8 مکان دیدنی بدروم

8 جاذبه گردشگری بدروم

قدمت فرهنگ ، تاریخ و تنوع غذایی در بدروم بسیار زیاد است  و آن را تبدیل به یکی از شهرهای توریستی ترکیه کرده است. بدروم با قرار گرفتن در کنار دریا اژه و سواحل زیبا ، آب های فیروزه ایی به منطقه ایی تبدیل شده که هر گردشگر در سفر به  بدروم می تواند به آرامش برسد و از هیاهو شهر دور باشد. هم چنین بدروم خانه قدیمی ترین  آثار باستانی  جهان و موزه ها است که تاریخچه بسیار جذابی دارد .  در کل بدروم مقصدی درخشان برای سفر به ترکیه می باشد. آژانس مسافرتی کارینا پرواز مشاور شما در توربدروم، تور ارزان استانبول و ... می باشد.

 

 

آرامگاه هالیکارناسوس

یکی از عجایب دنیای باستانی آرامگاه هالیکارناسوس در بدروم است . این خرابه ها که در طی قرن ها توسط زلزله های مختلفی از بین رفتند برای پادشاه  Mausolus ساخته شده بود و ارتفاع این بنا به 46 متر می رسید. دلیل نابودی این آرامگاه شوالیه سنت جان St John بود که برای ساخت قلعه بدروم بسیاری از بلوک ها و سنگ های قدیمی این آرامگاه را به آنجا منتقل کرد. این آرامگاه یکی از زیباترین و خیره کننده ترین معماری را در آثار باستانی جهان داشته است و برای برگزاری جشن ها ساخته شده بود . پس هنگاهی که در بدروم هستید دیدن این منطقه باستانی را نباید از دست بدهید.

 آرامگاه هالیکارناسوس بدروم

قایق سواری در بدروم

یکی از جذاب ترین تفریحات بدروم قایق سواری و کروز سواری در خط ساحلی ترکیه و بدروم است . تعداد زیادی تور و ارائه دهنده این قایق ها و تورها هستند که شما می توانید از آنها استفاده کنید. از دیگر تفریحاتی که در این آب های فیروزه ایی می توانید انجام دهید غواصی در عمق کم ، دیدن چشمه های آبگرم در جزیره سیاه است . قایق سواری و لذت بردن از سواحل دریای مدیترانه و آب های فیروزه ایی بدروم یک تجربه به یاد ماندنی در سفر به بدروم خواهد شد.

 قایق سواری در بدروم

ساحل یاحسی Yahsi

ساحل یاحسی با داشتن خط ساحلی بلند ، آبی خیره کننده ، رستوران ها و کافه های بسیار جزء بهترین سواحل بدروم است. یکی از راه های دوست داشتنی وقت گذراندن در این ساحل ریلکس کردن و لذت بردن از آن است . حتی در شلوغ ترین روزها شما می توانید جایی خلوت در این ساحل برای خود پیدا کنید.

درست در کنار این ساحل رستوران هایی در فضای باز غذا ارائه می دهند . گردشگران می توانند غذای خود را سفارش دهند و میل کنند و دوباره به آب های گرم دریای اژه برگردند و لذت ببرند.

 ساحل یاحسی بدروم

 

ساحل Bardakci

یکی از زیباترین سواحل بدروم Bardakci است که خیلی از مرکز شهر دور نیست . از ویژگی های این ساحل ریلکس کردن و لذت بردن از آفتاب زیبا و دوری از یک روز شلوغ است . درختان پالم کنار ساحل منظره تماشایی بوجود آورده اند. ساحل Bardakci از جمله ساحل های توسعه یافته می باشد و امکانات توریستی بیشتری نسبت به دیگر سواحل دارد. از دیگر تفریحات این ساحل می توان به تفریحات دریایی ، اسپا و تنوع غذا و نوشیدنی اشاره کرد.

 ساحل بارداکسی بدروم 

موزه هنر  زکی مورن Zeki Muren

این موزه آخرین مکانی بود که Zeki Muren زکی مورن موسیقیدان مشهور ترکیه در آن زندگی می کرده است.

این موزه که مورد توجه طرفداران او است ، مجموعه ایی از زندگی شخصی این هنرمند ، خاطرات و دیدگاه جالب او به زندگی می باشد و نشان می دهد او چگونه به یک هنرمند مشهور در کل کشور تبدیل شده است.

زکی مورن از سال 1980 به این خانه نقل مکان کرده است. هنگام وارد شدن به این خانه مترجم انگلیسی زبان زندگی نامه او را برای گردشگران توضیح می دهد.

 موزه زکی مورن بدروم

 

ساحل بیتز Bitez

اگر شما به دنبال  ساحلی آرام هستید در شش کیلومتری بدروم ساحل بیتز قرار دارد که بسیار عالی است.

آب تمیز و زلال ، خط ساحلی بلند ، درختان زیتون و درخت مرکبات از ویژگی های این ساحل است. گردشگران که علاقه به تفریحات دریایی دارند می توانند از ورزش های آبی این ساحل لذت ببرند. هم چنین ویلا ها از ساحل دور نیست و اگر شما علاقه به دیدن منظره زیبای ساحلی دارید اینجا بهترین مکان برای شما خواهد بود.

 ساحل بیتز بدروم

 

آمفی تاتر بدروم

قدمت این آمفی تاتر مربوط به قرن چهارم قبل از میلاد و دوران رومی ها ساخته شده است.  صندلی های آمفی تاتر در دامنه تپه ساخته شده است و سطوح بالاتر نمایی بهتر از کوه و دریا خواهند داشت. ظرفیت این آمفی تاتر باستانی بدروم 13000 نفر است که میزبان بسیاری از کنسرت ها و جشنواره های بزرگ و رویدادهای محلی و فرهنگی بوده است .  در فصل تابستان به دلیل هوای مناسب کنسرت های بسیاری از خوانندگان معروف ترکیه در این محوطه برگزار می شود.

 آمفی تاتر بدروم

 

قلعه بدرم

 این قلعه که توسط دریای احاطه شده است یکی از جاذبه های توریستی بدروم است و در بین سال های 1402 تا 1437 ساخته شده است . این قلعه که توسط شوالیه سنت جان برای مبارزه با عثمانی ها ساخته شده است دارای برج های متعددی چون برج انگلیسی، برج فرانسوی ، برج آلمانی و برج بریتانیایی می باشد. تالارهای بزرگی که در دیوار قلعه قرار دارد امروزه به موزه باستان شناسی تبدیل شده است. پس هنگام بازدید از بدروم دیدن این قلعه که نمادی از شهر بدروم است را از دست ندهید.

شما عزیزان برای دیدن تور ترکیه و تور های دیگر از سایت  www.karinaparvaz.com دیدن فرمایید.

 قلعه بدروم