بالن سواری در کاپادوکیا، ترکیه

کاپادوکیا، ترکیه

منطقه افسانه ای کاپادوکیا، قلمرو صخره های عجیب و غریب، مسکن غارها و کلیساهای قدیمی، تا به چشم دیده نشود شگفتی های آن باور کردنی نیست.
قرار گرفتن در وسط فلات آناتولی، دورافتادگی نسبی آن(فقط 670 کیلومتر تا استامبول از سمت شمال غرب و 750 کیلومتر تا سواحل اژه) و زمستان های وحشتناکی که دارد باعث آن شده است که این منطقه از سرازیری بیش از حد توریست محفوظ بماند.
همانطور که شاید بسیاری از شما نیز بدانید بالون سواری بر فراز این ناحیه شگفت انگیز از معروف ترین فعالیت ها برای گشت و گذار و مشاهده این منطقه محسوب می شود اما راه های بسیار دیگری نیز برای استفاده بردن از زیبایی های این ناحیه وجود دارد که در پایین برایتان گفته خواهد شد.

بالن سواری در کاپادوکیا

سیاحت در کاپادوکیا:

 1-بالون سواری

بالون سواری جزو یکی از امن ترین فعالیت های ماجرا جویانه محسوب می شود، بنابراین با خیال راحت این فعالیت جذاب و تکرار نشدنی را بر فراز دره های عمیق و جسته و گریخته، تپه های رنگارنگ، دودکش های زیبا و تاکستان های قدیمی ناحیه انجام دهید و همچنین از منظره پرواز آرام بخش بالون های رنگارنگ دیگر زمان طلوع خورشید در کنار خود نیز لذت ببرید.


انواع پروازها

وقتی که خواستید پرواز با بالون را رزرو کنید شاید برایتان این سوال ایجاد شود که چند نوع پرواز با بالن وجود دارد و چه نوعی برای شما مناسب است :
؛ استاندارد ،لاکچری و یا شخصی "

انواع پرواز بالن در ترکیه


این ها انواع پروازهایی هستند که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید .تفاوت این پروازها معمولا در تعداد افرادی است که در هر بالن سوار خواهند شد ؛

 به عنوان مثال :
1- پرواز استاندارد
در هر پرواز استاندارد به طور معمول بین 14 تا 20 نفر برای یک ساعت در یک بالن سوار می شوند و میان صخره های زیبا و عجیب کاپادوکیا پرواز خواهند کرد .
شروع قیمت این نوع پرواز برای هر نفر 110 یورو است
2- پرواز لاکچری
در این نوع از پرواز مدت زمان بیشتر را با همسفران کمتری طی خواهید کرد ؛ زمان بالن سواریتان 1.5 ساعت و همسفرتان بین 10 تا 14 نفر خواهد بود .
شروع قیمت یان پرواز از 200 یورو برای هر نفرشروع می شود
3- پرواز شخصی
شاید بهترین نوع بالن سواری در کاپادوکیا ، پرواز شخصی یا انفرادی باشد . این پرواز می تواند برای مناسبت های خاص مانند تولد و یا سالگرد ازدواج نیز رزرو شود
زمان پرواز و همسفرانتان را خودتان مشخص خواهید کرد ؛ این شاید بهترین تجربه از حس پرواز باشد .
 ( حداکثر زمان پرواز 2 ساعت خواهد بود )
شروع قیمت از 1.500 یورو برای هر نفر می باشد


2-پیاده روی

بسیاری از دره های زیبای این منطقه را با وسیله نقلیه نمیتوان سفر کرد بنابراین تنها راه برای دستیابی به آن ها پای پیاده است. خوشبختانه بسیاری از این نواحی راه های هموار و مناسبی برای پیاده روی حتی برای افراد مبتدی دارد. برای مثال دره ای که دو روستای اوچیسار و گورِمه را به هم متصل میکند از نمونه های این گشت و گذار ها با پای پیاده می باشد.

پیاده روی در کاپودوکیا ترکیه

3-اسب سواری

کلمه کاپادوکیا در زبان هتیت به معنی "سرزمین اسب های زیبا" می باشد. این نشان می دهد که این حیوانات از چه اهمیت بالایی در این منطقه در 3500 سال پیش داشته اند. در قرن 11 میلادی ساکنان کنونی منطقه، ترک ها، از منطقه آبا و اجدادیشان در آسیای مرکزی سوار بر اسب به این منطقه وارد و سکونت گزیدند. اسب ها همچنان اهمیت بالایی در این منطقه دارند، برای همین است که چندین اسطبل مجهز وجود دارند که خدمات فراوانی از جمله سواری نیم روزی تا اکسپدیشن های ده روزه را ارائه می دهند. 

اسب سواری در ترکیه کاپادوکیا

زمان مناسب برای سفر:

می/ژوئن و سپتامبر/اکتبر هوایی مطبوع و گرم در این ناحیه حاکم است. در تابستان هم هوا به ندرت از 20 درجه بالا می رود. همچنین برای انجام دادن فعالیت های زمستانه ماه های فوریه و مارس بهترین ماه ها هستند.