معرفی 15 جاذبه برتر فرانسه ( قسمت اول )

از دیدنی ترین کشورهای جهان با بلوار های بزرگ پاریس و هتل های جذاب کنار دریای "کوت دژور" فرانسه را میتوان نام برد. فرانسه افراد رمانتیک و خیال پرور را با قلعه های افسانه ای، کلیساهای در حال افزایش و روستاهایی به زیبایی آن ها که در کارت پستال آمده اند و همینطور افراد واقع نگر را با استایل پیش رونده و امروزی خود راضی نگه میدارد.
با برج ایفل، نشان امروزی کشور فرانسه شروع کرده و با اکتشاف در شاهکار هنری معروف، موزه لوور ادامه دهید. همچنین یک روز خود را به مانند یک فرد سلطنتی به قصر ورسای اختصاص دهید.همینطور حتما زمانی را برای صرف غذاهای خوشمزه و معروف فرانسوی بگذارید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید آداب غذاخوری(هنر آماده سازی و صرف غذای خوب) فرانسه در یونسکو به عنوان میراث فرهنگی پنهان به ثبت رسیده است.


برج ایفل

برج ایفل
برج ایفل، نماد شهر پاریس و یکی از معروف ترین نقاط دیدنی جهان است. این شاهکار نبوغ، یک سازه با 8000 قطعه فلزی است که به عنوان یک اثر نمایشی موقت برای نمایشگاه جهانی سال 1889، توسط گوستاو ایفل طراحی شده بود. این برج 320 متری که در ابتدا توسط منتقدین، مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته بود،امروزه به عنوان یک تیکه جدایی ناپذیر از آسمان شهر پاریس محسوب می شود. ترکیب زیبای این سازه باعث شده است که به آن لقب "بانوی آهن" را بدهند. بازدید کنندگان همیشه تحت تاثیر عظمت برج و منظره ای که هر سه طبقه آن به دست میدهد، قرار می گیرند.


موزه لوور

موزه لوور فرانسه
موزه لوور که در قصر باشکوه پادشاهان پیشین فرانسه قرار گرفته، با اختلاف دارای بهترین مجموعه آثار هنری اروپایی است. بسیاری از آثار معروف تمدن غربی، مانند "مونالیزا از لئوناردو داوینچی"، "جشن عروسی در قانا از وِرونیز" و "مجسمه ونوس دِ میلو مربوط به یک قرن پیش از میلاد" را میتوانید در این موزه پیدا کنید. این مجموعه دارایی خود را مدیون پادشاهان مختلفی است که در لوور زندگی میکرده اند. موزه لوور دارای بیش از 30000 اثر هنری است که بسیاری از آنها شاهکار هنری محسوب می شوند. بازدید ازتمام آثار لوور در یک روز یا حتی یک هفته امکان پذیر نیست بنابراین حتما باید قبل از بازدید اطلاعاتی از موزه و مکان آثاری که قصد دیدن آن را دارید، کسب کنید.


قصر ورسای

قصر ورسای
این قصر فراتر از یک مکان سلطنتی، بیشتر برای به نمایش گذاشتن شکوه سلطنت ساخته شد. لوئی چهاردهم(پادشاه آفتاب)، مکان کوچک شکار پدرش را به یک قصر سلطنتی با شکوه با طراحی داخلی فاخرتبدیل کرد. این مکان تبدیل به نمادی از قدرت مطلق لوئی چهاردهم و معیاری برای دیوان های پادشاهی شد. تالار آینه معروف این قصر مکانی برای ملاقات پادشاه و دیوان سالاران برای حضار در کاخ بود. این کاخ علاوه بر تالار آینه دارای مکان های دیدنی بسیاری است.


کوت دِژور

کوت دژور فرانسه
کوت دژور، به روز ترین خط ساحلی فرانسه است. کوت دژور که ترجمه آن "ساحل آبی" است به خاطر رنگ آبی خیره کننده دریای میدترانه به این نام گذاشته شده است. این خط ساحلی که از سنت تراپه تا مِنتون، نزدیک مرز ایتالیا، کشیده شده است همچنین به فِرنچ ریویرا معروف است. در هنگامه ی تابستان، این مکان سرریز از کسانی می شود که عاشق آفتاب و دریا هستند. همچنین مکان خوبی است برای افرادی که میخواهند یک تجربه لاکچری با هتل های مجلل و قایق های اختصاصی داشته باشند. "کن" که شناخته شده به مکانی برای فستیوال معروفی به همین نام است نیز در این ناحیه قرار دارد.