سنت های قدیمی ترکیه

ترکیه سهم زیادی از سنت های فرهنگی و مذهبی در جهان دارد. این سنت ها قدمت دیرینه ای در تاریخ ترکیه دارد که شاید شما ندانید و برایتان جالب باشد. همراه کارینا پرواز باشید تا این سنت ها را معرفی کنیم. همچنین برای دیدن تور ارزان استانبول از سایت کارینا پرواز دیدن کنید. 

 

نظر (چشم بد)

یکی از محبوب ترین سوغاتی های ترکیه این چشمان آبی شیشه ایی است که مردم محلی معتقدند این چشم های آبی رنگ انرژی منفی را از چشمان کسی که این حس را دارند از بین می برد. با توجه به خرافات این چشمان اّبی انرژی منفی را منحرف می کند یا از بین می برد. به طور سنتی انرژی منفی و چشمان شرور بر روی نوزادان تازه متولد شده ، خانه ، کسب و کارها تاثیر دارد و برای محافظت از این انرژی از این چشم های آبی شیشه ایی استفاده می کنند.

 سنت های قدیمی ترکیه

 

اظهار عشق Görücülük   

با توجه به سنت ترکیه ، زمانی که خانواده پسر می  خواهد پسرش ازدواج کند ابتدا باید به دیدن خانواده دختر بروند و از او خواستگاری کند . در این زمان عروس با قهوه ترکیه از جمع و از داماد پذیرایی می کند . این یکی از آیین ها و سنت های ترکیه است.

 

 

چای ترکیه

چای ترکیه فقط یک نوشیدنی قرمز رنگ و قوی نیست که در فنجان یا استکان  میل می شود. این یک سنت است که در مهمانی ها استفاده می شود. در هر کجای ترکیه که بروید با یک فنجان چای ترکی به عنوان ابراز خوشحالی از شما پذیرایی می شود. فرقی نمی کند شما در خانه باشید یا فروشگاه یا آرایشگاه.

 سنت های قدیمی ترکیه

 

 (شب حنا) Kına Gecesi

شب حنا به طور سنتی شامل استفاده از حنا در دست عروس است. جشنی که قبل از عروسی با دوستان و وابستگان انجام می شود و حنا را روی دست عروس می گذارند. این حنا به صورت نمادین نشان دهنده خون است  و بیانگر زن شدن عروس است که به مرحله جدیدی از زندگی وارد می شود.

 

 

مسابقات کشتی  با روغن

کشتی یکی از ورزش های سنتی ترکیه است که ریشه آن مربوط به دوران باستانی بین النهرین می شود.  در دوران معروف Kırkpınar مسابقات کشتی در Edirne ترکیه برگزار می شد که از سال 1362 ادامه داشته است. کشتی گیران خود را با روغن چرب می کردند و به کشتی گرفتن مشغول می شدند. تا زمانی که بازنده اعلام شود. این مسابقات تا 40 دقیقه ادامه دارد و برای کشتی گیران حرفه ایی نیز ممکن است دشوار باشد.

 

 سنت های قدیمی ترکیه

با صدای بلند بوق زدن

مردم ترکیه وقتی که به ترافیک بر می خورند به خاطر بی قراری بدنام هستند. به هر حال بوق زدن یکی از سنت های ترکیه است که ممکن است در هر رویدادی شنیده شود. پس اگر صداق بوق ماشین را زیاد شنیدید تعجب نکنید و مطمئن شوید که یا عروسی در حال انجام است یا کسی به خدمت نظامی می رود.

 

قربانی کردن Adaklık Kurban

در ترکیه در پایان ماه مبارک رمضان، حیوانات را قربانی می کنند و گوشت آن را به فقرا اهدا می کنند. Adaklık kurban در ترکیه بسیار محبوب است و برای مناسبت های دیگر مانند اینکه اگر دختری بخواهد ازدواج کند نیز استفاده می شود.

اگر تمایل به سفر به استانبول را دارید تور استانبول و قیمت آن را در سایت آژانس مسافرتی کارینا پرواز مشاهده کنید.