بهترین سوغات استانبول در تور استانبول (قسمت دوم)

بهترین سوغات استانبول در تور استانبول (قسمت دوم)

سوغات استانبول

در حال حاضراکثر مسافران تور استانبول که در استانبول هستند برای خرید یک هدیه منحصر به فرد  برای همه افراد لیست خود، کار سختی در پیش ندارند. چای ترکیه برای دوستداران چای، صابون سیاه ترکی برای دوستداران زیبایی و ادویه های ترکیه برای استادان آشپزی. اگر نتوانید هدیه مورد نظر خود را پیدا کنید، همیشه می توانید خوشمزه های ترکی را خریداری کنید. برای پیدا کردن گزینه های بیشتر همراه کارینا پرواز باشید.

چای ترکی در استانبول

چای ترکی، به صورت محلی به نام çay، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ ترکی است. در طول تاریخ چای به عنوان علامت تجاری به مهمان نوازی ترکیه خدمت کرده است.

چای اصلی ترکیه یک نوع از چای سیاه است و بدون شیر مستقیم مصرف می شود. به این شکل که به طور سنتی در کتری خاص، به نام çaydanlık تهیه  می شود.

در طول سالها مصرف چای گیاهی در ترکیه به ویژه در میان گردشگران، محبوب شده است.

شما می توانید این چای ها را از ادویه فروشی ها در بازار ترکیه تهیه کنید. و پیشنهاد ما به شما عزیزان که در انواع تورهای استانبول شرکت کرده اید حتما یک بار امتحان این چای است. طعم های محبوب شامل سیب، گل رز، گل صدف و انار هستند.

درست مثل ادویه جات شما می توانید چای را با بسته بندی توسط فروشنده خریداری نمایید.

بهترین هدیه برای: والدین، دوستان و همکاران که چای دوست دارند

محدوده قیمت: TRY7 - 27 (8 دلار)

از کجا بخرم؟

- ادویه فروشی بازار

- بازار بزرگ

سوغات استانبول، چای ترکی

راحت الحلقوم ترکی

سخت است که به ترکیه بروید و این شیرینی استانبولی  را امتحان نکنید. شیرینی که از نشاسته و قند اضافه شده با آجیل یا میوه است. طعم های محبوب شامل پسته، گل رز، دارچین و لیمو است.

این شیرینی در ابعاد مختلف، شکل ها و طعم های مختلف در دسترس هستند، اما همه آنها خوشمزه و لذت بخش است.

از فروشنده ها در مورد مواد تشکیل دهنده بخواهید زیرا برخی از طعم ها به راحتی خراب می شوند بنابراین برای سفر طولانی مناسب نیستند.

بهترین هدیه برای: هر کس

محدوده قیمت: TRY20 - 60 (US $ 5 - 18) در هر جعبه 500 گرم

از کجا بخرم

- ادویه فروشی بازار

- بازار آراستا

- بازار بزرگ

- مغازه های شیرینی فروشی

سوغات استانبول،شیرینی ترکی

ادویه جات ترکی

ترکیه یکی از کشورهایی است که  دارای طعم مجزا در غذاهای خود است. به لطف ادویه جات که به بهبود عطر و طعم غذا کمک می کند.

اگر شما به پخت و پز ترکی علاقه مند هستید، پس شما باید برخی از ادویه جات ترکی را انتخاب کنید و غذاهای ترکی خود را طبخ کنید.

این ادویه ها طیف گسترده ایی دارد. شما می توانید آنها را تازه تهیه کنید و فروشندگان آنرا برای شما پودر کند. پودر زرد و (فلفل قرمز) یک پرفروش ترین ها است.

