خاص ترین طعم قهوه ترک را اینجا بچشید !!!

خاص ترین طعم قهوه ترک

وقتی که مردم برای نوشیدن قهوه ترک می آیند اولین چیزی که به ذهنشان می آید یک قهوه سنگین و تیره و تلخ است. با این وجود اغلب کافی شاپ ها و قهوه خانه ها در سطح استانبول ، هم قهوه تلخ دارند هم کاپوچینو.همراه آژانس مسافرتی کارینا پرواز باشید تا ببنیم قهوه سنتی ترکی چگونه تهیه و سرو می شود.

برای دیدن تور ارزان استانبول اینجا کلیک کنید.

چطور قهوه ترک تهیه می شود؟

قهوه ترک در یک قهوه جوش کوچک با دسته ایی بلند تهیه می شود که از جنس مس است. برای تهیه یک فنجان قهوه یک فنجان آب سرد را با دو قاشق غذاخوری قهوه و دو عدد قند برای شرینی ، کاملا مخلوط کنید .  وقتی که به جوش آمد اجازه دهید کف به سمت بالا برود و قبل از اینکه از بین برود آنرا خاموش کنید. به طور  سنتی قهوه را با یک لیوان آب و ترجیحا شیرینی ترکی سرو می شود.

چگونه قهوه ترکیه سرو می شود؟

قهوه ترک در فنجانی کوچک به اندازه فنجان اسپرسو سرو می شود.اما برخلاف اسپرسو ، قهوه ترک روشن تر است و حتی مزه شیرین آن را کم کم احساس می کنید. البته چیزهای دیگری هم شامل مراسم خوردن قهوه ترک هست . مثلا صحبت کردن با دوستان و جرعه جرعه قهوه نوشیدن . همانطور که از صحبت کردن با دوستان لذت می برید از قهوه نوشیدن هم لذت می برید. هم چنین لازم به ذکر است با توجه به تکنیک و سلیقه خاصی که  برای دم کردم قهوه ترکی استفاده می شود آن را به عنوان فهرست جهانی یونسکو ثبت کرده اند.

خاص ترین طعم قهوه ترک را اینجا بچشید !!!

پذیرایی با قهوه

پذیرایی با قهوه یکی از رایجترین راه پذیرایی در ترکیه است . وقتی قهوه را نوشیدید یک لایه ضخیم از گرد قهوه در فنجان باقی می ماند. هنگامی که این اتفاق افتاد بشقاب یا چیزی که زیر فنجان قرار دارد را روی فنجان بگذارید . یک آرزو کنید و فنجان را برگردانید. صبر کنید تا فنجان سرد شود بعد می توانید اشکالی در آن ببنید که مربوط به گذشته و آینده تان است. خانم های بسیاری در ترکیه هستند که بهتر از بقیه این راه می دانند و به شما خواهند گفت.

بهترین قهوه ترک  را کجا بخوریم؟

اگر میخواهید قهوه ترک را در خانه تهیه کنید، مطمئن شوید که قهوه جوش و فنجان خوردن آن را دارید. برخی از بهترین قهوه های ترک در Kurukahveci Mehmet Efendi تهیه می شود که در هر سوپر مارکتی هم می توانید آن را پیدا کنید. با این حال اگر به هر دلیلی دوست دارید در جای دیگر ترکیه قهوه میل کنید می توانید به Fazıl Bey’s Turkish Coffee در Kadıköy Market بروید. این مغازه که در سال 1923 تاسیس شده فضایی کاملا نوستالژیک با موسیقی نوستالژیک دارد. اگر به این مغازه رفتید قهوه ترک را با شیرینی های ترکی امتحان کنید. 

خاص ترین طعم قهوه ترک را اینجا بچشید !!!