واقعیت هایی در مورد صربستان

واقعیت هایی در مورد صربستان

 

صربستان یک کشور مستقل است که در تقاطع مرکزی و جنوب شرقی اروپا واقع شده استهمراه آژانس مسافرتی کارینا پرواز باشید تا با برخی از واقعیت های صربستان آشنا شویم.

برای اطلاعات از تور ارزان صربستان به سایت کارینا پرواز مراجعه کنید.

 

 .1 آیا می دانستید که صربستان بیشترین تعداد امپراتورهای روم را در یک کشور دارد؟ بله، 18 حاکم رومی در این کشور متولد شده و یک پنجم از امپراتوران روم را تشکیل می دهند.

 .2بیشتر روستاهای ساخته شده در جهان از چوب ، فلز ، بتن و انواع مختلف مواد هستند. اما در صربستان، یک روستا  وجود دارد که به طور کامل از سنگ ساخته  شده است. این روستا، به نام Gostuša، دارای خانه ها یی از گل، سنگ و مواد طبیعی است. شما فکر می کنید که این مواد نسبت به سایر مصالح ساختمانی مدرن ضعیف هستند، زیرا خانه ها به علت سن سقوط می کنند، اما شما اشتباه می کنید. این خانه ها هنوز هم بسیار قوی و ساختارا صحیح است که مردم هنوز در آنها زندگی می کنند امروز.

 .3بلندترین دروازه های سنگی در اروپا در صربستان واقع شده است. این دروازه ها که سه عدد هستند، به نام "پرپرست کوچک"، "پرپرست بزرگ" و "خشک پررست" نامیده می شود. برخلاف آنچه که ممکن است اسم ها نشان دهند، Little Prerast بزرگترین در میان سه است. این ارتفاع 34 متر، 30 متر طول و 15 متر عرض دارد.

 .4صربستان دارای گراند کانیون است. دره رودخانه Temsttice یک دره است که در صربستان به شدت شبیه به گراند کانیون کلرادو به دلیل صخره های قرمز آن است.

 .5آیا شما می دانید اولین خون آشام دراکولا نبود؟ اولین خون آشام در جهان که در سال 1725 به طور گسترده در مطبوعات اتریش نوشته شده بود، پطار بلغاویچ بود. در واقع، کلمه خون آشام از واژه صربی، خون آشام گرفته شده است.

 

 واقعیت هایی در مورد صربستان

.6همه ما می دانیم که جزایر شناور نیستند، بلکه به گونه ای دیگر از زمین به عمق پوسته زمین می رسند. اما در صربستان، دو دریاچه به نام Vlasina و Semeteš وجود دارد که جزایر روی سطح دریاچه شناور است.

 .7بلگراد، پایتخت صربستان، یکی از بزرگترین شهرهای جنوب شرقی اروپا است.

.8صربستان اتحادیه ای با مونته نگرو در سال 1992 تشکیل داد و دوباره در سال 2006 به طور مستقل از هم جدا شد.

.9تمشک هایی که می خورید صرب هستند! صربستان برای چندین سال در لیست صادرات تمشک جهانی قرار دارد. در سال 2012، تقریبا 95٪ از تمشک های جهان از این کشور آمده است.

.10در صربستان کوه ها وجود دارند که پراز رمز و راز هستند. هیچ کس نمی تواند بطور قطع منشاء این رمز و راز را پیدا کند. دانشمندان می گویند که از فعالیت های آتشفشانی ناشی می شود، در حالی که دیگران ادعا می کنند که آنها توسط بیگانگان ایجاد شده اند. همچنین کسانی هستند که ادعا می کنند که این کوه ها دارای قدرت شفا و معجزه آسایی هستند.

 

شما عزیزان می توانید تور ارزان صربستان را با بهترین خدمات از آژانس مسافرتی کارینا پرواز بخواهید و خاطره خوبی از این کشور زیبا داشته باشد.