بدون ویزا به 188 کشور جهان سفر کنید

به تازگی ژاپن نقطه عطفی در شاخص Index Passenger Henley گرفته است و در حال حاضر شهروندان ژاپنی می توانند بدون ویزا به 188 مقصد جهان سفر کنند.

آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده ویزا ژاپن به مسافران عزیز می باشد.

سه کشور ژاپن، سنگاپور و آلمان که در رتبه دوم قرار دارند و شهروندان این سه کشوربه 188 مقصد بدون ویزای قبلی می توانند سفر کنند.

جایگاه سوم متعلق به شش کشور است: آسیا (کره جنوبی) در اروپایی (فنلاند، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و سوئد).

در حالی که کشورهای منطقه شینگن به دلیل شاخص بالا دسترسی آزاد به کشورهای اروپایی هستند، کشورهای توسعه یافته آسیایی هم در سال های اخیر توانسته اند با حمایت از تجارت بین المللی و روابط دیپلماتیک خود، امتیازات بالایی به دست آورند.

با حدود 40 درصد موافقت نامه ویزا امضا شده توسط دولت از ابتدای سال، گذرنامه داران در سراسر جهان در فصل تابستان با دسترسی بیشتر از هر زمان دیگری هستند.

ویزا ژاپن

ارتقاء این روند در روسیه  که معمولا بیشتر از کشورهای غربی است  در ماه آوریل اعلام کرد که ویزا برای تمام مسافران جام جهانی فوتبال ژوئن و ژوئیه صادر شد است.

با این وجود، کشور روسیه از رتبه 45 تا 47 در فهرست پاسپورت هنلی در مقایسه با سه ماهه اول خود کاهش یافته است. هرچند رهبران منطقه های اوکراین و مولداوی هر دو از سال 2007 تا کنون تعدادی زیادی موافقتنامه ویزا امضا کرده اند .

امارات متحده عربی در رتبه 23، سریع ترین صعود کننده در این فهرست باقی مانده است و از سال 2008 به 38 مکان ارتقا یافته است.

این کشور در سال 2018 تضمین بیشتری به شهروندان خود برای گرفتن ویزا داده است که از هر کشور دیگری در جهان سرعت و تثبیت داشته است .

اسرائیل در جایگاه 19 در منطقه خاورمیانه قرار دارد.

ایالات متحده و انگلیس در مقام چهارم و در امتداد آن لوکزامبورگ، هلند و پرتغال قرار دارند. ایالات متحده در مقایسه با سه ماهه ی اول خود، در حال افزایش است، در حالی که انگلیس ثابت باقی مانده است.

چین در سال جاری به امارات متحده عربی، عمان و بوسنی و هرزگوین دسترسی پیدا کرده است و موقعیت خود را در رتبه بندی تغییر داده است و از رتبه 68  به 74 جایگاه خود را بالا برده است. با این حال این به این معنی نیست که بتواند با ژاپن و کره جنوبی رقابت کند.

ویزا ژاپن

Index Henley Passport، که براساس داده های منحصر به فرد از انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی است، اخیرا از طریق تحقیقات گسترده به روز شده و شامل هشت مقصد جدید سفر شده است.

به گفته کریستین چلین، رئیس Croup Henley & Partners: این به این معنی است که این شاخص در حال حاضر تقریبا تمام نقاط جهان را شامل می شود و اطلاعات مسافرتی در دسترس عموم قرار می گیرد، و این نشانگر قوی تر شدن آن است.

"شاخص پاسپورت هنلی در مجموع 199 پاسپورت مختلف در مقایسه با 227 مقصد مختلف مسافرتی، از جمله کشورها، سرزمین ها و ... می باشد.

"این شاخص نوآوری در راه و اندازه گیری سفر است، و برای افراد آسان تر می شود تا بدانند که دقیقا در کدام طیف جهانی قرار دارند".