ثبت نام گرین کارت آمریکا 1401

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست و شرایط شرکت در آن

2024lotterygreencard001

لاتاری آمریکا ساده‌ترین راه اخذ ویزای اقامتی این کشور است. برای اینکه از طریق لاتاری قادر به دریافت ویزای آمریکا شوید علاوه بر پر کردن فرم‌های درخواست شرکت در لاتاری بایستی کمی شانس را نیز چاشنی روند کارتان کنید.

شرایط ثبت نام در لاتاری آمریکا اصلا سخت نیست و هر شخصی با هر توان مالی امکان شرکت در لاتاری و یا بخت آزمایی گرین کارت آمریکا را دارد.

از آنجایی که سوالات زیادی در رابطه با چیستی لاتاری و نحوه شرکت در آن از ما در تراولا پرسیده می‌شود، تلاش کردیم که در این مطلب به تمامی سوالات شما پیرامون چیستی لاتاری و نحوه شرکت در آن را پاسخ دهیم. اگر متقاضی اقامت بی دردسر در توسعه‌یافته‌ترین کشور دنیا یعنی آمریکا هستید، این مطلب را تا انتها دنبال کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

لاتاری به چه معناست؟

 2024lotterygreencard002

در جهان خدماتی وجود دارند که افراد زیادی در رویای بدست آوردن آن شبانه روز تلاش می‌کنند اما دستیابی به آن رویا چندان آسان نیست. این خدمات بشدت کمیاب هستند و توزیع آنها به همگان ، شدنی نیست. پس برگزاری رویدادهای بخت آزمایی راه حل خوبی برای اهدای این خدمات به افراد متقاضی است.

از آنجایی که تقاضا برای زندگی در آمریکا، قدرتمندترین کشور دنیا از منظر رشد و آینده اقتصادی در سراسر دنیا بسیار زیاد است، رویدادی لاتاری گرین کارت برای اعطای حق اقامت در این کشور سالانه برگزار می‌شود.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

Greencard lottery - U.S. Embassy in The Czech Republic

با بررسی تاریخچه کشور آمریکا متوجه می‌شویم که این نقطه از زمین به شدت مهاجر پذیر است و نژادهای مختلفی از سراسر دنیا در آمریکا زندگی می‌کنند.

جمعیت کشور آمریکا، ترکیبی از نژادهای مختلف دنیا شود. در حال حاضر نیز این کشور تمایل دارد که ترکیب نژادی را در کشورش حفظ کند و این مساله را با برگزاری رویدادهای تشویقی جذب نژادهای مختلف مانند لاتاری به  حقیقت پیوند میزند.

تاریخچه شکل‌گیری لاتاری گرین کارت آمریکا  به سال 1990 برمی‌گردد که ویزای تنوع نژادی در آمریکا ایجاد شد. این ویزا بایستی به صورت عادلانه بین نژادهای مختلفی تقسیم می‌شد و به همین منظور، قرعه کشی لاتاری بهترین روش برای تقسیم شانس اهدای ویزای اقامت دائم در آمریکا بود.

پس تا این قسمت مطلب متوجه شدیم که گرین کارت آمریکا به منظور حفظ تنوع نژادی هرساله از طریق قرعه کشی بین افراد مختلفی از دنیا تقسیم می‌شود.

جالب است بدانید که لاتاری از پذیرش افرادی که در کشورهایی همچون انگلستان، هند و چین متولد شده‌اند معذور است. چرا که قبلا از این قبیل نژادها در آمریکا به تعداد زیادی ساکن شده‌اند.

خوشبختانه از سال 1995 تا به امروز که لیستی از کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری اعلام می‌شود، ایران همواره در این لیست جای داشته است. هرگز تحریمها نتوانسته اسم ایران را از این لیست خارج کند و سالانه چیزی حدود 4500 نفر ایرانی از طریق برنده شدن در لاتاری موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند.

سایت ثبت نام لاتاری 2024 گرین کارت آمریکا

چنانچه تجربه و تخصص کافی برای تکمیل فرم ثبت نام لاتاری را ندارید و یا نیاز به خدمات بیشتری در زمینه ثبت نام لاتاری دارید، توصیه می‌کنیم که به وسیله استفاده از خدمات کارینا پرواز در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید.

با این روش ثبت نام لاتاری آمریکا با پرداخت مبلغ اندک، خدماتی در زمینه ثبت نام لاتاری دریافت می‌کنید که ارزش هزینه را خواهد داشت.

