8 غذایی که باید در ترکیه امتحان کنید

به عنوان پایتخت ترکیه، آنکارا مقدار زیادی غذاهای شگفت انگیز و خوشمزه دارد که باید در زمانی که در آنکارا هستید،به خوردنش بپردازید. از کباب سنتی تا دسرهای شیرین، تجربه های غذایی قابل توجه در سفر به ترکیه است . آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده تور ارزان استانبول ، تور تایلند و ... می باشد.

ماهی کبابی در Yelken Balık

یکی از بهترین رستورانهای که غذاهای دریایی دارد، یلکان بالیک است که محبوب ترین غذاهای دریای اژه و مدیترانه در آنکارا را طبخ می کند. شهرت این رستوران به غذاهای کبابی آن و انواع غذاهای دریایی و گیاهی ، گرم و سرد می باشد.


بهترین غذاهای ترکیه

اسکندر کباب  در Uludağ Kebabçısı

Uludağ Kebabçısı در آنکارا برای اسکندر کباب های خوشمزه مشهور است که  با نان تازه و برش نازکی از دنر کباب ، سس گوجه و کره ساخته می شود. با وجود این منوی رستوران انواع کباب ها را دارد.

دسر شیر در Zeynel

طیف گسترده ایی از دسرهای متنوع ترکیه در زینل  دیده می شود. قطعا بهترین انواع دسر شیر را در این مکان پیدا خواهید کرد. کازندیبی kazandibi (پودینگی ضخیم با یک کرم سوخته شده)، ماهالبی muhallebi (پودینگ) و یا تاووک گوسو tavuk göğsü (پودینگ ضخیم با برش های نازک سینه مرغ) را امتحان کنید.

بهترین غذاهای ترکیه

دونر در Süha'nın Yeri

شهرت غذاهای این رستوران به دلیل طبخ گوشت با زغال چوب ایت که طعمی متفاوت به گوشت می دهد. اینجا یک مکان عالی برای ساندویچ دونر خواهد بود که دوغ محلی به نام ayran هم سرو می شود. اینجا برای مردم محلی بسیار محبوب است پس ممکن است کمی شلوغ باشد و شما مجبور شوید کمی صبر کنید.

باقلوا در Baklavacı Hacibaba

یکی دیگر از توقف های ضروری برای غذاهای ترکی باقلوا است در Hacibaba بهترین مکان برای دریافت باقلوا آنکارا است. این مغازه از سال 1949 شروع به کار کرده است و هم اکنون نسل سوم خانواده در این مغازه مشغول به کار هستند.  

بهترین غذاهای ترکیه

کباب دونر در Bursa Hacı Bey Kebabçısı

Bursa Hacı Bey Kebabçısı، که از سال 1961 باز شده است، به عنوان قدیمی ترین مغازه دونر است که هنوز هم به دستور العمل و مواد تشکیل دهنده ابتدایی آن وفادار است. دونر کباب با مقدار کمی سس گوجه فرنگی و ماست سرو می شود.

آب نبات و لوکوم در Ali Uzun Şekercilik

آخرین توقف در تور آنکارا به مغازه آب نبات علی می رسد که واقعا شگفت انگیز و از سال 1935 شروع به کار کرده است. اینجا جایی است که شما می توانید تمام شیرینی های کلاسیک ترکیه را به دلخواه انتخاب کنید. از akide şekeri که یکی از آبنبات های محلی ترکیه است تا lokum و helva، pişmaniye در این مغازه پیدا می شود.

بهترین غذاهای ترکیه

کباب در Hacı Arif Bey

از آنجایی که در آنکارا تعداد زیادی مغازه کبابی وجود دارد، رستوران Hacı Arif Bey  غذاها و کباب های شگفت انگیز ی را ارائه می دهد. در Hacı Arif Bey، شما انتخاب زیادی از کباب را خواهید داشت که شامل همه چیز از کلاسیک تا غیره می شود.

بهترین غذاهای ترکیه