ماه رمضان در دبی

دبی در ماه رمضان شرایط و قوانین

رمضان در دبی

امارات متحده عربی برای ماه رمضان قوانین سختی اعمال می کند، کلیه مراکزی که غذا سرو می شود و حتی مراکز توریستی تا اذان مغرب  تعطیل می باشند، هرگونه خوردن اشامیدن دخانیات ممنوع می باشد و در صورت مشاهده، پلیس با فرد متخلف برخورد می کند حتی اگر فرد متخلف یکی از گردشگران باشد اما بعد از اذان شهر به حالت طبیعی و نرمال خود باز می گردد.

روزه گیری در امارات متحده عربی ماه رمضان

باید ها و نباید های رفتار اجتماعی در دبی

از آنجا که ماه رمضان ماه مهمی برای ساکنین این شهر محسوب می شود باید توجه کنید که احترام روزه داران را نگه دارید . به غیر از خوردن و آشامیدن در این ماه از پخش موزیک با صدای بلند خودداری کنید . پخش موسیقی با صدای بلند در مراکز خرید و فروشگاهی نیز ممنوع می باشد. همچنین سعی کنید از لباس های با پوشش بیشتر استفاده کنید . هرچند برای پوشش قوانین سختگیرانه ای وجود ندارد اما لباس های باز و بدن نما ممکن است اعتراض مردم را در پی داشته باشد.

ماه رمضان دبی

ویژگی های دبی در ماه رمضان - مراسم های باشکوه

این کشور که یکی از شهر های پربازدید توریستی در جهان است با اینکه قوانین سختی را در ماه رمضان اجرا می کند اما برای افطار و بعد از افطار شکوه ویژه ای دارد . در طول ماه رمضان دولت و هتل ها در نزدیکی افطار مراسم های جشن زیبایی برگزار می کنند با صدای اذان مردم نماز خود را می خوانند و سفره های رنگین افطار را پهن می کنند. همچنین رسم بر این است که مردم محلی سخاوتمندانه از افراد غیر مسلمان نیز برای صرف افطار دعوت می کنند. انواع شیرینی و غذاهای محلی عربی و شهر دبی در سفره افطار دیده می شود . یکی از غذاهای مورد علاقه عرب ها برای افطار حریس نام دارد که مانند حلیم ایرانی ها است

ماه رمضان دبی  غذا افطاری

ماه رمضان دبی افطاری مجلل

ساعت کاری

به طور کلی ساعت کاری اداری و مدارس در طول ماه رمضان کوتاه تر از سایر ماه ها است و دولت دو ساعت از زمان کار روزانه را حذف کرده است . بعضی از فروشگاه ها و مراکز خرید در طول روز باز هستند و شهر در طول روز بسیار کم رفت و آمد است اما این قضیه در شب برعکس شده  و ترافیک سنگینی در شهر ایجاد می شود و رستوران ها و فروشگاه ها شلوغ می شوند.

عید فطر

عید فطر در امارات بسیار با شکوه است و سه روز به طول می انجامد .  در پایان ماه مبارک رمضان و به شکرانه یک ماه روزه گرفتن عموما مردم امارات لباس های خوب بر تن می کنند و به دید و بازدید می روند و همچنین مراسم های پرخرجی را تدارک می بینند. مدارس و ادارات تعطیل هستند و فروشگاه ها و مراکز خرید تخفیف های بسیار خوبی برای این روز ارائه می دهند.

نوشیدنی در ماه رمضان دبی

از این صفحه ها دیدن کنید:

تور دبی

جاذبه های دبی

رمضان در ترکیه