ثبت نام تلفنی لاتاری

متقاضیان ثبت نام لاتاری از طریق تماس تلفنی با مجموعه کارینا پرواز میتوانند اطلاعات خود را برای مجموعه ارسال کنند. یکی از مزیت های اصلی روش ثبت نام تلفنی این است که افرادی که در تهران زندگی نمی‌کنند، می‌توانند به راحتی از خدمات ثبت نام لاتاری کارینا پرواز استفاده کنند.

ثبت نام حضوری لاتاری

متقاضیانی که نسبت به ثبت آنلاین لاتاری آمریکا بی اعتماد هستند می‌توانند از طریق تماس با مجموعه کارینا پرواز، وقت حضوری ثبت نام در لاتاری دریافت کنند و در زمان تعیین شده به دفتر مجموعه کارینا پرواز در تهران مراجعه کنند.

تکمیل فرم ثبت نام لاتاری به زبان فارسی

فرم ثبت نام لاتاری کارینا پرواز با زبان فارسی طراحی شده است و تمام توضیحات مربوط به تکمیل آن درون فرم وجود دارد. بنابراین متقاضیان ثبت نام لاتاری می‌توانند به راحتی اطلاعات خود را درون فرم تکمیل کنند.

پیش ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا از طریق تکمیل فرم کارینا پرواز نیاز نیست تا زمان شروع رسمی ثبت نام لاتاری در سایت اصلی منتظر بمانید و می‌توانید از همین الان پیش ثبت نام خود را در مجموعه کارینا پرواز انجام دهید. کارشناسان ما به محض شروع رسمی ثبت نام لاتاری، اطلاعات شما را بررسی کرده و بر روی سایت اصلی وارد می‌کنند. بنابراین هیچگاه ثبت نام در لاتاری را فراموش نخواهید کرد.

بررسی صحت اطلاعات شما در ثبت نام لاتاری

چنانچه از طریق فرم کارینا پرواز در لاتاری 2024 آمریکا ثبت نام کنید، صحت اطلاعات وارد شده از طرف شما در دو مرحله بررسی خواهد شد. در مرحله اول فرم کارینا پرواز به گونه ای طراحی شده است که از اشتباهات رایج کاربران در ورود اطلاعاتی همچون شماره پاسپورت، تاریخ تولد، ایمیل و... جلوگیری می‌کند. در مرحله دوم کارشناسان کارینا پرواز فرم های تکمیل شده را مجددا بررسی می‌کند و پس مطمئن شدن از صحیح بودن عکس لاتاری و اطلاعات مهم، اطلاعات متقاضیان را بر روی سایت اصلی لاتاری ثبت می‌کنند.

مشاوره ثبت نام در لاتاری

متقاضیانی که ثبت نام لاتاری 2024 را از طریق فرم کارینا پرواز انجام می‌دهند، از خدمات پشتیبانی موسسه بهره‌مند می‌شوند و در صورت داشتن هرگونه سوال برای ثبت نام می‌توانند با کارشناسان مجموعه کارینا پرواز مشورت کنند.

ثبت نام بدون خدمات کارینا پرواز

برای ثبت نام در قرعه‌کشی گرین کارت آمریکا کافی است از تاریخ آغاز آن به سایت اصلی لاتاری به آدرس  dvprogram.state.gov وارد و مدارک مورد نیاز را وارد و در سایت ثبت نام کنید. برای مشاهده نتایج لاتاری نیز در موعد مقرر کافیست دوباره به همین سایت سر بزنید. زمان ثبت نام نیز از اوایل مهر ماه آغاز و در اواسط آبان ماه تمام می شود. توجه داشته باشید در صورتی که متقاضی از این طریق ثبت نام لاتاری انجام دهد، شامل خدمات مجموعه کارینا پرواز نخواهد شد.

تعداد شرکت کنندگان در لاتاری آمریکا

Green Card lottery for US permanent residency begins on October 3 | Daily  News

سالانه میلیون‌ها نفر برای دریافت گرین کارت آمریکا در رقابت لاتاری آمریکا شرکت می‌کنند. از این میان تنها حدود 55 هزار نفر به صورت تصادفی و از طریق الگوریتمهای هوش مصنوعی برای دریافت ویزای آمریکا انتخاب می‌شوند. از این تعداد 5 هزار ویزا برای مصارف دیگر رزرو می‌شوند و سایر ویزاها به نسبت مشخص بین نژادهای مختلف دنیا تقسیم خواهد شد.

