پاموکاله چشمه های جادویی کوش آداسی

پاموکاله کوش آداسی

پاموکاله کوش آداسی 

یکی از جاذبه های گردشگری کوش آداسی ، پاموکاله است که باعث شده سالانه گردشگران زیادی برای پاموکاله به ترکیه بیایند. بسیاری از مسافران تورهای کوش آداسی به این منطقه زیبا برای لذت بردن از منظره زیباش می روند. شما هم میتوانید جهت اطلاع از قیمت تورهای لحظه آخری کوش آداسی و یا تورهای ارزان کوش آداسی به سایت کارینا پرواز و یا با مشاوران ما تماس بگیرید.

پاموكاله چیست؟

پاموكاله منطقه کوهستانی است در شهر دنیزلی (جنوب غرب ترکیه) ، در نزدیکی دریای مدیترانه و با شهر آنتالیا دو ساعت فاصله دارد.

استخرهای گرم و مرطوب پاموکاله از سنگ های سفید و درخشان تراورتن از لبه یک دره شیب دار آویزان است. گویی گردی سفید رنگ همه جای این حوضچه ها را پوشانده است. پاموکاله به قلعه پنبه ایی ترکیه شهرت دارد و جزء میراث جهانی یونسکو می باشد که سالانه دو میلیون بازدید کننده دارد. هوای این منطقه همیشه گرم و معتدل است و خبری از سرما وبرف نیست.این کوه زمانی  محل زندگی رومی ها بود و هنوز هم خرابه های شهر تاریخی هیراپولیس  به چشم می خورد . این شهر پس از زلزله چندین بار بازسازی شد . یکی از جذابیت های این شهر چشمه های آبگرم و غنی از کربنات کلسیم و آهک  آن است . اینجا 17 حوضچه دارد که در بالای همه آنها حوضچه آرزوها وجود دارد که همه سر و بدن خود را با گل و لای آن می پوشانند و منتظر خواص درمانی آن می نشینند. در اینجا باید کفش ها را در آورید و پیاده حرکت کنید تا به حوضچه ها صدمه نزند. راه رفتن روی پلکان جوان تر و شکننده ممنوع است.

بهترین راه برای لذت بردن از یک سفر بی نظیر، این است که شب را در روستای پاموکاله بگذرانید ، سپس صبح روز بعد به دیدن شهر تاریخی هیراپولیس   و چشمه های آب معدنی بروید ، زیرا در غروب خورشید جمعیت بیشتری به آنجا می آید.

پاموکاله کوش آداسی

پاموکاله کوش آداسی

پاموکاله کوش آداسی