برج ترسناک صربستان

برج جمجمه شهر نیس صربستان

برج جمجمه شهر نیس صربستان

درباره برج جمجه صربستان

برج Skull (Ćelekula)، واقع در شهر نیس، صربستان برجی است که از جمجمه انسان تشکیل شده است. این برج توسط ارتش مهاجم ترکیه در قرن نوزدهم با استفاده از جمجمه های شورشیان صرب ساخته شد. در حال حاضر برج جمجمه صربستان یکی از جاذبه های گردشگری معروف صربستان به شمار می آید و هر ساله توریست های بسیاری برای دیدن این برج به صربستان سفر می کنند. جهت آگاهی از قیمت تورهای صربستان و تورهای ارزان صربستان با مشاوران کارینا پرواز در تماس باشید.در طول زمان امپراطوری عثمانی، نیروهای ترکیه برای ایجاد ساختار برج از جمجمه دشمنان برای ایجاد ترس و وحشت در میان مخالفان خود استفاده می کردند.

برج جمجمه شهر نیس صربستان

این یک بنای تاریخی برای توانایی های بی رحمانه بشر است.  این شهر که توسط امپراتوری عثمانی تحت کنترل بود، صرب های میهن پرستانه تصمیم می گیرند زمین های خود را پس بگیرند، بنابراین یک جنبش مقاومت شدید آغاز شد. بعد از نبردی که در سال 1809 در تپه Cegar رخ داد، برج جمجمه ساخته شد. این نبرد که بین سال های 1817-1804 انجامید و شورشیان صربستان تعداد کمی داشتند (نزدیک به 3هزار نفر) در مقابل نیروهای قوی محافظان امپراتوری ترکیه که نزدیک به 36 هزار بودند شکست خوردند. دیدن این بنای تاریخی و ترسناک را حتما در سفر به صربستان تجربه کنید.

برج جمجمه شهر نیس صربستان

فرمانده شورشیان صرب با دانستن اینکه او و مردانش در صورت دستگیر شدن در خطر خواهند بود به جای تسلیم شدن و یا فرار کردن آنها تصمیم گرفتند تا آخرین نفس ایستادگی کنند. پس از آن که ترک ها در نبرد آنها را شکست دادند هورش پاشا ژنرال ترک  دستور داد که سر قربانیان صرب را جمع آوری و پوست کند و این برج را از جمجمه شورشیان صرب ساخت. این برج به عنوان نماد صربستان برای نسل های آینده که قصد شورش علیه امپراتوری عثمانی را داشتند، بود.

952 جمجمه در برج استفاده شد و زخم عمیقی بر مردم صربستان وارد کرد. اما صرب ها از تصمیم خود منصرف نشدند و بار دیگر در سال 1815 شورش کردند و به موفقیت رسیدند . آنها استقلال خود را در سال 1830 به طور کامل به دست آوردند. پس از این پیروز خیلی سریع جمجمه سربازان به خانواده ها پس داده شد تا در مراسمی محترمانه دفن شوند. امروز فقط 58 جمجمه در این برج قرار دارد و این برج را به نشانه شجاعت ملی و رنج هایی که در طی سال ها کشیدند نگه داشتند.

آژانس مسافرتی کارینا پرواز ارائه دهنده ارزان ترین تورهای صربستان  و تورهای لحظه آخری صربستان با بهترین خدمات به شما عزیزان می باشد.