تپه های چاملیجا،جاذبه گردشگری استانبول

تپه های چاملیجا استانبول

تپه های چاملیجا استانبول  

تپه چاملیجا معروف به غروب های آفتاب زیبای استانبول و هوای تازه است  که یکی از جاذبه های گردشگری استانبول می باشد.

در بسیاری از شعرها و آثار ادبیات استانبول هفت تپه شناخته شده است، چملیکا بلندترین هفت تپه است. تپه های چاملیجا  که در بسیاری از آهنگ ها ذکر شده است، در Üsküdar واقع شده است.این منطقه با تپه هایی مشرف به بسفر و دریای مرمره است که زیباترین غروب خورشید در کل شهر را می توان در این تپه مشاهده کرد. از میان مکانهای بسیاری که از چاملیجا  قابل مشاهده است  جزایر پرنس، سلطان مهمت، سلیمانیه و اورکاوی هستند.

درسفر به استانبول شما میتوانید همراه با دوستان یا خانواده خود از این جاذبه گردشگری زیبای ترکیه دیدن کنید و از مناظر ان لذت ببرید.

Camlica نام خود را از درختان کاج در این منطقه به دست آورد (Çam به معنی کاج در ترکی). مهاجران اول کل منطقه را به یک جنگل کاج تبدیل کردند. تپه به دو بخش جداگانه تقسیم شده استبراساس کتاب مسیحی ترکی ، در دوران باستان هر دو تپه های Camlica با درختان کاج چنان ضخیم بودند که هیچ نور خورشید از طریق آنها نمی توانست درخشش داشته باشد.

کسانی که مایل به دیدن زیبایی های پانوراما استانبول و بسفر و زیبایی منحصر به فرد غروب آفتاب هستند می توانند به این تپه بروند و از کافه های چاملیجا لذت ببرند.

تپه های چاملیجا استانبول

تپه های چاملیجا استانبول

تپه های چاملیجا استانبول