ترکیه محبوب ترین مقصد ایرانی ها

ترکیه یکی از مقاصد محبوب و پرطرفدار بین ایرانی ها محسوب می شود این کشور زیبا و تاریخی از همسایگان ایران است و پلی بین ایران و اروپا محسوب می شود. ایران و ترکیه روابط بسیار خوبی با هم دارند و ایرانی ها برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا ندارند . با توجه به موقعیت ترکیه و اهمیت آن از نظر تجاری بسیاری از ایرانی ها برای کسب و کار و حتی زندگی به این کشور سفر می کنند. ترکیه با توجه به شهر های ساحلی فراوان ، هتل هایی با استاندارد جهانی، مراکز خرید گسترده، نزدیکی به مرز ایران و کوتاه بودن سفر، جاذبه های طبیعی و گردشگری گسترده همیشه مقصد اول گردشگران ایران محسوب می شود. برای آشنایی با این کشور زیبا با ما همراه باشید.

استانبول ترکیه

کشور ترکیه:

قاره
اروپا و آسیا

واحد پولی
لیر ترکیه

مذاهب
اسلام ( شیعه و سنی )

مساحت
 783,562 کیلومتر مربع

جمعیت
حدود 80 میلیون نفر

پیش شماره کشور
0090

جهت رانندگی
از سمت راست

مسجد آبی ترکیه


توپکاپی

فرهنگ ایران و ترکیه

فرهنگ مردم ترکیه به فرهنگ ایران بسیار شباهت دارد از نظر دینی اکثریت هر دو کشور را مسلمان ها تشکیل می دهند، بسیاری از اعیاد و آداب و رسوم نیز در هر دو کشور مشترک است . همچنین همسایگی دو کشور و ارتباطات تجاری و فرهنگی تاثیرات متقابل زیادی گذاشته است.
از نظر غذاها و خوراکی ها نیز مانند تنوع صبحانه ، کباب ها ، لبنیات و چای مشترکات بسیار زیادی بین ایران و ترکیه وجود دارد که همین امر باعث شده تا مسافران ایرانی این کشور زیبا احساس غریبه بودن نداشته باشند.

 صبحانه ترکی

درباره ترکیه

نام رسمی کشور ترکیه جمهوری ترکیه است . این کشور را یک کشور اوراسیایی می نامند . ( اورسیا قاره وسیعی از ترکیب اروپا و آسیا است ). از آن جهت که بخش بزرگی از این کشور در شمال غرب آسیا و منطقه خاورمیانه قرار دارد و بخشی از کشور ترکیه در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است.
همسایگان ترکیه ، ایران ، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان ، عراق و سوریه در منطقه آسیایی و در منطقه اروپایی نیز با یونان و بلغارستان همسایه است.
کشور ترکیه از نظر آب و هوایی در رده معتدل و کوهستانی و پرباران قرار می گیرد و آب و هوای خوب و جلگه ای آن در جذب توریست بسیار تاثیرگذار است.
جمعیت کشور ترکیه حدود 80 میلیون نفر است که بسیاری از آن ها مسلمان هستند و همچنین زبان آن ها ترکی استانبولی است.
معروف ترین شهر های ترکیه ، استانبول ، آنکارا، ازمیر ، بورسا ،آدانا، غازی عینتاب، آنتالیا، قونیه ، قیصریه ، مارماریس ، بدروم و بورسا است.
وضعیت حجاب در اکثر شهر های ترکیه بصورت اختیاری است و با این حال بسیاری ار بانوان ترک حجاب را رعایت می کنند.

درباره تور ترکیه