برج دختر استانبول

تاریخچه برج دختر استانبول  

تاریخچه برج دختر استانبول  

برج دخترترکیه که در هنگام شب به رنگ طلایی در می آید و در تنگه بسفر خودنمایی می کند یکی از زیباترین سمبل های ترکیه می باشد که  از دوران قرون وسطی  به جا مانده است. این برج، تاریخ یک جزیره کوچک در آب را توضیح می دهد. برج دختر ، برج لئاندر یا برج بسفر  ابتدا در قرن پنجم توسط فرمانده آتن ساخته شد و  به عنوان راهی برای کنترل کشتی های عبوری بسفر و جمع آوری مالیات و در زمان عثمانی ها به عنوان فانوس دریایی مورد استفاده قرار گرفت.دیدن این برج زیبا را در تورهای ارزان و لحظه آخری استانبول  حتما تجربه کنید.

افسانه هایی در مورد این برج وجود دارد که یکی از آنها مربوط می شود به دو جوان دلباخته که یکی از آَنها دختری بود از مذهب آفرودیت و دیگری پسری به نام لیندر. این دو عاشق هر شب یکدیگر را در برج دیدار می کردند. افسانه ها می گویند لیندر هر شب برای دیدن معشوقه خود مسیر طولانی را شنا می کرد و دختر هم آتشی در برج روشن می کرد تا لیندر مسیر را گم نکند . اما یک شب در طوفان آتش برج خاموش شده ، لیندر مسیر را گم کرده و غرق می شود. هنگامی که جسد لیندر به برج می رسد دختر نمی تواند تحمل کند و خود را می کشد.

بیشتر بدانید : اخذ ویزا اتریش ، اخذ ویزا انگلیس ، اخذ ویزا کانادا

برج دختر در طول زلزله 1509 و آتش سوزی در سال 1721 به شدت آسیب دیده بود؛ در آن زمان به عنوان فانوس دریایی مورد استفاده قرار گرفت و به این دلیل با استفاده از سنگ به منظور افزایش استحکام آن دوباره احیا شد. پس از زلزله ویرانگر سال 1999، پشتیبانی از فولاد نیز به برج اضافه شد تا در برابر هر بلایای طبیعی بیشتر محافظت شود. امروزه برج، دارای یک کافه و رستوران است که هر دو نمای شگفت انگیز شهر پل بسفر را ارائه می دهند. مهمان می توانند قایق های خصوصی را کرایه و به آن جزیره بروند و یک روز را در بسفر سپری کنند.

تاریخچه برج دختر استانبول

آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده تورهای استانبول ، تورهای ارزان استانبول و تورهای لحظه آخری استانبول می باشد.