تور فرانسه

درباره فرانسه

فرانسه یکی از بزرگترین قدرت های فرهنگی ، نظامی ،  اقتصادی در جهان است که همچنین جاذبه های گردشگری فراوانی دارد. این کشور زیبا، هر ساله گردشگران زیادی به خصوص ایرانی ها را به خود جلب می کند، هر کسی که یک بار سایت های گردشگری و یا مجله های گردشگری را مرور کرده باشد حتما برج ایفل را دیده است . این کشور زیبا دارای تاریخ زیادی است و جاهای تفریحی ، تاریخی فراوانی دارد .

همسایه های فرانسه

کشور های همجوار فرانسه ، بلژیک ، لوکزامبورگ ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپاینا هستند . و این کشور از نظر وسعت وسیع ترین کشور بین اعضای اتحادیه اروپا قرار دارد.

آب و هوای فرانسه

کشور فرانسه از نظر آب و هوایی جزو کشورهای معتدل و مدیترانه ای قاره اروپا است. شهرهای فرانسه دارای آب و هوای متفاوتی می باشند که در کل شامل قیانوسی، مدیترانه ‌ای، اقیانوسی مرطوب، سرد و زمستانی می باشد .

گردشگری در فرانسه از نگاه آمار

طبق آمار منتشر شده در سال 2013 و ویکی پدیا فرانسه در ساب دوهزار و سیزده با 84.7 میلیون توریست محبوب ترین مقصد گردشگری جهان و سومین کشور ازنظر درآمدگردشگری لقب گرفته است . و در سال دوهزار و شش با 79 میلیون گردشگر پرطرفدار ترین کشور جهان بوده است .

اطلاعات کلی کشور فرانسه

نام کشور: فرانسه

پایتخت: پاریس

جمعیت: ۶۷ میلیون نفر

دین: مسیحی

زبان: فرانسه

واحد پول: یورو

شهرهای اصلی فرانسه

پاریس (Paris)
بردو (Bordeaux)
مارسی (Marseille)
لیل (Lille)
لیون (Lyon)
مونپلیه (Montpellier)
استراسبورگ (Strasbourg)
نانت (Nantes)
نانسی (Nancy)
نیس (Nice)
تولوز (Toulouse)
گرونوبل (Grenoble)

برخی آثار مهم فرهنگی و تاریخی این کشور عبارت‌اند از:


برج ایفل «با حدود ۵/۶ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
دیزنی لند پاریس «با حدود ۵/۱۲ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
بلوارشانزه‌لیزه
موزه لوور «با حدود ۵/۶ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
موزه اورسی «با حدود ۶ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
کلیسای نوترودام «با حدود ۱۲ میلیون تَن بازدیدکننده در سال»
کاخ ورسای
پانتئون (پاریس)
قصر سلطنتی
کلیسای سکره کر
کاخ تویلری
کاخ پلنتس
کاخ لوکزامبورگ
مرکز ژرژ پمپیدو
قبرستان پرلاشز
طاق نصرت تریومفه
عمارت دیفنس
عمارت اینولید
میدان کونکورد
بیبلیوتک ناسیونال یا کتابخانه ملی فرانسه
خیابان ریولی
دانشگاه سوربن
کاخ انستیتو یا عمارت فرهنگستان فرانسه
اپرا گارنیر
مادلین
قلعه وینسنز
کاخ کونسنژری
قطار سریع‌السیر TGV
کاخ ووژن
کاخ شایلوت
عمارت گرند پله یا گراند پالاس
برج مون‌پارناس
میدان وندوم
ایکل میلیتیر یا عمارت مدرسه عالی علوم نظامی
تئاتر لاویل
پل الکساندر سوم
پاریس پلج
خیابان کاردینال دو بویس
ورزشگاه استاد دو فرانس
مجلس ملی یا کاخ بوربون
هتل دویل یا سالن شهر
هتل ریتز
رستوران آلزاس
رستوران ماکزیم
هتل اینولید

