ایران کشوری چهار فصل با تنوع آب و هوایی است

 تورهای داخلی

کشور ایران یک کشور پهناور در مرکز خاورمیانه و در همسایگی کشور های افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ارمنستان ، عراق و ترکیه است که شمال آن با دریای خزر و جنوب آن خلیج همیشه فارس همسایه است. 
ایران یک کشور چهار فصل با بیشینه تاریخی طولانی است که برای همه گردشگران جذابیت دارد ، نیمی از ایران کویری و نیمه کویری است ، یک سوم آن کوهستانی است و در جنوب و شمال ایران مناطق سرسبز و جلگه ها قرار دارند . این تفاوت آب و هوا باعث شده است تا سفر به ایران در هر فصلی از سال، جذابیت خودش را داشته باشد. تفاوت دما در زمستان میان گرم ترین و سردترین نقاط ایران ممکن است به پنجاه درجه سانتی گراد هم برسد.

تور داخلی ایران
پایتخت ایران ، تهران است و سایر شهرهای مهم آن از نظر صنعت گردشگری را می توان به مشهد که حرم مطهر امام رضا ع در آن قرار دارد ، کیش ، قشم، اصفهان ، گیلان، مازندران، شیراز و یزد اشاره کرد
همیشه سفرهای داخلی برای ایرانی ها مقرون به صرفه تر و راحت تر است زیرا که حمل و نقل آن بسیار ساده تر و ارزان تر است و همچنین سفرهای داخلی موجب تقویت اقتصادی کشور عزیزمان ایران می شود. بسیاری از شهرهای ایران هستند که طبیعت بکر و دست نخورده ای دارند و بسیاری از ما چیزی در مورد آنها نمی دانیم . همچنین اماکن تفریحی ، تاریخی ، مذهبی ایران به قدری زیاد است که کشورمان جزئی از کشورهای برتر در این زمینه قرار دارد. به گزارش سازمان جهانی گردشگری ایران در رتبه دهم جاذبه های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه های طبیعی قرار دارد.

جنگل های ایران و کوه ها
امیدواریم با بهبود کیفیت هتل ها و مدیریت شهری کشور عزیزمان ایران پذیرای تعداد بیشتری از گردشگران خارجی و داخلی باشد 
کارینا پرواز افتخار این را دارد که در کنار تورهای خارجی خود ، تورهای داخلی نیز برگذار می کند . تورهای داخلی کاریناپرواز از نظر قیمتی قابل مقایسه با تورهای خارجی نیست و کاربران عزیز می توانند با توجه به نیاز خود از این تور ها استفاده کنند.

ساحل کیش

از مهم ترین مناطق گردشگری در ایران می توان به مناطق شمالی و سواحل دریای خرز، مناطق جنوبی و خلیج فارس، مناطق غربی و کوهستانی و مناطق مرکزی و کویری اشاره کرد.


مناطق شمالی

سواحل دریای خزر ، تالاب انزلی ، ماسولی ، کوه دماوند، آبشار ها و دریاچه ها، جنگل ها و پارک های جنگلی مانند جنگل سیسنگان ، پارک ملی گلستان، جاده چالوس و پوشش های گیاهی زیبا از جمله اماکنی هستند که سالانه گردشگران زیادی از سراسر ایران را بخود جذب می کند و اکثر ایرانی ها برای تعطیلات خود این منطقه را انتخاب می کنند.

دریای خزر در شمال ایران
مهم ترین شهر های نزدیک به دریا که آب و هوای مناسبی دارند و گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند ، شهرهای گرگان، بهشهر ، ساری، آمل، بابل، بندر ترکمن، بابلسر، نور ، چالوس ، تنکابن، رامسر، رودسر، لنگرود، لاهیجان، رشت، ماسوله، بندر انزلی، تالش و شهر مرزی آستارا هستند.

شهر های تهران و اردبیل و زنجان و شاهرود نیز جزیی از مناطق شمالی ایران محسوب می شوند که مسافران زیادی را جذب می کنند.

