تور ارزان چین

کشور چین :

نام كشور: جمهوری خلق چین
نوع حكومت: جمهوری سوسیالیستی
پايتخت: پكن
شهرهاي مهم : پکن ، تیانجین ، شانگهای و چونگ‌کینگ
زبان و خط رسمي : زبان چینی ماندارین
دين و اديان اصلی: بودیسم، مسیحیت، اسلام، تائوئیسم (آمار رسمي تعداد مسلمانان چين را بيش از 29 ميليون نفر و آمار غير رسمي حدود 70 ميليون نفر ذكر مي كنند.)
جمعيت: ۱٬۳۵۳٬۸۲۱٬۰۰۰ ميليون نفر
واحد پول: یوآن
مساحت: ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربعچین قطب اقتصادی دنیا

چین یکی از کشورهای شرقی قاره آسیا محسوب می شود . نام اصلی این کشور جمهوری خلق چین است . این کشور یکی از پایه های اقتصادی مهم در دنیا به شمار می آید ، اقتصاد این کشور بعد از دهه هفتاد قرن بیستم سرعت گرفت و اکنون این کشور بزرگ دارای دومین اقتصاد بزرگ جهان است . به گفته کارشناسان با روند صعودی پیشرفت اقتصادی چین به زودی از ایالات متحده آمریکا پیشی خواهد گرفت. بسیاری از مسافرین ایرانی این کشور تجار هستند و به منظور بهبود کسب و کار ، واردات و صادرات به این کشور سفر می کنند.

وسعت چین

کشور چین ، کشوری پهناور است و با حدود 9.6 میلیون کیلومتر مربع چهارمین کشور دنیا از نظر وسعت لقب گرفته است . روسیه ، کانادا و آمریکا، رتبه های اول تا سوم را در اختیار دارند.


قومیت ، دین و زبان

اکثر ساکنین کشورچین را قوم هان ها تشکیل می دهند ، طبق آمار موجود در ویکی پدیا و بر اساس سرشماری سال 2010 حدود 91.5 درصد جمعیت چین را هان ها تشکیل می دهند.
چینی ها از نظر دین تنوع مختلفی دارند اما غالب مردم آنها دارای دین های کنفوسیوس‌گرایی، بودایی، و تائویی هستند . البته بی دینی در چین بسیار گسترده است و بسیاری از بزرگسالان چینی ها به دین خاصی اعتقاد ندارند. همچنین طبق آمار سال 2007 3 تا 4 درصد چینی ها مسیحی و یک درصد آنها نیز مسلمان هستند.
زبان های مختلفی در چین وجود دارد و هر قسمت از این کشور پهناور ممکن است گویش متفاوتی داشته باشد طبق آمارهای منتشر شده بیش از 200 زبان زنده در چین تکلم می شود اما گویش استاندارد چینی ها و زبان رسمی این کشور زبان ماندارین است. مردم روستایی این کشور آشنایی زیادی با زبان انگلیسی ندارند اما در مناطق شهری به واسطه آموزش ، افرادی که قادر به نوشتن و خواندن زبان انگلیسی باشند وجود دارد.
از شهر های مهم چین می توان به شانگهای، پکن، هنگ کنگ، تیانجین، ووهان، گوانگ ژو، شن ژن، شن یانگ اشاره کرد.


گردشگری در چین

با توجه به اینکه کشور چین از نظر اقتصادی قدرت زیادی دارد و مسافرین ایرانی زیادی به این دلیل به این کشور سفر می کنند اما چین از نظر گردشگری و جاذبه های تفریحی نیز جزء کشورهای بزرگ دنیا محسوب می شود . پس از دهه 1970 دنگ شیائوپینگ محدودیت های سفر به چین را کاهش داد و  برنامه های مهمی را اجرا کرد و تعداد هتل ها را بسیار افزایش داد و همچنین بسیاری از مناطق تاریخی و جاذبه های طبیعی را بازسازی و پرسنل زیادی برای راهنمایی توریست ها تربیت شد. امروزه چین به یکی از پربازدید ترین بازارهای گردشگری دنیا تبدیل شده است.
طبق آمار سایت ویکی پدیا در سال 2011 چین سومین کشور پربازدید جهان بوده است .


اماکن و جاذبه های معروف کشور چین

دیوار بزرگ چین:

معروف ترین جاذبه کشور چین و یکی از معروف ترین جاذبه های دنیا، دیوار بزرگ چین است ، دیوار بزرگ چین طولانی ترین و بزرگترین سازه مهندسی تدافعی و نظامی از لحاظ زمان ساخت در جهان به شمار می رود. به گفته مورخان چینی ها این دیوار بزرگ را برای حفاظت چین در مقابل تهاجم مغول ها بنا کرده اند. در چین باستان که چین دارای ایالت های زیادی بود مغول ها در شمال امپراتوری چین ساکن بودند و پادشاه چین به نام شی هوانگ تی دستور داد تا دیواری از شای کوان تا گانسو بنا کنند . البته دیوار چین در مجموع با شکست های فراوانی روبرو شد و چینی مورد تهاجم مغول ها قرار گرفتند اما به هر ترتیب این دیوار بزرگ بنا شد . این دیوار 21.196 کیلموتر امتداد دارد و هر گردشگر و مسافری که به کشور چین سفرمی کند بازدید از دیوار بزرگ که نتیجه زحمت میلیون ها چینی در دوران باستان چین است را در برنامه خود قرار می دهد. 


شهر ممنوعه در پکن

شهر ممنوعه شهری قدیمی است که در منطقه پکن پایتخت کشور چین قرار دارد . شهر ممنوعه به واسطه معماری چوبی زیبایی که دارد در جهان مورد توجه قرار گرفته است. در این شهر قصرهای باستانی بسیار زیبا با معماری باستانی چین وجود دارد.


لشکر سفالین در شی آن


معبد و آرامگاه کونفوسیوس


باند در شانگهای