب مدت کار پرداخت می گردد.برخی از کارفرمایان به طور داوطلبانه پاداش اضافه سالیانه برای کارکنان خود در نظر می گیرند که براساس عملکرد انفرادی کارکنان یا سود خود کارفرما تعیین می شود.

معرفی شغل های پر درآمد آلمان

مشاور: شروع حقوق و دستمزد بین 30،000 تا 46،000 یورو است

مهندس به طور معمول 64،000

متخصص فناوری اطلاعاتبه طور متوسط 66،000 در سال است

وکیل درآمد کمتر از 40،000 در سال است

پزشک بین 85،000 تا 150،000 در سال است

مدیر آزمایشگاه معمولا بین 123،000 در سال پرداخت می شود

مدیر فروشتا آنجا که 134 هزار یورو در سال است

بانک سرمایه گذاریتا 150،000 یورو

وزیر امور خارجه 168،000 در سال

مدیر عامل 170،000 در سال

چرا  آلمان مهمترین مقصد مهاجران هست؟

اکثر پناهجویان به دلیل وضعیت خوب حقوق بشر به آلمان مهاجرت کرده اند
بر اساس تحقیقات اداره فدرال مهاجرت و پناهندگی آلمان، اکثر پناهجویان به دلیل وضعیت خوب حقوق بشر به آلمان پناه آورده اند و یک رقم کوچک اقتصاد خوب این کشور را دلیل پناهندگی شان ارائه کرده اند.

پناهجویان بر اساس یک تحقیق، از اقامت در آلمان قبل از همه بهبود در وضعیت حقوق بشری شان را انتظار دارند. بر اساس نتایج منتشر شده یک تحقیق اداره فدرال مهاجرت و پناهندگان، ۶۴ درصد پناهجویان دلیل پناه جستن شان به آلمان را احترام به حقوق بشر در این کشور را بیان داشته اند.

۳۸ درصد آزادی دینی و ۳۱ درصد دیگر ثبات سیاسی را آرزو دارند. تنها ۱۲ درصد آن‌ها قوی بودن آلمان از نظر اقتصادی را دلیل پناهندگی شان بیان کرده اند.در این نظرسنجی فرد می توانست چند جواب را انتخاب کند. “بررسی پناهندگی ۲۰۱۴” شامل پناهندگان به رسمیت شناخته شده که بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به آلمان آمده اند، بوده است.

این به این معنی است که این پناهندگان چند سال قبل از موج فعلی پناهجویان به آلمان آمده اند. رقم درخواستی پناهندگی در سال‌های متذکره بین ۲۸ تا ۷۸ هزار بوده است. از میان آن‌ها تقریبا حدود یک چهارم افرادی که درخواست پناهندگی به آلمان داده بودند، پناهندگی شان پذیرفته شده است. تنها در سال ۲۰۱۵، ۸۹۰ هزار پناهجو به آلمان آمده اند. میزان حفاظت از پناهجویان با توجه به رقم بالای پناهجویان جنگ های داخلی در آلمان در حال حاضر حدود ۶۰ درصد است.

اگر چه این تحقیق نشان دهنده وضعیت فعلی پناهندگی در آلمان نیست، اما از این طریق در بعضی نکات روشنی انداخته شده است. مشهود است که به عنوان مثال، علاوه بر کار و یا آموزش، همچنین ورزش و انجمن های مذهبی برای پناهجویان در آلمان پراهمیت به شمار می روند. علاوه بر این، محققان دریافته اند که پناهندگان در بخش های که مهارت های متوسط و یا کم نیاز می رود، مشغول کار اند اما می خواهند خود را به سطوح بالا برسانند. از میان پناهندگانی که به بین سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ به آلمان آمده اند، ۳۷ درصد مسیحی، ۲۸ درصد اقلیت مذهبی ایزدی و ۱۷ درصد مسلمان بوده اند. اما این ترکیب احتمالا در حال حاضر به دلیل فرار مسلمانان از جنگ داخلی سوریه تغییر خورده است. در آن زمان سوریه ششمین کشور مبداء مهاجرت بود، اما حالا در جایگاه اول قرار دارد.