بهترین هدیه برای: علاقه مندان به آشپزی

محدوده قیمت: TRY3 - 25 (US $ 1 - 7)

از کجا بخرم

- ادویه فروشی بازار

- بازار بزرگ

سوغات استانبول،ادویه ترکی

سرامیک ایزنیک

کاشی های زیبای ایزنیک در جاذبه های توریستی محبوب استانبول مانند کاخ توپکاپی، مسجد سوفیا و ...  دیده می شود . شما نمی توانید این آثار هنری را به خانه ببرید، اما شما می توانید سرامیک ایزنیک را برای یاد آوری استانبول خریداری کنید .

در حالی که خرید سرامیک عتیق ایزنیک از ترکیه ممنوع است، شما می توانید نسخه های مدرن که به همان اندازه زیبا هستند را خریداری کنید. یا اقلام مختلفی مانند کاسه ها و گلدانهای سرامیکی را انتخاب کنید.

فروشندگان همیشه آنها را در بسته بندی های مناسب، مخصوص مسافرت، آماده می کنند. اگر شما به طور عمده خرید کنید، بعضی از فروشندگان اقلام را برای شما حمل می کنند.

بهترین هدیه برای: همسر، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ

محدوده قیمت: TRY20 (US $ 5) و بالاتر

از کجا بخرم

- بازار بزرگ

- بازار آراستا

- ادویه فروشی بازار

سوغات استانبول،سرامیک استانبولی

حوله حمام ترکی

 حوله های حمام ترکی در  کیفیت و دوام  بی نظیر هستند. آنها فوق العاده نرم و قدرت جذب بسیاری دارند. حوله های با کیفیت دست ساز هستند و می توانند تا 1 کیلو وزن داشته باشند!

همچنین ارزان ترین حوله ها ساخته شده با ماشین هستند که کیفیت کمتری دارند. این ها معمولا نازک تر و سبک تر هستند. همیشه اقلامی را که خریداری می کنید، چک کنید.

بهترین هدیه برای: خانواده و خودتان

محدوده قیمت: TRY45 - 65 (12 تا 18 دلار)

از کجا بخرم

- بازار بزرگ

- بازار آراستا

- بازار ادویه

- فروشگاههای عمومی

سوغات استانبول،حوله حمام ترکی

صابون سیاه ترکیه

صابونهای سیاه ترکیه به طور سنتی در حمام ترکی و حمام برای نرمی و صافی پوست  استفاده می شود. آنها از مواد طبیعی تشکیل شده و بافت لطیفی دارند.

خبر خوب این است که شما می توانید بخشی از تجربه حمام ترکی خود را با آوردن برخی از صابون های سیاه به خانه ببرید. چرا این صابون ها را به عنوان هدیه ای برای خانواده و دوستان خود نمی برید؟

بهترین هدیه برای: خانواده، دوستان و همکاران

قیمت متوسط: TRY45 (12 دلار)

از کجا بخرم

- بازار بزرگ

- بازار آراستا

- بازار ادویه

- فروشگاههای بهداشت و زیبایی

سوغات استانبول،صابون سیاه ترکی

قهوه ترک

اگر شما دوستدار قهوه های هستید، چرا شما یک قهوه ترکی اصل را خریداری نمی کنید؟ این قهوه ترک را می تواند در خانه  خود تهیه کنید  و طعم و مزه یک قهوه ساخته شده در قهوه خانه ترکیه را به یاد آورید.

کاسه های  مخصوص قهوه ای سنتی ترک، به طور محلی از مس ساخته شده است. ترکیه دارای سنت طولانی در ساخت گلدان های مس دارد و اگر بخواهید از صنعتگران محلی خریداری کنید، از خرید گلدان های مسی با کیفیت بالا مطمئن باشید.

مسافران تورهای ارزان استانبول  میتوانند  قهوه سنتی را در تمام بازارهایی که سوغاتی را به فروش می رسانند، یافت می شود.

بهترین هدیه برای: نوشیدنی های قهوه

محدوده قیمت: TRY35 (10 دلار) و بالاتر

از کجا بخرم

Cadircilar Caddesi

- بازار بزرگ

- ادویه فروشی بازار

- بازار آراستا

سوغات استانبول،قهوه ترک