بهترین رستوران های ترابزون

خوراک های محلی شهر ترابزون

 ترابزون

آشپزی سنتی شهر ترابزون برگرفته فرهنگ آشپزی منطقه ی دریای سیاه است اما خود نیز تفاوت هایی دارد که از دیگر شهر های ترکیه و منطقه جدا کرده است. این شهر دارای غذای متنوعی همچون انواع سوپ، پلو، دسر، شیرینی، سالاد های رنگارنگ و نوشیدنی های خوشمزه می باشد.

آنچوی: مردمانی که در نزدیکی دریا زندگی می کنند. اکثر وعده های غذایی شان از ماهی تشکیل می شود، مردم ترابزون نیز از این قاعده مستثنی نیستند آنچوی نیز نوعی ماهی است که از دریای سیاه صید می شود و برای ناهار و شام سرو می شود.

jvhfc,k

کایماک یا موهلاما: یک نوع غذای فست فودی است که با آرد ذرت و پنیر کره ی محلی درست می شود و بسیار طعم لذیذی دارد و معمولا نیز با نان سرو می شود.

ترابزون

پیده:  در بیشتر شهرهای ترکیه نان پیده طبخ و سرو می شود. این غذا نوعی پیتزای ترکی است که با نان مخصوص تخم مرغ و کره درست می شود.

ترابزون

کاله: کاله نیز در اکثر های شهر ترکیه جزو وعده های  اصلی غذایی مردم است اما منطقه ی دریای سیاه و شهر ترابزون مامن این غذای خوشمزه است و کمی با دیگر مناطق طعم آن متفاوت است.

ترابزون

 کرو فاصولیه:  این غذا نوعی سوپ است که از لوبیا، کره، گوجه فرنگی و گوشت گاو تهیه می شود. اگر در  فصول سرد سال به ترابزون سفر کردید حتما این خوراک لذیذ را امتحان کنید.

ترابزون

10 رستوران مطرح شهر ترابزون

ترابزون

رستوران  جمیل اوستا ترابزون

 رستوران جمیل اوستا در مرکز شهر قرار گرفته و دارای معماری جذاب و لاکچری ترکی است؛ دسترسی به آن بسیار راحت و آسان است. از غذا های پرطرفدار این رستوران می توان به به کوزو کباب و کوفته ی خوشمزه اش اشاره کرد البته ناگفته نماند با توجه کیفیت بالا و پرسنل مجرب، قیمت منو کمی گران است.

ترابزون

رستوران اکتای اوستا

طبق تجربه ی گردشگران، غذاهای این رستوران بسیار با طبع ایرانیان سازگار است. رستوران اکتای اوستا انواع مختلف کباب  همراه با برنج را سرو می کند که طعم و مزه ی بسیار خوبی دارد. این رستوران گزینه ی بسیار مناسبی برای گردشگرانی است که به دنبال رستورانی با کیفیت و قیمت مناسب هستند.

ترابزون

رستوران مدا تپه

رستوران مداتپه در دامنه کوهستان با چشم انداز زیبای شهر سرسبز ترابزون واقع شده است و بهترین موقیعت و چشم انداز را در شهر ترابزون دارد. این رستوران پرطرفدارترین غذاهای ترکی را نیز سرو میکند. البته قیمت منوی مدا تپه با توجه به موقعیت و کیفیت بالایش جزو گران ترین رستوران های شهر قرار گرفته است.

ترابزون

رستوران فیش کیلچیک

همان طور که از اسم رستوران پیدا است یک رستوران دریایی است و شما میتوانید بهترین غذاهای دریایی شهر ترابزون و منطقه ی دریای سیاه را در فضایی زیبا و آرامش بخش سرو کنید؛ البته اگر خیلی خواهان غذای دریایی نیستید این رستوران دیگر غذاهای ترکی  و سوپ های لذیذ را نیز سرو می کند.

ترابزون

رستوران بوردو ماوی بلک

این رستوران از دیگر رستوران های محبوب دریایی ترابزون است و انواع میگو را با روش مختلفی طبع و سرو میکند همچنین نوع خدمات رستوران بوردو ماوی بلک کمی متمایز و جذاب تر از دیگر رستوران ها است که محبوبیت اش را بین گردشگران بیشتر کرده است.

ترابزون

رستوران حسین

رستوران حسین با چشم انداز باشکوه و چشمگیری که از دریاچه ازون گل دارد از دیگر رستوران های ترابزون متمایز گشته است. این رستوران منوی متنوع و گسترده ای از انواع غذاهای سنتی و مشهور ترکی دارد. اگر با سرو یک وعده عالی همراه با ویوی بی نظیر از طبیعت حال تان را خوب می کند. رستوران حسین بهترین گزینه است.

ترابزون

رستوران   kalender

رستوران کلندر، رستورانی کوچک با فضای محدود است، ولی با توجه  به موقعیت خوبی که در مرکز شهر در کنار جاذبه های تاریخی و پارک ها دارد؛ انتخاب خوبی برای گردشگرانی است پس از بازدید از جاذبه ها به دنبال رستورانی دنج با کیفیت و قیمت متناسب هستند.

ترابزون

رستورانTarihi Kalkanoğlu Pilavcısı

 این رستوران یک میراث خانوادگی برای یک خانواده ترک است و از سال 1856 میلادی رستوران را اداره می کنند. سرو وعده ها همچنان به صورت سنتی است. بهترین خوراک های این رستوران طبق گفته ی کاربران تریپ ادوایزر، کرو فاسولیه، برنج پخته شده با کره و گوشت گوسفند و نوعی نوشیدنی سنتی به اسم Arian Frucht است.

ترابزون

رستورانFevzi Hoca Trabzon

رستوران fevzi hoca trabzone  مشهورترین رستوران دریایی شهر ترابزون و حتی به گفته ی برخی کل ترکیه است و بهترین منوی غذای دریایی در شهر دارد. همچنین این رستوران، رستوران محبوب افراد محبوب ترکیه است.

ترابزون

رستورانCephanelik

این رستوران علاوه های غذای ترکی و سنتی انواع غذاهای ملل دیگر  را سرو می کنند و مناسب افرادی است که طبع شان خیلی با غذای ترکی سازگار نیست. همچنین این رستوران در باغی سرسبز و با صفا با فضا سازی منحصر بفرد قرار دارد.

ترابزون