سهم ایرانیان از لاتاری گرین کارت آمریکا

سهم هر کشور از کل ویزاهای لاتاری چیزی در حدود 7 درصد است که از این میان سهم ایران سالانه حدود 6 درصد بوده است. 6 درصد به این معناست که به طور میانگین سالانه حدود 3 هزار ویزای لاتاری برای ایرانیان صادر شده است.

توجه کنید چنانچه کشوری در سال گذشته بیش از 50 هزار مهاجر به آمریکا داشته،   اتباع آن حق شرکت در رقابت لاتاری آن سال را ندارند.

جالب است بدانید که همیشه تعداد برندگان لاتاری از تعداد ویزاها کمتر است؛ چرا که برنده لاتاری می‌تواند خانواده خود را نیز همراه‌اش ببرد و امکان دارد به ازای یک برنده لاتاری، چند ویزا از سهمیه لاتاری کم شود.

محل برگزاری لاتاری گرین کارت  آمریکا

مرکز کنسولی کنتاکی (KCC) آمریکا محل برگزاری و ثبت نام برنامه لاتاری آمریکا است.

از آنجایی که برگزاری لاتاری آمریکا به صورت 3 مرحله‌ای است بایستی بدانید که چند مرحله از آن در مرکز کنسولی و چند مرحله دیگر در وزارت امور خارجه و سفارت‌های آمریکا انجام می‌شود.

سه مرحله اصلی برگزاری لاتاری آمریکا شامل مرحله اعلام نتایج لاتاری و مرحله انجام امور اداری و اعطای ویزا به برندگان لاتاری هستند. از میان این مراحل دریافت اطلاعات ثبت نام کننده لاتاری ، انجام قرعه‌کشی و اعلام نتایج لاتاری بر عهده مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا است.  مرحله مصاحبه ویزای لاتاری به عهده وزارت امور خارجه و اعطای ویزا نیز به عهده سفارتهای آمریکا است.

نحوه قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا

زمانی که در لاتاری گرین کارت آمریکا ثبت‌نام می‌کنید، اطلاعات شما و سایرین در یک استخر پایگاه داده ذخیره می‌شود تا در زمان مقرر از میان شما و سایرین توسط الگوریتم هوش مصنوعی قرعه کشی صورت بگیرد. توسط این الگوریتم به صورت کاملا تصادفی برندگان لاتاری انتخاب می‌شوند.

ما در تراولا به شما توصیه می‌کنیم برای افزایش شانس برنده شدن در قرعه کشی لاتاری آمریکا هرگز بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید، چرا که به صورت کامل از قرعه کشی گرین کارت حذف می‌شوید.

بعد از اینکه به عنوان برنده گرین کارت لاتاری آمریکا انتخاب شدید، فرایندهای اداری و دریافت ویزا را انجام داده و برای همیشه امکان زندگی در کشور آمریکا را خواهید داشت.

نامگذاری برنامه های لاتاری گرین کارت آمریکا

پروسه لاتاری گرین کارت آمریکا در یک سال مالی شروع و به پایان میرسد. سال مالی در اینجا از زمانی شروع میشود که طبق آن برنامه لاتاری شروع و در همان سال نیز به پایان میرسد.

برای مثال برنامه لاتاری 2024 آمریکا از سال 2022 که افراد در قرعه کشی گرین کارت ثبت نام میکنند شروع می‌شود. اعلام نتایج لاتاری سال 2024 در ماه می سال 2023 است و برندگان تا تاریخ 30 سپتامبر 2024 که امور اداری ویزای لاتاری را انجام داده و وارد خاک آمریکا شوند. با این توضیحات متوجه می‌شویم که سال مالی ویزای لاتاری آمریکا در سی سپتامبر سال 2024 بسته می‌شود و اگر تا این تاریخ نتوانید امور اداری ویزا را انجام دهید از دریافت ویزا محروم شده و باید برای شانس مجدد سال آینده ثبت نام کنید.

شرایط ثبت نام لاتاری

همانطور که گفته شد شرایط ثبت نام در لاتاری چندان سخت و پیچیده نیست. تقریبا همه افراد قادر به ثبت نام در لاتاری آمریکا هستند و اگر در این بخت آزمایی آمریکایی برنده شوند میتوانند به همراه همسر و فرزندان زیر 21 سال خود وارد خاک آمریکا شده و ضمن زندگی همیشگی در این کشور از مزایای بیشماری هم برخوردار شوند.

ثبت نام در لاتاری آمریکا بسیار کم هزینه است و در صورت یار بودن بخت با شما از مزایای بیشماری نظیر زندگی دائم در آمریکا، افتتاح حساب بانکی ، تحصیل در آمریکا ، اخذ شماره تامین اجتماعی آمریکا و پیشرفت اقتصادی باورنکردنی بهره مند خواهید شد.

