جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

جنگل دیدنی بلگراد 

یکی از بهترین جنگل های استانبول ، جنگل بلگراد در حدود 20 کیلومتری از استانبول قرار دارد. این جنگل 5500 هکتار وسعت دارد و گونه های بسیاری از پرندگان و حیوانات در اینجا زندگی می کنند و یک پناهگاه آرام دارند. تعداد زیادی درخت بلوط تیره در این جنگل وجود دارد. جنگل بلگراد یک جنگل حفاظت شده از طرف دولت ترکیه است و یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری استانبول می باشد.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید برا ی تهیه بلیط و یا دیدن قیمت تور استانبول از سایت آژانس مسافرتی کارینا پرواز دیدن کنید.

چرا جنگلی در استانبول  بلگراد نام دارد؟ در سال 1521 هزاران صرب از کشور صربستان اخراج شدند و به این سرزمین مهاجرت می کنند و دولت نیز این صرب ها را برای حفاظت از آب شهر در این جنگل گذاشت.

جنگل بلگراد استانبول در قرن شانزدهم و در زمان سلطنت سلطان سلیمان تامین کننده آب مردم شهر بود که مخازن تاریخی آب مربوط به قرن هجده را در این جنگل خواهید دید. اما با زیاد شدن جمعیت دیگر این جنگل و سد های دیگر پاسخگوی آب مورد نظر شهر نبود.

جنگل ترکیبی شاداب از درختان از جمله بلوط، توس خاویار شرقی، ممرز معمولی و شاه بلوط آناتولی است. بسیاری از گونه های پرندگان و حیوانات مانند  گوزن ، مارها ، سمور و حتی گرگ در این جنگل زندگی می کنند.

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

مسیر های پیاده روی زیادی در این جنگل وجود دارد که یکی از آنها از چشمه نشت Neset Spring آغاز می شود و 2.6 کیلومتر طول دارد.

جنگل بلگراد در زمان گذشته دارای دو کانال جداگانه بوده است. یکی که قدمت بیشتری دارد سیستم Kırkçeşme نام دارد که آب را به شهر Eğrikapı میرساند . بسیاری از این آبراهه ها در زمانی بیزانسی ها و رومی ساخته شده بود اما در قرن شانزدهم و توسط سلطان سلیمان ارتقا یافت. آبراهه Maǧlova  از بزرگترین آبراهه با معماری شگفت انگیزی است که آبراه Kemerburgaz مشابه آن می باشد که هنوز هم در مسیر پر رفت و آمد جنگل بلگراد قرار دارد.

در قرن هجدهم این سیستم ها را بازسازی می کنند اما باز هم جواب گویی جمعیت در حال افزایش استانبول نمی باشد. تمام این سیستم ها در میدان تکسیم به پایان می رسد که امروزه به عنوان گالری مورد بازدید عموم است.

بنای یاد بودی نیز به اسم محمد کمر در سال 1732 در این منطقه ساخته می شود.  

امروزه پیاده روی یکی محبوب ترین فعالیت های گردشگران تور استانبول در جنگل بلگراد است که علاوه بر تماشای سیستم آب رسانی قدیمی می توانید از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید. از چشمه نشت مسیر دو.چرخه سواری به طول 6 کیلومتر با تجهیزات ورزشی وجود دارد .

از دیگر دیدنی های این جنگل باغ آتوترک است که همه روزه بغیر از دوشنبه ها باز است.

یکی از محبوب ترین مناطق این جنگل Büyük Bent است که دارای کافی شاپ های مخصوص به خود است و شما می توانید علاوه بر نوشیدنی های خود تنقلات خوشمزه ایی را هم امتحان کنید.

اما اگر قصد پیک نیک رفتن دارید و می خواهید غذای خود را کباب کنید توصیه می کنیم از آتش ااستفاده نکنید چرا که امکانات لازم برای خاموش کردن آتش در این محل وجود ندارد.

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

اگر در تور استانبول هستید نه پارک دیگر در جنگل بلگراد وجود دارد که از باید دیدن کنید:

پارک طبیعت Ayvat Bendi

پارک طبیعت Bentler

پارک طبیعت Falih Rıfkı Atay

پارتی طبیعت Fatih Çeşmesi

پارک طبیعت Irmak

پارک طبیعت Kirazlibbent

پارک طبیعت Kömürcübent

پارک طبیعت Mehmet Akif Ersoy

پارک طبیعت Neşet Suyu

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول

جنگل دیدنی بلگراد در تور استانبول