تور بلژیک، تور های اروپایی کاریناپرواز

درباره کشور بلژیک

بلژیک یا Belgium کشوری کوچک در اروپا است . اما تاریخ کهنی دارد . بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ ، از سمت جنوب با فرانسه و از سمت شمال غربی با دریای شمال همسایه است. در کشور بلژیک سه زبان هلندی، فرانسوی و آلمانی صحبت می شود. اکثریت این کشور به زبان هلندی گویش فلاندری صحبت می شود.

آب و هوای بلژیک

کشور بلژیک دارای آب و هوای معتدل دریایی است. از آنجایی که این کشور، کشور کوچکی محسوب می شود، تغییرات جوی آن از یک منطقه به منطقه ی دیگر بسیار کم است، بارندگی در در کل سال با یک دوره ی خشکسالی از ماه آوریل تا سپتامبر توزیع می شود. به خصوص در پاییز و زمستان، سیستم های فشار پایین آتلانتیک می تواند باعث شرایط هوایی ناگواری شود.

بعضی اوقات بادهای شرقی در فصل تابستان می تواند نوعی آب و هوای گرم تر و خشک با زمستان های سرد با درجه دمای زیر صفر ایجاد کنند. این کشور از نظر آب هوایی شبیه جنوب انگلستان است و بیشترین بازدید را در فصل بهار و تابستان دارد.

گردشگری در بلژیک

گردشگری در بلژیک یکی از صنایع این کشور است. دسترس پذیری به این کشور از هر جای اروپا، آن را به یک مقصد گردشگری عالی تبدیل کرده است. صنعت گردشگری در این کشور 2.8% از کل تولید ناخالص داخلی کشور را تولید می کند. در سال 2005، 6.7 میلیون نفر به این کشور سفر کردند که دو سوم آنها از کشورهای بزرگتر اطراف، فرانسه، هلند، انگلستان و آلمان و گردشگران بسیاری از اسپانیا و ایتالیا بودند. این کشور در لیست رتبه بندی وضعیت گردشگری Travel and Tourism Competitiveness Index  سال 2017 در رتبه ی21  ام قرار دارد.

نگاه اجمالی به بلژیک

اختلاف ساعت با تهران
بلژیک در منطقه‌ی زمانی UTC/GMT +2 واقع شده و یک ساعت و نیم از تهران عقب‌ تر است.
مرکز: بروکسل
شهرهای مهم: بروکسل، آنتورپ، خنت (گنت یا گان)، شارلروآ
جمعیت: 11.4 میلیون
مساحت: 30.528 کیلومتر مربع
مذهب اصلی: مسیحیت مخصوصا رومان کاتولیک
زبان های اصلی: هلندی (داچ)، فرانسوی و آلمانی
آب و هوا (شرایط جوی): زمستان معتدل و تابستان های خنک بارانی، مرطوب و ابری
شاخص امید به زندگی: 80 سال
زبان رسمی: فرانسوی، هلندی، آلمانی
واحد پول: یورو
کد کشور: +۳۲
شماره‌های اضطراری : شماره اضطراری سراسری در بلژیک برای تماس با پلیس، اورژانس و آتش‌نشانی، ۱۱۲ است.
جهت رانندگی: راست
فرودگاه‌های بین‌المللی: فرودگاه بین‌المللی آنتورپ، فرودگاه بروکسل
بروکسل/شارلروآ – فرودگاه بروکسل جنوب شرلروآ