پارک های آبی در تورهای ارزان استانبول

پارک های آبی در سفر به استانبول

پارک آبی استانبول

هر سال گردشگران بسیاری شهر جذاب و رنگارنگ شهر استانبول را به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند که مطمئنا بهترین انتخاب تور ارزان استانبول و یا تور لحظه آخری استانبول می باشد و تصمیم می گیرند چند روزی را در استانبول به گردش و خوشی بگذرانند.

در این مطلب تمامی پارک های آبی شهر استانبول را به شما معرفی می کنیم. در پایان شما خواهید دانست که بزرگ ترین پارک های آبی های استانبول کجا هستند، چه امکاناتی دارند و هزینه ورودی آن ها چقدر است.

۱- پارک آبی دلفین | Aqua Club Dolphin

 پارک آبی دلفین، بزرگترین پارک آبی در شهر استانبول است که از سال ۲۰۰۱ افتتاح شده. این پارک آبی مجموعه وسیعی از انواع سرسره ها، بازی های آبی و استخرهاست. از انواع سرسره ها می توان به سرسره شاه کبرا، سرسره های جدید کودکان، موشک ( سقوط آزاد )، سرسره های آنوکاندا آبی و مشکی، سونامی و … اشاره کرد. همچنین در این مجموعه، انواعی از استخرها با عنوان های: استخر جدید کودکان، استخر خانواده، لنگرگاه، استخر کودک، استخر موج و استخر بزرگ به چشم می خورند. 

از دیگر امکانات و بخش های تفریحی پارک آبی دلفین استانبول استخر واترپولو، والیبال ساحلی، زمین تنیس، اجرای نمایشی دلفین ها و شیرهای دریایی و همچنین امکان شنا کردن با دلفین ها هستند. 

ساعات بازدید: 

۱۰ تا 20

بسته به شرایط جوی آب و هوا، پارک آبی دلفین استانبول در طی ماه های اردی بهشت تا شهریور مشغول به کار است. 

هزینه ها:  

هزینه ورود: کودکان ۰ تا ۴: رایگان

                 آقایان: ۳۰ تا ۴۰ لیر

هزینه نمایش دلفین ها: ۱۰ تا ۲۰ لیر

آدرس: استانبول، باساکشیر، خیابان کمال پاشا،آکوا کلاب دلفین

 Cemal Pasa Cad. | Bahcesehir, Basaksehir, Istanbul, Turkey

پارک آبی دلفین استانبول | Aqua Club Dolphin

۲- پارک آبی آکوا مارین | Aqua Marine

آکوا مارین استانبول دیگر پارک وسیع و بزرگ آبی استانبول است که در محله فاتح ساخته شده است. از جمله تفریحات و سرسره های آبی و هیجان انگیز آکوا مارین می توان به چاله سیاه، کامیکاز و سرسره بلند آن اشاره کرد. از دیگر امکانات آکوا مارین، استخر المپیک و استخر موج است که برای ساعاتی استراحت در آب مناسبند. بازی های دریایی، رفتینگ، استخر کودکان، انیمیشن و … از دیگر امکانات آکوا مارین می باشند. 

گنجایش این پارک آبی ۳۰۰۰ نفر است و از آنجا که آکوا مارین مجموعه ای سرباز است، بسته به آب و هوا، زمان باز بودن و فعالیت آکوا مارین در طی سال متفاوت است و اغلب شامل ازدی بهشت تا شهریور می شود. 

ساعات بازدید:

۱۰ تا 18-19

هزینه ورود: 

بلیت آقایان در طی هفته ۴۰ لیر و آخر هفته ۴۵ لیر

بلیت خانم ها ۳۰ لیر ؛ کودکان ۵ تا ۱۲ سال: ۲۰ لیر؛ کودکان ۰ تا ۴ سال: رایگان

آدرس: استانبول، بیوک چکمک شماره ۴۰، خیابان کماندو، محله فاتح

 Fatih Mah. Komando Sok. NO:4 Büyükçekmece-İSTANBUL Turkey


پارک آبی آکوا مارین استانبول | Aqua Marine

۳- پارک دلفیناریوم استانبول | Istanbul Dolphinarium

پارک دلفیناریوم استانبول، بزرگ ترین دلفیناریوم در اروپاست و در محله ایوب و گلدن هورن استانبول واقع شده است. در این پارک می توانید نمایش جالب توجه دلفین های دوست داشتنی را به تماشا بنشینید و مهم تر از آن امکان آن را خواهید داشت تا همراه این موجودات باهوش تن به آب بسپرید و در کنار آن ها شنا کنید.

نمایش دلفین ها یک ساعته است و در انتهای می توانید با دلفین ها عکس یادگاری بگیرید. برای آن که بتوانید همراه دلفین ها شنا کنید، باید توانایی شنا کردن بدون هیچ وسیله کمکی را داشته باشید، چرا که استخرها عمقی ۵ متری داشته و استفاده از هرگونه وسیله اضافی مانند جلیقه ممنوع است. همچنین در فصل زمستان، کودکان بالای ۱۰ سال و در فصل تابستان کودکان بالای ۶ سال اجازه شنا کردن همراه دلفین ها را دارند. 

ساعات بازدید: 

۹ تا 18

هزینه ورود:

بزرگسالان: ۶۰ لیر  

کودکان (۳ تا ۱۴)

افراد بالای ۶۵ سال: ۴۵ لیر

۰ تا ۲ سال: رایگان

آدرس: استانبول، ایوب، خیابان سیلاحتاراگا

 Silahtaraga Str. No:2/4 Eyup-İstanbuly

   - پارک دلفیناریوم استانبول | Istanbul Dolphinarium