جاذبه های گردشگری باکو

 معرفی بهترین جاذبه های گردشگری باکو در تورهای باکو

جاذبه های گردشگری باکو

آشنایی با باکو

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و بزرگترین شهر و بندر این کشور است. باکو یکی از شهر های نفت خیز جهان است و پر جمعیت ترین شهر قفقاز است. اخیرا باکو به یک مقصد گردشگری ارزان برای توریست و مخصوصا ایرانی شده است. با توجه به قیمت ارزان تورهای باکو مسافران بسیاری از ایران جذب این شهر شده اند. کارینا پرواز مجری مستقیم تورهای باکو می باشد و شما عزیزان جهت اطلاع از قیمت تورهای باکو و تورهای لحظه آخری باکو با مشاوران ما در تماس باشید. 

در بخش قدیمی شهر برج وحصار قلعه ایی از سده میانه باقی مانده است که به ثبت میراث فرهنگی در یونسکو رسیده است.برگزاری برنامه های متنوع هنری مانند تاتر، اپرا ، کنسرت موسیقی و .... کوبا را به شهری پر جاذبه تبدیل کرده است.همراه آژانس مسافرتی کارینا پرواز باشید تا با جاذبه های گردشگری باکو آشنا شویم .

مرکز فرهنگی حیدرعلی اف

این سازه مدرن مساحتی به میزان 57500 متر مربع دارد. معمار آن زاها حدید می باشد . این مرکز فرهنگی به نام رهبر ورئیس جمهور آذربایجان، حیدر علی اف نامگذاری شده و  بخاطر معماری شگفت انگیزش تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی باکو شده است. این سازه  در سال 2013 با یک سالن کنفرانس ، سالن نمایشگاه ، کارگاه و یک موزه در سال  2012 افتتاح شد.

جاذبه های گردشگری باکو

برج دختر در باکو

نام آذری این برج “گیز قلعسی” است که در فارسی قلعه دختر نامیده می‌شود واز دوره ساسانی در باکو به جای مانده است. این قلعه محلی برای نیایش آناهیتا برای زرتشتیان بوده است. در سال1960 این قلعه را مرمت کردند و در سال 1964 تبدیل به موزه شد. همچنین در سال 2000 این قلعه به ثبت میراث جهانی یونسکو رسید.

جاذبه های گردشگری باکو

بلوار ساحلی باکو

یکی از مکان هایی دلپذیر و دیدنی باکو بلوار ساحلی آن است که می توانید لحظاتی زیبایی را با قدم زدن در امتداد دریای خزر تجربه کنید. در این بلوار انواع کافه ها ، فواره های دیدنی ، فضای سبز و نوازندگان محلی وجود دارد تا محل مناسبی باشد برای گشت و گذار توریست ها و مردم محلی .معمولا مسافران تورهای باکو حتما به سواحل دیدنی و زیبای باکو سر میزنند و از آفتاب آن لذت می برند.

جاذبه های گردشگری باکو

بازدید از قوباستان در تورهای باکو

پارک ملی قوبوستان در جنوب شرقی کو های قفقاز و مابین دو رود پیرساقات و سوماقیت قرار دارد. این پارک ملی دارای غارها ، کوه ها ، تپه ها ، اشیا تاریخی و سنگ نگاره های منحصر بفرد با عمری بین 5 هزار تا 40 هزار سال می باشد که به ثبت میراث جهانی یونسکو در آمده است. اهمیت بسیار زیاده این پارک بخاطر سکونت بشر در این محل است که طبق پیش بینی های شده مربوط به عصر یخبندان است.

جاذبه های گردشگری باکو

 کوه یانار داغ 

یانار داغ در زبان آذری به معنی  "کوه سوزان" می باشد .این آتش همیشگی به دلیل وجود لایه هایی از گاز طبیعی در دل این کوه  می باشد. حتی بارش باران در طول سالیان دراز باعث خاموشی آن نشده است.

جاذبه های گردشگری باکو

برج‌های شعله یکی از جاذبه های پر طرفدار باکو

برج‌های شعله نام سه برج در شهر باکو است که توسط شرکت آمریکایی هلموث ، اوباتا ، کاساباوم ساخته شده است. این سه برج بلندترين آسمان خراش‌هاي پايتخت جمهوري آذربايجان  می باشد و از شعله‌هاي آتش که نماد انرژي و ابديت است الهام گرفته شده  که به سابقه آتش پرستي در آذربايجان برمي‌گردد. ارتفاع این سه برج با هم متفاوت است . بلندترین آن 190 متر و کوتاه ترین آن 140 متر می باشد. طوری که به شکل شعله آتش دیده شود. این برج ها شامل بخش اداری ، مسکونی و هتل پنج ستاره می باشد. ساخت این برج ها در سال2007 آغاز و در سال 2013 تمام شد.

جاذبه های گردشگری باکو برج های شعله

ونیز کوچک در باکو

در بلوار باکو در شهرک کوچکی ونیزی وجود دارد که از نظر مردم محلی تفاوت زیادی با ونیز ایتالیا ندارد. مساحت این مکان 10 هزار متر مربع است که دارای دوجزیره بزرگ و چندین جزیره کوچک می باشد.

جاذبه های گردشگری باکو