4 بازار محلی آتن یونان

آشنایی با بازارهای محلی یونان

در قلب آتن، بازارهای بسیاری برای فروش مواد غذایی ، ادویه جات، ترشی جات ، لباس ، عتیقه جات و سوغاتی وجود دارد. حتی اگر بخواهید یک پیاده روی ساده در بازار های آتن برای خرید داشته باشید ، راهی عالی برای دیدن واقعی آتن است.

برای اخذ ویزاشینگن و تور یونان با مشاوران آژانس مسافرتی کارینا پرواز در تماس باشید.

بازار مرکزی آتن(Varvakeios)

بازار مرکزی آتن نیز به نام وارویکیوس واقع شده است که در خیابان آتنا نزدیک ایستگاه متروی مونا ستراکی واقع شده است. در این بازار تولیدکنندگان محصولات خود را مانند گوشت، ماهی تازه، پنیر و میوه ها و سبزیجات تازه به فروش می رسانند. بسیاری از صاحبان رستوران ها و ساکنان آتن هر روز برای خرید به بازار می آیند. قیمت ها در بازار Varvakeios پایین تر است و جای خوبی برای صرفه جویی در پول است. بازار از دوشنبه تا شنبه از اوایل صبح تا اواخر بعد از ظهر باز است.

 بازارهای محلی آتن یونان

بازار خیابانی Evripidou

خیابان Evripidou یک جاده عمودی به خیابان آتناس بین ایستگاه متروی مون ستراکی و اوگونویا. این خیابان معروف است به مغازه های فروش انواع ادویه جات و گیاهان دارویی و سبزیجات. یک مکان عالی برای خرید یک طعم و مزه یونان برای غذا درست کردن. در اطراف خیابان اروپیدو و خیابان آتیناس به غیر از بازار مرکزی شما فروشگاه های زیادی را پیدا خواهید کرد که محصولات سنتی یونانی و آجیل را به فروش می رسانند. در واقع مرکز آشپزی آتن است.

 بازارهای محلی آتن یونان

بازار میدان  Platia Avissinias 

هر روز یکشنبه در میدان آویسینیا، فقط در خیابان ایفاستو Ifaistou و در خیابان مرکزی بازار موناستیراکی ، بازاری وجود دارد که محصولات عتیقه و قدیمی به فروش می رسد . از جمله مبلمان، کتاب های قدیمی و کلیه اشیاء و وسایلی که شما می توانید تصور کنید وجود دارد. بعضی از آنها هیچ ارزش خاصی ندارند، اما شما همچنین می توانید کالای مورد نظر خود را پیدا کنید. در کافه و رستوران Avissynias، کافی نت ها با موسیقی زنده ی یونانی و غذای سنتی وجود دارد که در آن شما می توانید غذایی بخورید و تمام فعالیت ها در میدان را تماشا کنید.

افسانه های آکروپلیس یونان را اینجا ببینید

 بازارهای محلی آتن یونان

بازار موناستیراکی Monastiraki

بازار مونیستریکی در کنار ایستگاه متروی مون ستراکی شروع می شود. این یک بازار واقعی نیست اما مجموعه ای از مغازه های کوچک است. در اینجا شما می توانید تقریبا همه چیز را از لباس، جواهرات، سوغاتی های ارزان قیمت مانند تی شرت، اسباب بازی، مجسمه های یونانی سنگ مرمر، کارت پستال و سوغاتی های با کیفیت مانند مجموعه های تخته نرد ، محصولات سنتی یونانی، آلات موسیقی و کالاهای چرمی خریداری کنید. در بازار کلسیم مون ستراکی تقریبا همه چیز را پیدا خواهید کرد. در نزدیکی بازار کافی نت ها بسیاری وجود دارد که می توانید برای رفع تشنگی خود در آنجا توقف کنید و مردم در حال عبور را مشاهده کنید. در اوایل صبح و اواخر شب هنگامی که مغازه ها بسته می شوند، تمام دیوارفروشگاه با هنر خیابانی پوشانده شده است که ارزش دیدن را دارد.

بازارهای محلی آتن یونان