سوالات متداول

عوارض خروج مسافران از کشور برای هر نفر 220 هزار تومان است و همچنین عوارض خروج زائران حج تمتع و عمره معادل 110 هزار تومان و عوارض خروج زائران عتبات عالیات برای خروج از مرزهای هوایی 37 هزار و 500 تومان و برای مرزهای زمینی و دریایی 12 هزار و 500 تومان است 

این ارقام برای سفر دوم به میزان 50 درصد و سفرهای سوم و بیشتر به میزان 100 درصد افزایش خواهد یافت.

برای مسافران آژانس های مجری و یا واسطه تفاوت زیادی از نظر قیمت ندارند ، آژانسی که پیگیر کارهای سفر شما باشد مناسب تر است

در تمام سال تور لحظه آخری وجود ندارد و خیلی کم این اتفاق می افتد ، تورهای لحظه آخری بستگی به شرایط آب و هوایی مقصد نیز دارد و ممکن است تا هفته‌ها نرخ تورها پایین نیاید.

نرخ بالای تعطیلات  سال نو و سایر تعطیلات  به علت حجم زیاد تقاضا، طبیعی است اما در فصل زمستان قیمت تورها به حداقل خود می رسد.

قوانین کنسلی و استرداد هر ایرلاین با ایرلاین دیگر فرق دارد ، جهت اطلاع از قوانین ایرلاین می توانید با آژانسی که بلیط خود را تهیه کرده اید ارتباط برقرار کرده و اگر مبلغی به شما استرداد شود می توانید دریافت کنید.

خیر پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می ‌باشد و آژانس مسافرتی صرفا مسئول تهیه بلیط، ویزا و اقامت برای مسافران است مگر اینکه بین مسافر و آژانس ، مبنی بر پرداخت عوارض خروج از کشور مسافر توسط آژانس توافقی حاصل شود .

شرکتهای خدمات مسافرتی مسولیتی در قبال دریافت ارز مسافران ندارند، به صورت متداول می ‌بایست مسافران محترم با ارائه مدارک سفر خود م اعم از بلیط و ویزا به بانک های دارای شعبه ارزی مراجعه کنند و حواله‌ ی ارزی دریافت نمایند ولی در مجموع کاریناپرواز پیشنهاد استفاده از ارز مسافرتی را با توجه به عوارضی که شامل آن می شود نمی کند زیرا در نهایت بهای ارز دولتی از بهای ارز آزاد بالاتر می رود.

تور انفرادی

تور انفرادی توری است که به صورت منفرداجرا میشود که شامل بلیط رفت و برگشت ( زمینی و هوایی ) ، ترانسفر ، اقامت در هتل ، سیم کارت و بیمه می شود. برای افرادی که تاریخ خاصی برای سفر در نظر دارند این تور ایده آل است

تور گروهی

تور گروهی توری است که از قبل برنامه ریزی شده است و روزرو هتل ، پرواز و ... برای مسافرین انجام شده ، البته در تور های گروهی برای مقاصدی که نیاز به ویزا دارند در صورتی که ویزا برای مسافر صادر نشود مسافر متحمل هزینه های کنسلی بلیط و هتل می شود

پکیج به مجموعه ای از خدمات سفر شامل بلیط پرواز، رورز هتل و دیگر خدمات است که آژانس مسافرتی ارائه می کند و پرواز + هتل قسمتی از پکیج است.

اعتبار پاسپورت برای خروج از ایران و برای هر مقصدی حداقل باید 7 ماه باشد

بله مسافر می تواند با مراجعه به اداره گذرنامه و توضیح تاریخ دقیق سفر و مقصد سفر و پرداخت مبلغ ضمانتی که اداره گذرنامه من باب تضمین برگشت مسافر مشمول سربازی می گیرد، پاسپورت موقت سفر خود را دریافت کند.

به طور مجموع ، شرکت های خدمات مسافرتی موظف به انجام کلیه مفاد قرارداد خودشون هستند. اگر بابت تعهداتی که به شما داده اند توی قراردادتون مبلغی را درخواست کرده اند مثلا برای گشت شهری هزینه ای را مشخص کرده اند و از شما گرفته اند و در نهایت اجرا نکرده اند، شما می توانید درخواست استرداد مبلغ را داشته باشید ولی اگر جزو خدمات رایگان و بصورت آپشنال بوده خیر شما نمی توانید درخواست استرداد بکنید زیرا شما مبلغی برای آن پرداخت نکرده اید.

چند سالی می شود که پاسپورت همراه مورد قبول کشورهای خارجی قرار نمی گیرد و هر مسافری با هر سنی ( از یک روزه  ) باید یک پاسپورت مجزا دریافت کند

فرزند شما هزینه بلیط پرواز را باید بدهند که البته بستگی به قوانین ایرلاین مربوطه دارد ولی بابت هتل تخفیف های خوبی برای فرزندان کمتر از 8 سال به طور معمول در نظر گرفته می شود و در بعضی از هتل ها حتی رایگان است.

