تور ارزان گرجستان

قبل از سفر به کشور گرجستان لازم است که اطلاعات خود را درباره این کشور زیبا افزایش دهید. شما کاربران گرامی می توانید همواره از تورهای ارزان قیمت کاریناپرواز دیدن بفرمایید و خدمات پرواز هتل ، گشت ، بیمه ، ترانسفر فرودگاهی ، ترانسفر منزل تا فرودگاه ( در صورت ذکر کردن سایت کاریناپرواز در نحوه آشنایی ) دریافت نمایید . با ما همراه باشید.

حمام گرجستان

درباره گرجستان

موقعیت

گرجستان یکی از کشورهای بسیار زیبا در کنار دریای سیاه می باشد  و اصطلاحا در قاره اروسیا قرار دارد ( اروپا و آسیا ) که به کشور عزیزمان ایران بسیار نزدیک است و از راه زمینی تنها کشور ارمنستان بین ایران و گرجستان قرار دارد. همسایه های گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکیه و روسیه هستند.

زبان، پایتخت و مذهب

زبان رسمی گرجستان گرجی است و با الفبای گرجی یکی از چهارده الفبای موجود در جهان می نویسند. مردم این کشور اغلب مسیحی هستند. پایتخت این کشور شهر تفلیس است و شهر های مهم آن کوتائیسی ، باتومی ف روستاوی ، زوگدیدی، گوری و پوتی هستند . مقصد بیشتر تورهایی که از ایران به مقصد گرجستان بسته می شوند شهر های تفلیس و باتومی هستند.

کلیسای صخره ای گرجستان

گردشگری در گرجستان

گردشگری در کشور گرجستان نقش مهمی دارد طبق آمار سایت ویکی پدیا در سال 2017 هفت میلیون و پانصد هزار نفر وارد کشور گرجستان شده اند که حدود سه میلیون و نیم آنها توریست بوده اند و درآمد حاصل از جذب توریس در سال 2017 ، 2/73 میلیون دلار بوده است . 


اطلاعت مفید و مختصرکشور گرجستان:


قاره
اروپا و آسیا
واحد پولی
لاری
مذهب
مسیحیت
مساحت
69,700 کیلومتر مربع
پیش شماره کشور
00995
جهت رانندگی
از سمت راست


شهر های پرگردشگر گرجستان

تفلیس

تفلیس ، پایتخت گرجستان است و از نظر اقتصادی و فرهنگی مهم ترین شهر این کشور به حساب می آید . معماری این شهر ترکیبی از  معماری قرون وسطی، معماری نئوکلاسیک و معماری استالینیست است.
 این شهر را در زبان گرجی تْبیلیسی می نامند و با توجه به قدمت زیاد این شهر و جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین نسبتا کم بودن مسافت آن از مرز های ایران یکی از شهر های پرمخاطب ترین شهر های گرجستان نزد ایرانیها به شمار می رود.

پل صلح تفلیس گرجستان


باتومی


از دیگر شهر های محبوب بین گردشگران ایرانی ، شهر تفلیس گرجستان است. این شهر، شهری بندری در غرب کشور گرجستان و نزدیک به مرز ترکیه است که سواحل دریای سیاه در آن قرار دارد. شهر های ساحلی همواره یکی از مقصد های گردشگران کل دنیا قرار دارند و شهر باتومی گرجستان نیز با توجه به ساحل زیبا ، آّب و هوای خنک که تحت تاثیر جریان های هوایی دریای سیاه است و در تمام فصول سال امکان بارش باران دارد و همچنین جاذبه های گردشگری ، از مهم ترین شهر های گرجستان به شمار می آید.