5 شهر زیبای ترکیه که تا حالا ندیده اید

آیا این 5 شهر زیبا ترکیه  را تا به حال دیده اید؟

بازدید از ترکیه با شهرهای تاریخی و سواحل زیبا دریای اژه بسیار مسحور کننده خواهد بود.  نمای گوناگونی از ویرانه های افسیوس تا سواحل لوکس دریای اژه و ... همه مسافران را به خود جذب می کند. همچنین ترکیه زمانی  پایتخت امپراتوری عثمانی بوده و بسیار مکان های تاریخی دارد. همراه آژانس مسافرتی کارینا پرواز باشید تا مروری بر زیبا ترین شهرهای ترکیه داشته باشیم . برای تورهایلحظه آخری استانبول و تورهای استانبول اینجا کلیک کنید.

 

قونیه (کانیا - کُنیا)

یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان است که به خاطر معماری قابل توجه سلجوقی و مراسم دراویش شناخته شده است. قونیه (کانیا - کُنیا ) یک شهر بزرگ در منطقه آناتولی مرکزی قونیه ترکیه است. در قرن 12 و 13، کنیا به عنوان پایتخت حکومت سلجوقی درآمد. امروزه ساختمان هایی از آن دوران همچنان باقی مانده از جمله مسجد علاءالدین  و خرابه های کاخ سلجوقی. هم چنین کنیا خانه عارفان فارسی ، صوفی و رومی بوده است. مقبره مولانا یک مکان مقدس در کنیا است و پیروان رومی برای انجام مراسم مذهبی در این مکان گرد هم جمع می شوند. آنها در مراسم مذهبی لباس سفید پوشیده و روی پای چپ خود می چرخند.

 کنیا ترکیه

مارماریس

یکی از محبوب ترین سواحل  در ترکیه را مارماریس دارد. مارماریس تصویر کاملی از سواحل سفید شنی ، آب های فیروزه ایی ومعماری تاریخی است. این جزیره که در جنوب ترکیه قرار دارد دارای جاذبه های توریستی بسیار از جمله ورزش های آبی ، رستوران های عالی و تفریحات شبانه بسیاری است. همچنین تورهای قایق رانی هم هست و اگر باز هم برای شما کافی نبود می توانید از افسیوس، پاموکاله و جزیره کلئوپاترا دیدن کنید.

 مارماریس

ساید

امروزه ساید یک شهر زیبا از خرابه های باستانی و تاریخی Pamphylia مربوط به اشغال اسکندر در قرن 4 قبل از میلاد است که مشرف به سواحل شنی سفید است. ساید در یک شبه جزیره کوچک قرار گرفته است که دارای جاذبه های بسیار ، رستوران های بی نظیر و تفریحات شبانه است. خرابه های باستانی هلنیستیک و رومی  که شامل بقایای یک آمفی تاتر و معابد مختلف است . خیابان های باریک ، باغ های جذاب ، رستوران ها و مغازه های مجلل از دیگر دیدنی های ساید می باشد.

 ساید ترکیه

افسوس

افسوس یک کلانشهر از آثار باستانی و کلاسیک در اژه ترکیه است. در قرن 1 قبل از میلاد افسوس یکی از بزرگترین شهرهای امپراتوری رومی بوده که شامل یکی از هفت عجایب دنیا ، معبد آرتمیس است. خرابه های افسوس به خوبی محافظت شده و در یک محوطه باستانی قرار دارد که یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. جاذبه های این مجموعه شامل محوطه سالن نمایش ، معبد هادریان ، کتابخانه کلسئوس با دوطبقه با شکوه است که برای ساختن آن 12000 کتیبه به کار رفته است.

 افسیوس ترکیه

  

ماردین

ماردین مرکز استان مادرین ترکیه استکه در یک تپه استراتژیک در جنوب غربی ترکیه قرار دارد . ماردین یکی از قدیمی ترین شهرک های این منطقه است که به دلیل تنوع  فرهنگ و شهرهای قدیمی که از ماسه سنگ ساخته شده اند و آبشار های زیبا ، شهرت دارد. هم چنین ماردین چشم اندازی وسیعی از دشت های بین النهرین دارد. این شهر قدیمی را به راحتی و به وسیله پیاده روی در پیچ و خم خیابان هایش می توان بازدید کرد.  یکی از قدیمی ترین صومعه های جهان سلطان Isa Medresesi یک بنای قرون وسطایی در ماردین قرار دارد که هم اکنون به عنوان یک رصد خانه نجومی از آن استفاده می شود. برای تورهایلحظه آخری استانبول و تورهای استانبول با مشاوران کارینا پرواز تماس بگیرید.

ماردین ترکیه