سوالات متداول
ویزای کانادای صادر شاده در حال حاضر بر مبنای ویزای ده ساله است اما چون اعتبار پاسپورت ایرانی ها حداکثر 5 ساله است ، ایرانی ها موفق به احذ ویزای پنج ساله می شوند که به ویزای مولتی پل 5 ساله معروف است. در مجموع اعتبار ویزای کانادا نسبت به اعتبار پاسپورت صادر می شود مگر در مواقعی که تور نمایشگاهی و یا بیزنسی برگذار شود که مدت ویزا محدود است و دیگر مولتی پل نیست. 

از قبل برای ویزای امارات باید نوع ویزای خود را مشخص کنید . ویزای امارات از 48 ساعته تا 1 ساله صادر می شود که هر کدام قیمت و شرایط خاص خودش را دارد و بستگی به شب های اقامت شما در امارات دارد..

اعتبار ویزای مولتی کانادا به این صورت است که در هر بار ورود به کانادا می توان به مدت 6 ماه اقامت داشت و هر دفعه که مدت اقامت شش ماهه به پایان برسد تنها با یک خروج یک روزه از خاک کانادا می توانید 6 ماه دیگر در خاک کانادا بمانید.

با داشتن ویزای سه ماهه مولتی می توان به صورت نامحدود در مدت 90 روز در امارات تردد داشت.

بله، این ویزا را می توان  یک ماهه تمدید کرد.

سلام، این موضوع درست است که سفارت انگلیس باز شده است اما هنوز بخش ویزای آن شروع به فعالیت نکرده و متقاضیان باید مثل سابق از ترکیه یا امارات اقدام بکنند.

توصیه ما این است که از ترکیه اقدام بکنید ، چراکه سفارت انگلیس پاسپورت ها رو نگه میدارد و اگه ترکیه باشید میتوانید برگه عبور بگیرید و بدون پاسپورت به ایران برگردید.

شما با داشتن ویزای شینگن می توانید به کلیه کشورهایی که عضو اتحادیه شینگن باشند تردد کنید البته اگر ویزای شینگن مولتی پل شینگن داشته باشید می توانید به کشورهای عضو اتحادیه اروپا که جزو کشورهای اتحادیه شینگن نیستند نیز تردد کنید .

البته با ویزای شینگن به کشور های بریتانیا و مستعمره های آن مانند اسکاتلند و ایرلند نمی توان وارد شد و برای سفر به این کشور ها باید ویزای انگلستان دریافت کنید.

کشور های عضو محدوده ی شینگن :  اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس

بله. شما می‌توانید در کشوری که محل اقامت شما نیست، برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید.

فقط باید به سفارت مدرکی برای اینکه چرا خارج از محل زندگی خود اقدام به اخذ ویزای شینگن کرده اید ارائه نمایید.

مجوز اقامت شما این امکان را به شما می دهد تا به کشورهای حوزه شینگن بدون اخذ ویزا سفر کنید. اجازه اقامت دائم بر روی پاسپورت شما ثبت می‌‌گردد.

اگرچه باید سفر خود را به خارج از محدوده شینگن به مسولین مرتبط اطلاع دهید.

هزینه ویزای شینگن به این که با دعوت نامه باشد و یا بدون دعوت نامه باشد متفاوت است. بعضی از فصول سال شرکت ها آفرهایی را روی پکیج های ویزا و یا پکیج های تور های اروپاشون می گذارند که باز هم باعث تغییراتی در نرخ ویزا و تورهای اروپایی می شود و نمی توان یک نرخ ثابت برای آن اعلام کرد

در مجموع عرف نحوه پرداخت هزینه ویزا و تور اروپا به این گونه است که نصف مبلغ را مسافر هنگام عقد قرارداد و مابقی مبلغ را قبل از ورود به سفارت با آژانس مربوطه تسویه می کند مگر اینکه توافقات دیگری بین مسافر و آژانس مربوطه حاصل شود که باعث تغییر در نحوه پرداخت گردد