تور استانبول

تور آنتالیا

تور کوش آداسی

تور وان

تور دیدیم

تور آنکارا

تور های ترکیه

تور های ارزان ترکیه


تور ترکیه

استانبول ترکیه

کشور ترکیه:

قاره
اروپا و آسیا

واحد پولی
لیر ترکیه

مذاهب
اسلام ( شیعه و سنی )

مساحت
 783,562 کیلومتر مربع

جمعیت
حدود 80 میلیون نفر

پیش شماره کشور
0090

جهت رانندگی
از سمت راست

مسجد آبی ترکیه

ترکیه محبوب ترین مقصد ایرانی ها

ترکیه یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار بین ایرانی ها محسوب می شود این کشور زیبا و تاریخی از همسایگان ایران است و پلی بین ایران و اروپا محسوب می شود. ایران و ترکیه روابط بسیار خوبی با هم دارند و ایرانی ها برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا ندارند . با توجه به موقعیت ترکیه و اهمیت آن از نظر تجاری بسیاری از ایرانی ها برای کسب و کار و حتی زندگی به این کشور سفر می کنند. ترکیه با توجه به شهر های ساحلی فراوان ، هتل هایی با استاندارد جهانی، مراکز خرید گسترده، نزدیکی به مرز ایران و کوتاه بودن سفر، جاذبه های طبیعی و گردشگری گسترده همیشه مقصد اول گردشگران ایران محسوب می شود. برای آشنایی با این کشور زیبا با ما همراه باشید.

توپکاپی

فرهنگ ایران و ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه به فرهنگ ایران بسیار شباهت دارد از نظر دینی اکثریت هر دو کشور را مسلمان ها تشکیل می دهند، بسیاری از اعیاد و آداب و رسوم نیز در هر دو کشور مشترک است . همچنین همسایگی دو کشور و ارتباطات تجاری و فرهنگی تاثیرات متقابل زیادی گذاشته است.
از نظر غذاها و خوراکی ها نیز مانند تنوع صبحانه ، کباب ها ، لبنیات و چای مشترکات بسیار زیادی بین ایران و ترکیه وجود دارد که همین امر باعث شده تا مسافران ایرانی این کشور زیبا احساس غریبه بودن نداشته باشند.

 صبحانه ترکی

درباره ترکیه

نام رسمی کشور ترکیه جمهوری ترکیه است . این کشور را یک کشور اوراسیایی می نامند . ( اورسیا قاره وسیعی از ترکیب اروپا و آسیا است ). از آن جهت که بخش بزرگی از این کشور در شمال غرب آسیا و منطقه خاورمیانه قرار دارد و بخشی از کشور ترکیه در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است.
همسایگان ترکیه ، ایران ، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان ، عراق و سوریه در منطقه آسیایی و در منطقه اروپایی نیز با یونان و بلغارستان همسایه است.
کشور ترکیه از نظر آب و هوایی در رده معتدل و کوهستانی و پرباران قرار می گیرد و آب و هوای خوب و جلگه ای آن در جذب توریست بسیار تاثیرگذار است.
جمعیت کشور ترکیه حدود 80 میلیون نفر است که بسیاری از آن ها مسلمان هستند و همچنین زبان آن ها ترکی استانبولی است.
معروف ترین شهر های ترکیه ، استانبول ، آنکارا، ازمیر ، بورسا ،آدانا، غازی عینتاب، آنتالیا، قونیه ، قیصریه ، مارماریس ، بدروم و بورسا است.
وضعیت حجاب در اکثر شهر های ترکیه بصورت اختیاری است و با این حال بسیاری ار بانوان ترک حجاب را رعایت می کنند.

درباره تور ترکیه