رود بابل زیبا
دریای خزر و سواحل آن؛ پربازدیدترین و پرمخاطب ترین منطقه شمالی محسوب می شود. این دریا را با عنوان های بزرگ ترین دریاچه جهان و کوچکترین دریای جهان نیز یاد می کنند. که از جنوب به کشور ایران ، از شمال و غرب به کشور وسیع روسیه، و همچنین از غرب به کشور جمهوری آذربایجان و از شرق به ترکمنستان و قزاقستان محدود می شود . 


مناطق غربی و شمال غربی

ارتفاعات البرز و زاگرس باعث شده اند که این مناطق در زمستان ها مناسب ورزش های برقی و در تابستان خنک و معتدل باشند . آبشار ها ، چشم انداز های طبیعی، چشمه ها و غارها از دیدنی های این مناطق است . دامنه‌های شاهو و آبیدر در کردستان و همچنین دامنه‌های سبلان و سهند در آذربایجان و مراغه، اردبیل و مشگین‌شهر منطقه دماوند در البرز و… از نواحی عمده جذب مسافر در فصل تابستان است.
شهر های تبریز، ارومیه ، سنندج ، کرمانشاه و ایلام جزء مناطق مهم قسمت غربی و شمال غربی ایران هستند.

کوه های رنگی تبریز


مناطق جنوبی ایران

در جنوب ایران خلیج فارس و تنگه هرمز قرار دارد ، خط ساحلی وسیع و جزیره های زیبا ، این مناطق را به مقاصد گردشگری ایده آل تبدیل کرده است . مخصوصا آب و هوای این مناطق در فصل زمستان بسیار مطبوع و عالی است . جنگل های زیبای سواحل بندرعباس که هنگام مد تا نیمه به زیر آب می روند و هنگام جزر سر از آب در می آورند، دیدنی های جزایر کیش و قشم ، مراکز خرید زیاد و مردم خونگرم از مشخصات بارز این مناطق است .

ساحل قشم ایران
از شهر های مهم جنوبی می توان به بندر چابهار، جزایر کیش ، قشم، بوشهر ، بندر گناوه ، آبادان و اهواز اشاره کرد 

در تصاویر زیر هتل ترنج را مشاهده می کنید که در شهر زیبای کیش قرار دارد و اولین هتل روی آب ایران است:

هتل ترنج کیش

هتل ترنج کیش از بالا

مناطق مرکزی و کویری ایران

مناطق مرکزی ایران نیز آب و هوای خاص و خودش را دارد و بخش اعظمی از آن را کویر ها تشکیل می دهند غیر از مناطق کویری مناطقی نیز هستند که متمایل به مرکز ایران هستند و شهر های پرگردشگر و با قدمتی هستند مانند همدان و شیراز.
اما فصول پاییز و زمستان مناسب سفر به کویر است . شهر های اصفهان ، یزد و کرمان جزیی از مناطق کویری و نیمه کویری هستند که با جاذبه های تاریخی و تفریحی فراوان گردشگران زیادی را بخود جذب می کنند. 

کویر مصر در نزدیکی شهرستان خور و بیابانک استان اصفهان
آسمان پرستاره، طبیعت بکر و دست نخورده ، مناظر زیبا و چشم انداز کویری و تفریحاتی از قبیل سافاری از جمله ویژگی های مناطق کویری است . از مهم ترین مناطق توریستی کویری می توان به کویر مصر، بهشت منجمان در کنار شهرستان خور و بیابانک، کویر مرنجاب ، یکی از محبوب ترین کویرهای ایران در استان کاشان، کمپ کویری متین آباد، کویر زردگاه، سرسبزترین کویر ایران اشاره کرد.


اماکن مذهبی و مقدس

یکی از مهم ترین بخش گردشگری در ایران مربوط به اماکن مقدس و مذهبی است . شهر مشهد به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا علیه السلام مهم ترین و پربازدیدترین شهر ایران است که مسلمان های کشور عزیزمان ایران و سایر کشورهای دیگر به این شهر سفر می کنند. در شهر مشهد در دهه اخیر علاوه بر حرم امام رضا،  جاذبه های تفریحی زیادی مانند پارک های آبی، هتل های لوکس  و رستوران های با کیفیت تاسیس شده است که به صنعت گردشگری این شهر کمک کرده است.  همچنین حرم حضرت معصومه نیز در شهر قم قرار دارد. 

مشهد