بهترین نقاط دیدنی زیبا در پاریس

پاریس پایتخت فرانسه و مطمئنا جالب ترین شهر جهان است. با موزه ها و بناهای تاریخی، بلوار های زیبا و فرهنگ متفاوت، رستوران ها و فضای منحصر به فرد آن باعث شده است که شهر پاریس از دیگر پایتخت های جهان متفاوتتر باشد. این شهر به غیر از برج ایفل جاذبه های دیگری نیز دارد که بعضی از آن ها را با هم مرور می کنیم:

برج مونتپارنس

یک آسمان خراش در پاریس ممکن است ویو کمی از شهر پاریس را به شما نشان دهد اما آسمان خراش مونتپارنس دید 360 درجه از کل شهر را به شما نشان می دهد. این برج در مجاورت ایستگاه متروی SNCF و ایستگاه 14 مترو قرار دارد. زمانی که با آسانسور به طبقه بالای برج رسیدید از هوای تازه و نمای زیبای شهر لذت ببرید و عکاسی کنید.

 برج مونتپارنس

 خط شش مترو

در خط شش مترو شما می توانید مردمی را ببنید که ساعت ها به تماش منظره زیبا نشسته اند و لذت می برند. در این قسمت می توانید نمای کلاسیک از آپارتمان های فرانسه و دیوار های گرافیتی خیابان ها و هنر خیابانی را ببنید. اگر از همانجا به پایین نگاه کنید کافه های شلوغ شهر را خواهید دید.

خط شش مترو فرانسه

پل بیر حکیم

با پیاده روی کوتاهی از مترو به پل Bir-Hakeim با ساختار فولادی در دو سطح یک چشم انداز عالی از کل شهر است بدون در نظر گرفتن روز، ماه و سال . این پل مکان مناسبی عکاسی عروسی  با نمای برج ایفل و نمای برج L’Île-aux-Cygnes  است.

پل بیر حکیم

پل پونت نئوف

این پل جدید دید دوطرفه از  نمای جزیره دولاسیته و نمای برج های کلیسای نتردام است. در زیر پل  رودخانه سن قرار دارد که کشتی ها در رفت و آمد هستند. این پل که قدیمی ترین پل فرانسه نیز است مشرف به موزه لوور ، موزه اورسای و گنبد طلایی Les Invalides می باشد.

پل پونت نئوف

سقف مرکز خرید پرنتام

یکی از لوکس ترین مراکز خرید فرانسه Printemps است  که گران قیمت ترین کفش ها ، لباس ها و جواهرات را در آنجا خواهید دید. سقف این مرکز خرید بسیار دیدنی است و در بالای آن تراسی قرار دارد که برای عموم آزاد است و همه می توانند از نمای 360 درجه شهر پاریس لذت ببرند.

سقف مرکز خرید پرنتام

پارک بوت شومون

پارک بوت شومون پنجمین پارک بزرگ پاریس است که از آنجا دید زیبایی به قلب پاریس خواهید داشت. تمام چیزی که شما و خانواده شما انتظار دارد در یک روز ببنید در این پارک خواهد دید. مسیر پیاده روی سر سبز، زمین بازی، دریاچه ، رستوران، چشمه آب و تعداد زیادی نیمکت برای نشستن و استراحت کردن در آنجا قرار دارد.  همچنین نمای خیره کننده از کلیسای ساکره کور در این پارک قابل دیدن است.

پارک بوت شومون

کافه Le Perchoir

برای دیدن نمایی زیبا از غروب آفتاب و لحظات رمانتیک شب در پاریس به Le Perchoir بروید . که در بالای ساختمان BHV Marais قرار دارد. روی صندلی های این کافه رستوران بنشینید و در آرامش به غروب آفتاب در بالای شهر فرانسه نگاه کنید و از زمان خود لذت ببرید.

کافه Le Perchoir