تور های ارزان مالدیو 

از مالدیو به عنوان بهشت روی زمین ، مقصد رویایی و کشور خوشه ای یاد می شود . نام گذاری مالدیو به عنوان کشور خوشه ای به علت شکل جزیره هایی است که این کشور را تشکیل داده است .

این کشور که نام رسمی آن جمهوری مالدیو است ، مجموعه جزایری است که در اقیانوس هند واقع در جنوب غربی هند قرار دارد . پایتخت آن ماله است و واحد پول آن روفیه مالدیو است .

زبان رمسمی این کشور دیوهی نام دارد که زبانی هندی و اروپایی است.و دین رسمی آن اسلام است

این کشور از نظر جمعیت و مساحت کوچک ترین کشور قاره آسیا محسوب می شود و ارتفاع خشکی ازسطح دریا در این کشور به طور میانگین 1.5 متر است و به این دلیل کم ارتفاع ترین کشور جهان به شمار می آید . بنابر گفته کارشناسان با گرم شدن کره زمین و ارتفاع کم این جزایر ، امکان به زیر آب رفتن کل جزایر مالدیو وجود دارد و ممکن است در آینده این کشور زیبا برای گردشگران غیر قابل دسترس باشد. در گذشته نخست وزیر مالدیو به هیئت دولت خویش دستور داد تا غواصی یاد بگیرند ، خبرگزاری ها این خبر را به صورت طنز پخش کرده اند که این حرف برای جذب توریست زده شده است اما نخست وزیر این کشور به این شیوه خطر گرم شدن کره زمین را به تمام جهان گوشزد کرد

صنعت گردشگری مهمترین منبع درآمد مالدیو است و برخی از جزایر مالدیو برای گردشگری اختصاص یافته‌اند. در این جزایر هتل‌هایی برای اقامت گردشگران ساخته شده که بیشتر کارمندان آن از مهاجران کشورهای همسایه هستند. گردشگران مستقیماًّ از فرودگاه بین‌المللی ماله به این جزایر می‌آیند. مردم عادی مالدیو، ارتباط چندانی با گردشگران خارجی ندارند.

 

مقامات پولی مالدیو تخمین زده‌اند که ۷۰ درصد اقتصاد و ۹۰ درصد ارز خارجی کشور را به‌طور غیر مستقیم گردشگران خارجی تأمین می‌کنند. سال ۲۰۱۳ میلادی یک میلیون و دویست هزار جهانگرد از مالدیو که جمعیتش تنها ۳۳۰ هزار نفر است، دیدن کردند.

آب های فیروزه ای و شفاف ، آب و هوای مناسب معتدل و شن های سفید مناظر بسیار زیبایی به این جزایر این کشور بخشیده اند . هتل های روی آب از این حیث شهرت زیادی در دنیا دارند و نهایت آرامش را برای مسافران به ارمغان می آورد .

مسافران می توانند از جاذبه های طبیعی این کشور نهایت استفاده را ببرند. علاوه بر بازدید از جاذبه ها و گشت و گذار در این جزایر ، ورزش ها و تفریحات آبی نیز برای مسافران فراهم است و ماهیگیری، قایق سواری ، غواصی از جمله ورزش های آبی است که شما در سفر به کشور مالدیو می توانید تجربه کنید. مسجد السلطان  که مسجد جامع شهر ماله است یکی از مراکز تاریخی کشور مالدیو است که مدفن خیلی از افراد معروف این کشور است.

فرهنگ مالدیو بسیار برگرفته از فرهنگ کشور های همسایه یعنی سریلانکا و هند است .

اغلب غذاهای مردم مالدیوی شامل غذاهای دریایی و میوه های استوایی می شود . تن ماهی و ماهی بیشترین مصرف را در وعده های غذایی آن ها دارد

برخی از غذاهای محلی مالدیو:

گارودیا: یک غذای سنتی شامل برنج و ماهی است که همراه فلفل تند و پیاز سرو می‌شود

ماس هونی: یک وعده غذایی برای صبحانه، شامل ماهی دودی و نارگیل رنده شده

فیهونو ماس: ماهی با فلفل قرمز

هدیکا: یک میان‌وعده که از ماهی درست شده و در روغن سرخ شده که در بیشتر رستوران‌ها یافت می‌شود

باجیا: یک شیرینی شامل ماهی، نارگیل و پیاز

گولها: شیرینی‌های توپی شکل از ماهی دودی

کیمیا: ماهی سرخ شده رولتی

کولهی بورکیبا: کیک ماهی ادویه دار

تلولی ماس: ماهی سرخ شده با فلفل قرمز و سیر