معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

  در مورد دریاچه های اسلوونی، سواحل کرواسی، دره های بوسنی چیزی شنیده اید؟ اما از صربستان و کانیون های آن، کوه ها و سنگ های بی نظیر آن هم چیزی شنیده اید؟  در طبیعت صربستان شما چیز هایی می بینید که قبلا  ندیده اید .

در  سایت آژانس مسافرتی کارینا پرواز  میتونید از تورارزان صربستان با قیمت فوق العاده با خبر شوید. با ما همراه باشید  تا برخی از زیباترین پارک های ملی صربستان را ببینیم.

 

یوآک    Uvac

رود یواک در جنوب غرب صربستان وجود دارد و پس از آن وارد کشور بوسنی و هرزگووین می شود . این رودخانه پتانسیل بالایی در تولید برق دارد. این رود متعلق به هر دو کشور است و یک رود بین المللی نیز محسوب میشود. آب فیروزه ای این رود باعث شده از نمای بالا این رود مانند مارماهی  به نظر آید. به همین دلیل گردشگران به کوه های اطراف می روند تا چشم انداز زیبای این رود را ببینند.

 

معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

شهر شیطان Đavolja Varoš

"شهر شیطان" نام منطقه ایی است در جنوب صربستان و در بین کو های رادان . شهر شیطان  مجموعه ای است ا بیش از 200 برج سنگ هرمی که ارتفاع آنها به 15 متر می رسد.  این منطقه به علت فعالیت های آتش فشانی در گذشته شکل گرفته است.

 

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

 

پارک ملی تارا   Tara National park

این پارک در سال 1981 تاسیس شد و مشخصه آن کوه های  تارا در کنار رودخانه درینا است. پارک تارا 200 کیلومتر مربع مساحت دارد و از دره ها و آبشار های زیبا تشکیل شده است.

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

 ماسه زار دلیبلاتو     Deliblato Sands

یک ماسه زار به گستردگی ۳۰۰ کیلومتر مربع است که در استان خودمختار وویوودینای صربستان قرار دارد. این بیابان در جنوب بانات میان رود دانوب و دامنه‌های جنوب غربیکوه‌های کارپات قرار دارد. پوشش گیاهی این منطقه چمنزارهای استپ و جنگل‌های استپ است.این ماسه زار بزرگترین ماسه زار اروپا است و ریشه آن به دریای پانونی بازمی‌گردد. در این منطقه گونه‌های در معرض خطر اروپا و جهان زندگی می‌کند.آژانس مسافرتی کارینا پرواز تور ارزان صربستان  را با بهترین خدمات به شما عزیزان ارائه می دهد

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

 

دروازه وارتانا    Vratna Gates

پدیده ایی طبیعی که در دل طبیعت و در کنار رود وارتانا در منطقه بور شکل گرفته است. این دروازه طی دوره های مختلف و طولانی شکل گرفته است که منظره زیبایی را تشکیل داده است.

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

 

پارک ملی درداپ جورج     Derdap Gorge

پارک ملی درداپ جورج  در امتداد سمت راست رود دانوب صربستان است . این پارک در سال 1974 تاسیس شد و  157،620 هکتار می باشد.  پارک ملی درداپ جورج  که 100 کیلومتر طول دارد دره ایی است که میان آن  رودخانه ایی قرار دارد.

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

 فورشکا گورا   Fruska Gora

فورشکا گورا نام کوهی است در صربستان است که 539 متر ارتفاع  و دارای گونه های کمیاب حیوانات و گیاهان مانند آهو ، بلوط و درختان راش را شامل می شود. این پارک شامل 211 گونه پرنده و خفاش های در حال انقراض نیز هست.  این منطقه حفاظت شده به دلیل چشم انداز زیبای طبیعت و حومه آن به جواهر صربستان می ماند.

 معرفی زیباترین پارک های ملی صربستان

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورارزان صربستان به سایت کارینا پرواز مراجعه کنید