بله ، یکی از خدماتی که شرکت کارینا پرواز ارائه می کند بلیط پرواز کلیه ایرلاین ها است که شامل بلیط های ایران به کشور های دیگر، پرواز های داخلی و بین کشوری کشورهای خارجی اروپایی ؛ آمریکایی، آسیایی و .. و همچنین پرواز هایی که به مقصد ایران است می شود

همچنین کاریناپرواز بلیط قطار در نقاط مختلف دنیا مانند آمریکا ، اروپا و چین را نیز ارائه می کند

عرف این است که قیمت تور ها بر اساس اقامت هر نفر در اتاق دو تخته محاسبه می شود. اگر تعداد مسافران محترم کمتر و یا بیشتر از 2 نفر است باید هنگام خرید تور این مساله را با کانتر آژانس کاریناپرواز مطرح کند تا اتاق های یک تخته و یا سه تخته برای آنها در نظر گرفته شود

به کودک زیر 12 سال متاسفانه ارز دولتی تعلق نمی گیرد ولی عوارض خروج از کشور تعلق می گیرد.

نه مشکلی پیش نخواهد آمد، می توانید بلیط را خریداری کنید و برای شما ایمیل خواهد شد ، البته باید مهر آژانس در بلیط زده شود و بلیط رنگی از آن گرفته شود و بعد با آن به بانک مراجعه کرده و ارز دولتی دریافت کنید..

در مجموع ساعت درج شده بر روی بلیت به وقت محلی است . فقط مسافران محترم باید توجه داشته باشند در اوایل و اواسط سال ساعت ها تغییر می کنند و حواسشان باشد تا اشتباهی پیش نیاید.

خدمات ( آل ) :  ALL

در سرویسهای ALL هتل ها، خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود و ساعت ارائه نوشیدنی، ماکسیموم تا ساعت 23 الی 1 بامداد می‌باشد.

 و این خدمات در ساعات مشخص شده ارائه خواهد شد ، زمان صبحانه  - زمان ناهار و هر گونه برنامه دیگر مطابق یک برنامه مشخص می‌باشد.

در بسیاری از هتل ها به طور معمول صبحانه را صبح زود ارائه می کنند و ارائه شام تا دیروقت میسر نیست ، البته بسته به کیفیت آن هتل خدمات آل می تواند متفاوت باشد

خدمات ( یوآل ) : UALL

 در سرویس یوال هتل ها نیز مانند سرویس آل خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود اما ساعت سرو نوشیدنی‌ ها معمولا تا ساعت 2 الی 4 بامداد ادامه دارد.

در اینگونه هتل‌ ها، رستوران‌ ها و اسنک بارها نیز در فاصله ساعتی معینی سرویس می دهند که البته این سرویس‌ دهی پشت سر هم می‌ باشد.

همین طور در سرویس‌های UALL معمولا مینی ‌بار به صورت‌های مختلف شارژ می‌شود که باز هم این خدمات به کیفیت هتل بستگی دارد امادر سرویس های ALL معمولا فقط روز اول مینی‌بار شارژ می‌شود که آن هم معمولا فقط نوشیدنی معمولی می‌باشد

ساعت حضور در فرودگاه برای پرواز های خارجی در روزهای معمولی سال حداقل 3 ساعت قبل از پرواز در روزهای پیک سفر و عید که فرودگاه شلوغ تر است توصیه می شود که چهار ساعت قبل از پرواز آنجا حضور داشته باشید و همچنین برای پرواز های داخلی یک ساعت و نیم قبل از پرواز داشته باشید.

اگر کیفیت خدمات هتل و هتل آپارتمان یکسان باشد متراژ یک واحد آپارتمانی بیشتر از یک اتاق در هتل است پس طبیعتاً قیمت آن نیز باید بیشتر باشد؛ اما در شهر مشهد به دلیل اینکه تعداد هتل‌آپارتمان‌ها بیشتر است قیمت آن از هتل‌ها کمتر است.

برای خانواده هایی که پرجمعیت هستند هتل آپارتمان نسبت به هتل مقرون به صرفه تر است؛ اما برای سفرهای دو نفره رزرو هتل آپارتمان پیشنهاد نمی‌شود. البته وجود آشپزخانه و فضای بزرگ تر از مزایای هتل آپارتمان است که می‌تواند آسایش بیشتری را برای شما فراهم کند.

ناگفته نماند در شهر مشهد هتل آپارتمان را اقامتگاهی باکیفیت کمتر تعریف کرده‌اند اما در سایر شهرها این‌طور نیست. به‌طوری که تعداد زیادی از هتل آپارتمان‌ها، کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به هتل دارند؛ اما معمولاً هتل آپارتمان‌ها خدمات هتل‌های لوکس را ارائه نمی‌کنند.