غذا های خیابانی استانبول

1- میدیه دولما: غذای دریایی محبوب استانبولی است. این غذای خوشمزه ترکیبی از صدف، برنج تند و آبلیمو است و بیشتر آخر شب ها سرو می شود.

غذای  ترکیه

2- بالیک اکمک: بالیک اکمک یا همان ساندویچ ماهی که در محله هایی چون امینونو، کاراکوی و پل گالاتا و تنگه ی بسفر توسط دکه های خیابانی سرو می شود و به گفته ی گردشگران بهترین تجربه شان از غذای های خیابانی است.

غذای استانبول

3- تاووک پیلاو: اگر غذاهایی که با برنج سرو می شوند را دوست دارید تاووک پیلاو گزینه بسیار خوبی است. این غذای خوشمزه از برنج و نخود مرغ یا گوشت درست می شود و قیمت حدودی آن 30 لیر می باشد.

غذاهای خیابانی استانبول

4- رایچلی کوفته: کوفته های کشور ترکیه را دیگر همه می شناسند، ایچلی کوفته از دیگر غذاهای خیابانی استانبول است که طعم بی نظیری دارد، ایچلی کوفته با خمیر نازک و گوشت چرخ کرده طعم دار درست می شود. 

غذاهای خیابانی استانبول

5- دوروم: این ساندویچ خوشمزه که بیشتر در اغذیه فروش های اطراف میدان تقسیم دیده می شوند از نان لواش، سبزیجات تازه و گوشت های مختلف درست می شود؛ دروم چون سبک است بیشتر به عنوان میان وعده سرو می شود.

غذاهای خیابانی استانبول

6- گزلمه:  گزلمه یک نوع غذای از نواحی مرکزی ترکیه یعنی آناتولی است این ساندویچ خوش طعم با مواد مختلفی چون سیب زمینی، پنیر، گوشت و پیاز پر می شود.

غذاهای استانبولی

7- ایسلاک برگر: ایسلاک نوعی همبرگر است که با نون مخصوص مرطوب، پیاز و سس گوجه فرنگی درست میشود و در محفظه های شیشه ای قرار داده می دهند تا تازه بمانند.

غذاهای استانبولی

8- شاه بلوط بو داده: این خوراکی خوشمزه که به شاه خوارکی های خیابانی استانبول معروف است تقریبا با تمام ذائقه و سلیقه ها هماهنگ است. اگر در این روزهای سرد پاییزی به استانبول رفتید از شاه بلوط استانبولی غافل نشوید.

غذای استانبولی

9- بستنی ترکی: حتما آوازه ی بستنی فروش های استانبولی به گوشتان خورده است. این فروشندگان که روش خاص و البته بسیار مفرح برا دادن بستنی به مشتری ها دارند به یکی از جاذبه های شهر استانبول تبدیل شده اند.

10- کومپییر همان سیب زمینی تنوری است که با پنیر، نخود فرنگی، سوسیس تکمیل می شود.


غذای استانبولی