فراموش نکنید، هر سال و در یک تاریخ مشخص می توانید در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید

چه شرایطی برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا لازم است؟

برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا شرایط خاص و پیچیده‌ای نیاز ندارید. همین که از حداقل مدرک تحصیلی برخوردار و در یکی از کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری به دنیا آمده باشید، قادر به ثبت نام در لاتاری هستید. در ادامه شرایط ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را به صورت  جزئی تر بررسی می‌کنیم.

  • محل تولد

شرط اصلی برای ثبت‌نام در لاتاری گرین کارت آمریکا  این است که باید اتباع یکی از کشورهایی باشید که در 5 سال گذشته کمتر از 50 هزار مهاجر به آمریکا داشته‌اند. برای مثال اتباع هند و چین اجازه ثبت‌نام ندارند اما خوشبختانه ما ایرانیان و افغانستانیها برای ثبت‌نام مجاز هستیم.

ملاک اصلی برای  ثبت‌نام ،کشور محل تولد شما است و اگر پاسپورت کشور دیگری را هم داشته باشید باز هم امکان ثبت‌نام شما در لاتاری گرین کارت آمریکا وجود دارد(چنانچه کشور محل تولدتان در لیست مجاز آمریکا باشد.)

  • مدرک تحصیلی

از آنجایی که ساکنان آمریکا برای دریافت دیپلم ملزم به گذران دوران 12 ساله دبیرستان هستند، متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا نیز بایستی این دوران 12 ساله را طی کرده باشند. چنانچه دیپلم هنرستان و یا فنی و حرفه ای دارید، برای ثبت نام در لاتاری ملزم به ارائه سابقه کار دو ساله در مشاغل مورد تایید آمریکا هستید.

خوشبختانه در مرحله ثبت نام لاتاری نیازی به ارسال تصویر اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و یا سایر جزییات مدرک را ندارید، تنها کافی است نوع مدرک تحصیلیتان را مشخص کنید.

 

  • سابقه کار

برای بسیاری از افراد داشتن و یا نداشتن سابقه کار برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا سوال برانگیز بوده است. برخورداری از سابقه‌کار برای افرادی که مدرک تحصیلی کمتر از دیپلم دبیرستان را دارند لازم است. بدین منظور افرادی که مدرک دیپلم فنی و حرفه‌ای و یا هنرستان را دارند نیز باید از سابقه کار حداقل 2 ساله برخوردار باشند. توجه فرمایید که سابقه کار شما تنها باید مرتبط با یکی از مشاغل مورد قبول برای شرط سابقه کار ثبت نام لاتاری کشور آمریکا باشد. 

توجه کنید که اگر مدرک دیپلم 12 ساله دبیرستان و یا مدرک بالاتر از دیپلم را دارید، نیازی به ارائه سابقه کار نخواهید داشت.

در ضمن، بعد از برکناری ترامپ از ریاست جمهوری دیگر نیازی به دریافت

جاب‌آفر و یا اسپانسر از هیچ شرکت آمریکایی ندارید و با خیال راحت می‌توانید تمامی مراحل ثبت نام لاتاری آمریکا را انجام دهید.

  • حداقل سن

محدودیت سنی برای ثبت‌نام در ویزای گرین کارت آمریکا وجود ندارد. با این حال شرط برخورداری از دیپلم خود میتواند به معنای حداقل 18 سال کامل باشد اما موارد استثنایی که توانسته‌اند دیپلمشان را قبل از 18 سالگی دریافت کنند، میتوانند در لاتاری گرین کارت آمریکا نیز ثبت‌نام کنند.

مدرک زبان و ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا

خوشبختانه برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا نیازی به مدرک زبان انگلیسی و یا حتی دانستن زبان انگلیسی ندارید. حتی برای انجام مصاحبه  در سفارت آمریکا نیز دانستن زبان انگلیسی الزامی نیست. اما در نظر بگیرید که دانستن زبان انگلیسی به هرحال امتیاز ویژه ای است که اگر از این نظر توانمند باشید به راحتی در آمریکا وارد بازار کار و زندگی خواهید شد.

 مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری شامل اطلاعات پاسپورت، یک قطعه عکس و تکمیل  فرم ثبت نام لاتاری است. در صورتی که متاهل هستید بایستی در فرم ثبت نام لاتاری اطلاعات شناسنامه و عکس همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز وارد کنید. هنگام ثبت نام لاتاری پاسپورت شما باید معتبر و دارای تاریخ انقضا باشد.

