تور قبرس

کشور قبرس ( به انگلیسی Cyprus )  جزیره ای در آب های مدیترانه و نواحی شرقی آب های اژه ای است . پایتخت این کشور نیکوزیا است . قبرس کشوری است که ارتباط های بسیار زیادی با فرهنگ های متفاوت و کشورهای متفاوت دارد و این امر سبب شده است این کشور از جمله کشورهای میانجی از نظر سیاسی و دیپلماتیک محسوب گردد. این کشور به دو بخش شمالی ( بخش ترک نشین ) و جنوبی که بخش یونانی است تقسیم می شود. زبان ترکی و یونانی هر دو در این کشور صحبت می شوند. البته بسیاری از مردم این کشور به علت اینکه کشور قبرس از سالهای 1878 تا 1960 مستعمره بریتانیا بوده است به زبان انگلیسی تسوط خوبی دارند. بسیاری از ترک های قبرس مسلمان هستند.

قبرس دارای تابستان های گرم و خشک و زمستان های معتدل است . خط مرزی ( خط سبز ) قبرس را به دو بخش تقسیم کرده و پنج تقاطع مرزی دارد که 24 ساعته برای تمام شهروندان باز می باش

از سال 1974 که در واکنش به کودتای یونانی ها و حجوم ترک ها به دو بخش یونانی و ترک تقسیم شد . که قسمت یونانی این کشور به اتحادیه اروپا پیوسته است.

اقتصاد کشور قبرس بیشتر مبتنی بر بازار آزاد و فروش است . محصولات کشاورزی، پوشاک ، کفش  و صنایع دستی عمده صادرات این کشور را تشکیل می دهند.

دوستان عزیزی که قصد مسافرت به این کشور زیبا را دارند . می توانند از تورهای قبرس کاریناپرواز دیدن کنند. کاریناپرواز مفتخر است که تورهای قبرس را با پایین ترین قیمت در اختیار مسافرین قرار دهد.