چطور در بهترین زمان به ژاپن سفر کنیم؟

زمان سفر به ژاپن 

دیدن از ژاپن  در هر فصل زیبایی و تجربه خاص خود را دارد . فرهنگ و سنت ژاپن نیز جنبه های گوناگون این کشور را نشان می دهد. اگر قصد سفر به ژاپن را دارید سعی کنید در یکی از مراسم و جشنواره های ژاپن از این کشور دیدن کنید. آژانس مسافرتی کارینا پرواز شما  را در اخذ ویزا ژاپن همراهی می کند.

بهار

شاید معروف ترین فصل برای دیدن ژاپن،  بهار باشد. زمانی که شکوفه های گیلاس باز شده باشند و گلبرگ های سفید و صورتی درختان خیابان را پوشانده است. یکی از مراسم رایج در ژاپن هانامی است به معنی دیدن شکوفه های گیلاس است. این فصل یکی از شلوغ ترین زمان ها برای گردشگری ژاپن است. اما خیالتان راحت باشد چرا که وقتی جمعیت گردشگران زیاد شود سازمان گردشگری ژاپن برنامه ایی برای شما تدارک می بیند.

بسیاری از مردم ژاپن در زیر درختان گیلاس پیک نیک می کنند و انواع غذاهای محلی و نوشیدنی های ژاپنی را میل می کنند.

 چه زمان به ژاپن سفر کنیم ؟

تابستان

روزهای طولانی تابستان با هوای مطبوع زمان مناسبی خواهد بود برای دیدن ژاپن. در تابستان جشنواره ها و آتش بازی های بسیاری در ژاپن برگزار می شود و اتفاقا یکی از بزرگترین جشنواره های باستانی ژاپن را نیز در این فصل است.

در حالی که در کشورهای دیگر آتش بازی فقط در بعضی مناسب های خاص برگزار می شود اما در ژاپن بخشی از مراسم تابستانی است که به صورت هفتگی  یا گاهی چند بار روز برگزار می شود.

 چه زمان به ژاپن سفر کنیم ؟

 فصل پاييز

بسیاری از مردم اعتقاد دارند بعد از بهار پاییز بهترین زمان برای سفر به ژاپن است .  در این فصل برگ درختان افرا ، سوماک  ، گینکگو  و نارون در سراسر کشور به سمت قرمز و زرد شدن می رود و تعداد زیادی از مردم به کوه ها و حومه شهر می روند.

هم چنین پاییز فصل خوراکی های خوشمزه ژاپن است . عناصر اشتها برانگیز این فصل شامل گرون ترین قارچ ژاپن به اسم matsutake ، ماهی sanma  یکی از خاص ترین و خوشمزه ترین ماهی های اقیانوس آرام و شاه بلوط های پاییزی است. پس بعد از یک گردشگری بی نظیر در ژاپن می توانید آماده جشن گرفتن شوید.

مطالب مرتبط : پارک فوق العاده زیبای مارویاما ژاپن

 چه زمان به ژاپن سفر کنیم؟

زمستان

در فصل زمستان ژاپن به منقطه ایی مناسب برای اسکی ، اسنوبرد و دیگر تفریحات زمستانی می شود. این کشور دارای برف های افسانه ایی است و به کوه های آلپ آسیا معروف است. در نقاط مختلفی از کشور استراحتگاه های بسیاری برای اسکی وجود دارد. شمالی ترین منطقه هوکایدو در زمستان 100 روز برفی دارد و برخی از استراحتگاه ها تا حد بسیار زیادی برف  دارند.

حتی اگر شما اهل ورزش های زمستانی نباشید باز هم زمستان زمان خوبی خواهد بود برای بازدید از ژاپن . به چشمه های آب گرم در یکی از استراحتگاه های ژاپنی فکر کنید؟ این مسافرخانه ها مجهز به حمام در فضای باز هستند و در حالی که شما در استخر چشمه های آبگرم هستید برف زیبایی اطراف شما می بارد.

 چه زمان به ژاپن سفر کنیم ؟

چه زمان نباید به ژاپن سفر کرد

اگر به دنبال صرفه جویی در پول خود هستید باید از سفر کردن در فصل شلوغ گردشگری ژاپن صرف نظر کنید. در این حالت باز هم شما میتوانید لحظات به یاد ماندنی از ژاپن داشته باشید. پس در هر زمان دیگر می توانید پول خود را پس انداز و بلیط ارزان بخرید.

فصل بارانی

از اوایل ماه ژوئن تا اواسط جولای به عنوان فصل بارانی در ژاپن شناخته می شود. این فصل زمانی است که ژاپن بیشترین میزان بارش سالانه خود را می بیند و آب و هوا یک ماه کاملا ابری و بارانی است. اگر هوا بارانی را دوست ندارید باید برای فصل های دیگر برنامه ریزی کنید.

سال نو

شهرهای بزرگ مانند توکیو و اوزاکا ممکن است در زمان سال نو بسیار شلوغ باشد. اما برخلاف انتظار مسافران شب سال نو و روز سال نو در ژاپن بسیار آرام است و اکثر مردم ژاپن در خانه در کنار خانواده هستند.

اگر شما به دنبال یک سال نو هیجان انگیز با برنامه های شاد و بهتر به میدان تایمز در شهر نیویورک یا به سیدنی استرالیا بروید که آتش بازی های زیادی دارند. اگر به دنبال خرید در زمان سال نو هستید بدانید که اکثر مغازه ها تعطیل هستند یا ساعت کمی در روز باز می کنند.

 فصل تایفون

اواخر ماه اگوست و ماه سپتامبر فصل باد و طوفان و باران سنگین در ژاپن است. فصل تایفون می تواند طوفان های تکان دهنده و سهمگینی داشته باشد که باعث لغو تورهای گردشگری توسط شرکت های مسافرتی یا لغو جشنواره های محلی می شود. اگر قصد دارید در تابستان برای دیدن جشنواره ها به ژاپن بروید یا در پاییز برای زیبایی طبیعت سفر کنید بهتر است تا اواسط تابستان و اواخر پاییز این کار را انجام دهید.همراهان عزیز برای اخذ ویزا ژاپن از سایت www.karinaparvaz.com دیدن فرمایید.

چه زمان به ژاپن سفر کنیم ؟