طبق خبرها، ثبت نام لاتاری 2024 آمریکا بدون پاسپورت خواهد بود. با توجه به دعوی حقوقی یک قاضی فدرال آمریکا، دولت آمریکا نباید از متقاضیان ثبت نام لاتاری آمریکا اطلاعات پاسپورت دریافت کند؛ چرا که خلاف قانون پرونده‌های دارای سال مالی است.

با توجه به این حکم و به احتمال 99 درصد ثبت نام لاتاری سال 2024 بدون نیاز به پاسپورت خواهد بود. اگر چنین باشد برخی دانشجوها، سربازان، مشمولان غایب از خدمت سربازی و کلا افرادی که به هر دلیل پاسپورت ندارند، می توانند پروسه ثبت‌نام لاتاری آمریکا را انجام دهند.

 راه های افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا

قبل از ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا در نظر بگیرید که تمامی افراد برای شرکت در این بخت آزمایی از شانس برابر برخوردار هستند. برخورداری از تحصیلات آکادمیک و یا موقعیت کاری و علمی خوب، هیچ شانسی برای برنده شدن شما در این رقابت ایجاد نمی‌کند. پس هرگز برای افزایش شانس برنده شدن در رقابت لاتاری آمریکا این موارد را بهانه قرار ندهید و از چندین مرتبه ثبت نام در یک سال نیز خودداری کنید. چنانچه در طول یکسال بیش از یکبار ثبت نام کنید از گردونه رقابت حذف خواهید شد. با این حال برای ثبت نام در لاتاری آمریکا نکاتی وجود دارد که با رعایت آنها می توانید شانس موفقیتتان در این بخت آزمایی را افزایش بدهید.

نکته 1: حتما عکس با فرمت تایید شده را در فرم لاتاری وارد کنید.

نکته 2: تمامی اطلاعات مورد نیاز داخل فرم را به درستی وارد کنید. چنانچه اطلاعات خود را اشتباه وارد کنید به شما اخطار داده نمی‌شود اما به صورت خودکار شانستان را از دست داده‌اید.

نکته 3: ثبت نام را حتما بعد از خواندن این راهنمای انجام دهید.

نکته 4: افراد متاهل از شانس دوبرابر برای دریافت گرین کارت لاتاری برخوردار هستند.

نکته 5: افراد زیر 21 سال و دارای دیپلم سه شانس برای برنده شدن در لاتاری دارند. زیر مجموعه پدر، زیر مجموعه مادر و شانس مستقیم

 

بعد از برنده شدن در لاتاری چه اتفاقی می‌افتد؟

حال تصور کنید که در رقابت لاتاری سال 2024 شانس با شما یار بود و برنده شدید، در این مرحله بایستی فرم برندگان لاتاری معروف به فرم DS-260 را پر کنید و منتظر نامه سفارت آمریکا باشید.

بعد از دریافت نامه به منظور انجام امور اداری و مصاحبه به یکی از سفارتخانه‌های آمریکا بروید و پس از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، ویزای لاتاری به شما اهدا خواهد شد.

با دریافت ویزای لاتاری وارد خاک آمریکا می‌شوید و بعد از آن گرین کارت آمریکا را دریافت می‌کنید. با داشتن گرین کارت آمریکا می‌توانید برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

اجازه ثبت نام مجدد برای برندگان لاتری سال قبل

برای افراد زیادی اتفاق افتاده که در لاتاری برنده گرین کارت آمریکا می‌شوند اما در همان سال قادر به انجام امور اداری مهاجرت نیستند. این افراد اجازه شرکت در لاتاری سال آینده را دارند و ممکن است دوباره در این رقابت پیروز شوند.

 

سخن پایانی

شرکت در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا آسانترین راه اقامت دائم در توسعه‌یافته‌ترین کشور دنیا یعنی آمریکا است.  لاتاری گرین کارت سالانه برگزار می‌شود و اشخاص زیادی از این طریق شانس زندگی در کشور آمریکا را پیدا میکنند.

در این مطلب ما در کارینا پرواز سعی کردیم تمامی مطالب مرتبط با لاتاری آمریکا، مدارک مورد نیاز و نحوه ثبت نام را توضیح دهیم. چنانچه تجربه‌ای در زمینه شرکت و یا دریافت ویزای لاتاری آمریکا دارید، لطفا در قسمت نظرات با تجربیاتتان را به اشتراک بگذارید.