تور ارزان دبی

کشور امارات و یا به طور کامل کشور امارت متحده عربی ، یک کشور پادشاهی در قاره آسیا و خلیج همیشگی فارس است . همسایگان این کشور، شبه جزیره عربستان، قطر ، عمان و کشور عزیزمان ایران هستند. با کشف نفت در سال 1966 و صادرات آن در سال 1969 میلادی تحول در کشور امارات ایجاد شد و این کشور در سال 1971 تاسیس رسمی شد ، بعد از تاسیس کشور امارات و بالارفتن درآمد از نفت و ایجاد برنامه منظم برای زیرساخت ها و ساختار شهری به مرور زمان، امارات و شهر توریستی دبی، امروزه یکی از زیبا ترین و توریستی ترین کشورها و شهرهای ی دنیا لقب گرفته اند.
ابوظبی مهم ترین ایالت این کشور و مرکز فعالیت های آن است اما توریستی ترین شهر این کشور ، دبی است. 


دبی
شهر دبی بزرگترین شهر امارات متحده عربی است که در واقع یک شهر ساحلی لوکس در خلیج فارس است. داشتن سواحل شنی سفید، ورزش های آبی جذاب ، صحرا گردی، مراکز خرید فراوان، پارک های به روز و زیبا، آسمان خراش های عظیم ، مناظر شگفت انگیز طبیعی، هتل ساحلی جمیره، جزایر نخل ، برج خلیفه ، معروف دبی که بلندترین سازه دست بشر لقب گرفته، از جمله جاذبه های مهم دبی هستند که هر ساله توریست  های فراوانی را بخود جذب می کند.


سال های پایانی دهه دو هزار
دبی در سال های پایانی دهه 200 میلادی دچار بحران مالی گسترده شد و ساخت و ساز در این شهر به مدت 3 سال با محدودیت مواجه شد اما با تدبیر های مدیران وقت ، دبی توانست از این بحران عبور کند و در سال 2012 به عنوان گرانقیمت ترین شهر خاورمیانه و بیست و دومین شهر گرانقیمت در جهان شناخته شد. فرودگاه بین المللی دبی یکی از پرتردد ترین فرودگاه های دنیا به شمار می رود و تا امروز بیش از 80 خط هوایی به این فرودگاه می روند و از آنجا برمی گردند


جمعیت ، زبان ، مذهب
بر اساس آمار سایت ویکی پدیا ، جمعیت دبی تا سال 2009 میلادی یک میلیون و هفتصد و هفتاد و یک هزار نفر برآورد شده است . همچنین 25% جمعیت کل امارات اصلیت ایرانی دارند . زبان رسمی ساکنین دبی عربی است اما زبان انگلیسی نیز در بسیاری از جاها توسط ساکنین این شهر استفاده می شود . دیگر زبان‌هایی که توسط که توسط ساکنان این شیخ‌نشین به‌طور گسترده استفاده می‌شود شامل هندی، بلوچی. زبان بلوچی فارسی، اردو، بنگالی، تامیل، تاگولوگ، چینی، مالایالم می‌باشد. دین اصلی کشور امارات متحده عربی و شهر دبی ، بنا بر قانون، اسلام است. البته دبی تعداد قابل توجهی ، مسیحی ، هندو و بودایی دارد
گردشگری در دبی
دبی جاذبه های گردشگری فراوانی دارد و مدیران این شهر به صنعت گردشگری توجه ویژه ای دارند و درآمد فراوانی این صنعت برای آنها به همراه دارد . بیشتر شهرت دبی به مراکز خرید آن است اما این شهر جاذبه های مدرن ، تاریخی و طبیعی فراوانی دارد.


خرید
فستیوال خرید دبی یا جشنواره خرید دبی به مدت یک ماه در ماه ژانویه در این شهر برگزار می شود ، و در این فستیوال کل شهر دبی به یک مرکز خرید بزرگ تبدیل می شود. این فستیوال علاوه بر مراکز خرید ، برنامه های موسیقی، نمایشگاه های هنری و رقص محلی را نیز شامل می شود.
پارک‌های آبی شهر دبی عبارت‌اند از:

وایلد وادی
لیجر لاند
آکواونچر
پارک آبی آتلانتیس

مرکز خرید
دبی‌مال، معروف ‌ترین و پرطرفدارترین مرکز خرید آسیا است. در سال ۲۰۱۲ دبی مال با حدود ۶۵ میلیون نفر بازدیدکننده، شلوغ‌ترین مرکز خرید و تفریح جهان بوده‌است.
دبی مال
مرکز خرید ابن بطوطه
امارات مال
مرکز خرید دبی مارینا مال
دیره سیتی سنتر
دبی فستیوال سیتی
مرکز خرید میردف
مرکز خرید
دبی‌مال، معروف‌ترین و پرطرف‌دارترین مرکز خرید آسیا است. در سال ۲۰۱۲ دبی مال با حدود ۶۵ میلیون نفر بازدیدکننده، شلوغ‌ترین مرکز خرید و تفریح جهان بوده‌است.

دبی مال
مرکز خرید ابن بطوطه
امارات مال
مرکز خرید دبی مارینا مال
دیره سیتی سنتر
دبی فستیوال سیتی
مرکز خرید میردف


امروزه بسیاری از سلبریتی ها و چهره های معروف دنیا برای تعطیلات شهر دبی را در نظر می گیرند و اگر میخواهید یک سفر لوکس با کمترین مسافت از ایران را تجربه کنید دبی گزینه بسیار مناسبی است.