جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول

شهر استانبول یکی از شهرهای فوق العاده غنی از نظر جاذبه های گردشگری و فرهنگی می باشد. این شهر مساجد بسیار معروفی دارد و به دلیل همسایه بودن با کشور ایران هر ساله بسیاری از ایرانیان از طریق تور استانبول  به این شهر سفر می کنند. که اگر شانس با شما باشد در بعضی فصول ارزان ترین تور استانبول و یا تور لحظه آخری استانبول را بتوانید پیدا کنید و از این فرصت برای گشت و گذار در استانبول استفاده کنید.

تنگه بسفر استانبول

تنگ ترین آبراه بین المللی جهان که دریای سیاه را به دریای مرمره  متصل می کند. این جاذبه گردشگری استانبول  که سبب جدایی آسیا و اروپا می شود 30 کیلومتر طول دارد.  عرض آن در بخش های مختلف متفاوت است به طور مثال در مناطق کم عرض 700 متر و در بخش عریض تر 3550 متر می باشد. با تور یکروزه کشتی می توانید ساعت ها روی دریا از منظره دریا و این تنگه لذت ببرید و اگر دوست نداشتید می توانید در یکی از رستوران های اطراف بنشینید و لحظات خوبی آنجا سپری کنید.

آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده تور استانبول و تورهای خارجی به شما عزیزان است که ارائه خدمات عالی با مناسب ترین قیمت از سیاست های شرکت ما می باشد.

جاذبه های گردشگری استانبول ،پل بسفیر

خیابان استقلال استانبول

خیابان شانزلیزه ی استانبول ؛ این خیابان پر ازدهام قلب تپنده استانبول است .  خیابانی مملو از بوتیک ها ، فروشگاه های موسیقی ، کتاب فروشی ها ، گالری های هنری ، سینما ، تاتر ، کافه، شیرینی فروشی و ... به  این دلیل استقلال نه تنها خیابانی برای خرید حساب می شود بلکه یکی از دیدنی های استانبول محسوب می شود.

ساختمان های خیابان استقلال سبک نئو کلاسیک ، نئو گوتیک و رنساتس و معماری ملی ترکی می باشد. کلیساهای زیادی در این خیابان قرار دارد اما بزرگترین و بهترین آن کلیسای سنت آنتونی پادوا است. از دیگر مکان های مذهبی این خیابان میتوان کلیسای ارمنی گریگوری، کلیسای کاتولیک رومی، کلیسای ارتدکس یونانی  را نام برد . هم چنین از رقص دراویش هم در این خیابان می توانید لذت ببرید.

خرید در خیابان استقلال : در این خیابان انواع برند ها و فروشگاه های زنجیره ایی وجود دارند. قیمت ها در این خیابان مقرون به صرفه است پس اگر می خواهید بر سر قیمت چانه بزنید به سراغ فروشندگان محلی بروید.

خوراکی های خیابان استقلال : اگر میخواهید بهترین دسر ترکیه را امتحان کنید شیرینی فروشی های این خیابان را از دست ندهید. تنوع غذا در این خیابان بی انتهاست . از صدف پرشده و غذاهای دریایی تا انواع کباب و پلو در اینجا موجود است.

 خیابان استقلال ترکیه

حمام خرم سلطان در استانبول

این حمام در میدان سلطان احمد در سال 1556 میلادی به دستور سلطان سلیمان برای همسرش خرم سلطان ساخته شده است. یکی از زیباترین حمام های سنتی استانبول حمام خرم سلطان است با دو بخش مجزا برا خانم ها و آقایان. این حمام در سال 1910 بسته شد و برای سال های زیادی بازگشایی نشد. در سال 1957 و 1958 این حمام را تعمیر کردند  اما در سال 2008 پس از صرف هزینه زیادی و بازسازی مجدد سه ساله  در سال 2011 به عنوان حمام عمومی شروع به فعالیت کرد. حمام خرم سلطان مابین مسجد سلطان احمد و ایاصوفیه قرار دارد.

 حمام خرم سلطان استانبول

قصر دلما باغچه

دلما به معنی "پر" و باغچه هم همان "باغ و باغچه" است .  قصر دلما باغچه مابین سالهای  1843 تا 1856 به دستور سلطان عبدالمجید یکم  ساخته شده است. قصر سه بخش دارد: بخش  مستخدمین ، بخش کارمندان و بخش شاهنشاهی.  این کاخ به کاخ آتا ترک نیز معروف است زیرا که  کمال مصطفی پاشا رهبر انقلاب ترکیه ملقب به آتاتورک  دوران نخست وزیری خود را در این کاخ گذرانیده است. تابلو های نقاشی،تزئینات سبک روکوکو ،  چل چراغ چهارهزار کیلوگرمی که از ملکه ویکتوریا کادو گرفته شده است ، ظروف چینی و ساعتی که از زمان مرگ آتاترک تا به امروز ثابت مانده است دلمه باغچه را به صورت یک موزه هنری درآورده است.

 قصر دلما باغچه ترکیه

قصر توپکاپی استانبول

دستور ساخت این قصر توسط سلطان محمد دوم در سال 1459 صادر شد و در سال 1965 ساخت آن به اتمام رسید. پس از آن سلطان محمد به این قصر نقل مکان کرد و به مدت 400 سال این قصر قلب تپنده حکومت عثمانی شد.  این قصر تا قرن 19 میلادی مرکز سیاسی امپراتوری عثمانی بوده است اما اکنون یه موزه تبدیل شده است. باب همایون مهمترین دروازه این قصر می باشد  و بعد از آن باب سلام و باب السعید را داریم.  ساختمان هایی متعددی به عنوان  حرمسرا در اینجا  وجود دارد که متعلق به زنان عقدی و صغیه ایی پادشاه عثمانی بوده است.

 قصر توپکاپی استانبول