تور ترابزون

ترابزون Trabzon یکی از شهرهای کشور ترکیه است . این شهر در شمال شرقی کشور ترکیه قرار دارد و یکی از مقصدهای گردشگری پرمسافر زمینی است . در سالهای اخیر در ایران نیز با استقبال گردشگران ایرانی مواجه شده است . این شهر زیبا فاصله کمی تا مرز ایران دارد و همین فاصله کم و هزینه کم رفت و آمد در کنار طبیعت زیبا دلایلی است که این شهر را در بین ایرانی ها محبوب کرده است.

برای سفر به ترابزون می توانید از ماشین شخصی خود استفاده کنید و یا اینکه از تورهای زمینی ترابزون استفاده نمایید . کاریناپرواز مفتخر است که تورهای ترابزون را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب به شما عزیزان ارائه کند. اگر قصد سفر به ترابزون دارید فراموش نکنید که عوارض خروج از کشور خود را پرداخت نمایید . شما میتوانید به صورت آنلاین از سایت کارینا پرواز این کار را انجام دهید. لینک صفحه پرداخت عوارض خروج از کشور در بالای سایت و منو قابل مشاهده است . و یا می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید. ( پرداخت عوارض خروج از کشور )

درباره ترابزون

ترابزون سالها یکی از مهمترین شهرهای تجاری بوده است زیرا در راه تاریخی ابریشم میان استانبول و تبریز قرار دارد. این شهر یک باشگاه ورزشی معروف به نام ترابزون اسپور دارد که در جهان بسیار شناخته شده است . مساحت این شهر حدود 188 کیلومتر مربع است و در کنار دریای سیاه قرار گرفته است. واحد پول این شهر لیر ترکیه است و یک ساعت و نیم با تهران اختلاف ساعتی دارد. این شهر هتل های بسیار زیادی دارد و اقامت در این هتل ها نسبت به سایر شهرهای ترکیه مقرون به صرفه است.  برای صرف غذا نیز در این شهر نیازی به نگرانی نیست زیرا فرهنگ غذایی ترکیه و ایران بسیار به هم نزدیک است و هزینه غذا نیز بطور حدودی در یک رستوران ارزان قیمت 20 لیر ، یک رستوران متوسط 50 لیر است.

آب و هوای ترابزون

شهر ترابزون با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد و در مجاورت دریای سیاه قرار گرفته است دارای آب و هوای معتدل است و در اغلب زمان ها ، دمای هوا بالای صفر است . برف سنگین و یخبندان در این شهر به ندرت اتفاق می افتد.. بهترین زمان سفر به ترابزون بستگی به علایق و عادت های گردشگران دارد اما به طور کلی  میتوان گفت که اواخر فصل بهار یعنی اردبهشت و خرداد و اوایل تابستان ( تیر ماه ) آب و هوای ترابزون در بهترین حالت خود قرار دارد

اماکن دیدنی

با اینکه ترابزون شهر بزرگی نیست .  اما این شهر علاوه بر طبیعت بسیار زیبا  جاذبه های فراوانی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد

موزه ایاصوفیه: ۳۰ لیر
موزه ترابزون: ۵ لیر
عمارت آتاتورک: ۲ لیر
پارک ملی آلتیندر وادیسی : ۹ لیر
تور تفریحات آبی و دریایی ترابزون: حدود ۳۴ دلار
حمام میدان: ۳۵ لیر
صومعه سوملا: ۱۵ لیر
قلعه ترابزون: ۳ لیر
تور گردش در ترابزون: از ۲ میلیون تومان به بالا