اماکن باستانی و آبهای کریستالی آنتالیا ترکیه

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه  

در خلیج ساحل آنتالیا جزیره کوچکی وجود دارد به نام ککوا Kekova. این جزیره زیبا و آرام با آبی درخشان و کریستالی  جلوه ایی  محسور کننده دارد. ککوا به معنی آویشن است. یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا که باعث شده توریست های بسیاری همراه با تورآنتالیا به این شهر سفر کنند. شما عزیزان هم جهت اطلاع از قیمت تورهای آنتالیا و تورهای ارزان آنتالیا با مشاوران ما تماس بگیرید.

جذابیت این جزیره شاید  بیشتر به خاطر بقایای یک شهر باستانی غرق شده در زیر امواج آب آن باشد. ویرانه های این شهر که در قرن دوم بر اثر زلزله به زیر آب رفته است ، هنوز به جای مانده است. در حالی که می توانید با قایق بادبانی در اطراف این منطقه باشید اما از سال 1986 تا کنون غواصی زیر آب ممنوع شده تا از این منطقه حفاظت شود. چیزی که دولت ترکیه به صورت جدی به آن توجه می کند حفاظت از میراث از دست رفته این شهر است. دولت ترکیه در سال 1990 جزیره ککوا را منطقه حفاظت شده اعلام کرد و در سال 2000 به عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت شد.

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه

اکنون وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه پس از درخواستی از شهردار آنتالیا، که به مطبوعات محلی گفته شد، این ممنوعیت را لغو کرده است. او چنین اظهار کرده است: تلاش های ما برای تنوع  جاذبه های گردشگری و علاقه به گردشگری افزایش یافته است . در صورت دریافت مجوز از وزارتخانه ، گردشگری و غواصی با کمک راهنماها و باستان شناسان در ککوا میسر خواهد شد.

غواصی در آنتالیا

اگر محدودیت های غواصی برداشته شود، اینجا نقطه ایده آل برای غواصان تازه کار خواهد بود. بسیاری از مناطق شهر غرق شده به اندازه کافی بلند است که  سطح آن دیده می شود و در نتیجه غواصی در آن کم عمق است. اما با برداشتن این ممنوعیت  هویت جزیره تغییر می کندو هویت جدیدی پیدا می کند، بسیاری از باستان شناسان و دانشجویان دانشگاه ها زیر آب خواهند رفت تا اسرار هایی را که تمدن 4000 ساله داشته ، بیابند.جهت کسب اطلاع از قیمت تورهای ارزان آنتالیا و تورهای لحظه آخری آنتالیا با مشاوران ما تماس بگیرید.

شهر غرق شده با یک قایق پنج دقیقه ای از روستای Üçağız فاصله دارد.هنوز هیچ حرفی در مورد وضعیت تقاضای غواصی زده نشده است.

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیهخرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه

خرابه های باستانی و آبهای کریستالی ترکیه