معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان در تورهای گرجستان

با آژانس مسافرتی کارینا پرواز همراه باشید تا با برخی از جاذبه های گردشگری گرجستان آشنا شویم. کارینا پرواز ارائه دهنده تورهای لحظه آخری گرجستان، تورهای ارزان گرجستان به شما عزیزان می باشد.

 

حمام های باستانی تفلیس

محله آبانوتوبانی یکی از محله های معروف و قدیمی شهر تفلیس است. این محله به دلیل داشتن حمام های گوگردی گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. تعداد قابل توجهی منابع آب گرم گوگردی در دامنه کوهی " تنبور" در قرن نوزدهم کشف شد. پس از آن حمام هایی در این منطقه ساخته شد تا بتوان از منابع آبی آن استفاده کرد. این حمام ها سقف  گنبدی شکل دارند. زمانی که پادشاه گرگاسالی (Gorgasali) متوجه چشمه های آب گرم گوگردی در منطقه شد دستور داد تا پایتخت دولت را به این مکان انتقال دهند.

 معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

پارک ریکه و پل صلح تفلیس گرجستان

پل صلح یک پل کمانی شکل بر روی رود کورا تفلیس است. این پل دو طرف شهر را که توسط رود کورا جدا شده به هم وصل می کند. معمار آن معمار معروف ایتالیایی Michele De Lucchi است. در بالای پل صلح نمایی زیبا از دو طرف آن خواهید داشت که مجسمه کارتلیس ددا،  کلیسای جامع سامبا ، محل اقامت نخست وزیر ، کلیسای ناریکالا و چرخ و فلک دیده میشود. همچنین انتهای پل به بازار قدیمی تفلیس می رسد. این پل با هزاران لامپ LED  نورپردازی شده است.

 معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

کلیسای صخره ایی در تفلیس گرجستان

یک صخره ی ۴۰ متری در نزدیکی شهر چیاتورا قرار دارد که بالای آن کلیسای به نام کاتسخی وجود داره که قدمتش به قرن ششم میلادی برمی گردد.این ستون برای قرن‌ها خالی  بوده تا اینکه در سال ۱۹۴۴ کوهنوردی از این ستون بالا رفته و بقایای یک اسکلت و ویرانه‌های یک کلیسای کوچک را کشف کرد. سپس او  تصمیم می گیرد به بالای این ستون رفته و زندگی زاهدان گذشته را در پیش بگیرد. وی در جوانی سابقه خوبی از خود به جا نگذاشته و بارها به زندان رفته‌ بود. سر انجام در سال ۱۹۹۳ از این ستون بالا رفت تا زندگی جدیدی را شروع کند.از آنجایی که گرجستان کشور کوچکی است شما می تونید به راحتی از همه جای آن دیدن کنید. اگر در تفلیس هستید می توانید با وسیله نقلیه عمومی به استان ایمرتی بروید . بعد از آن به شهر چیاترا و پس از آن در فاصله ۵ کیلومتری شهر چیاترا روستایی به نام کاتسخی است که این کلیسا در آنجا واقع شده است. مسافرین تور گرجستان دیدن این کلیسای زیبا را از دست ندهید.

 معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

 دژ ناریکالا گرجستان

این قلعه در قرن 14 برای دفاع از شهر تاسیس شده است و  مشرف به تفلیس و رودخانه کورا می باشد. این قلعه شامل دو قسمت دیواره می باشد که این  دیواره ها در یک تپه شیب دار بین حمام گوگرد و باغ گیاهان تفلیس می باشد. پایین تر کلیسای سنت نیکلاس وجود دارد که در سال های 1996-1997 ساخته شد ​​و جایگزین کلیسای اصلی که در قرن 13 در آتش نابود شد، است. کلیسای جدید از سه طرف درب دارد. بخش داخلی کلیسا با نقاشی هایی از کتاب مقدس و تاریخ گرجستان تزئین شده است.

 معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر سنگی  اوپلیستیخه

این شهر سنگی باستانی در شرق گرجستان و در 10 کیلومتری شرق شهر گوری واقع  شده است. اوپلیستیخه بزرگترین شهر سنگی باستانی دنیا به معنی قلعه خدایان می باشد.شهری غار مانند به وسعت چهل هزار متر مربع که دارای سه قسمت زیرین ، میانی و زبرین می باشد. در قسمت بالا هم قصر سلطنتی سنگی ساخته شده است. این شهر 1000 سال قبل از میلاد ساخته شده و تا قرن 13 میلادی مسکونی بوده است. باستان شناسان در خاک برداری ها متعدد ، تعداد زیادی معبد متعلق به الهه خورشید که قبل از مسیحیت پرستش می شد پیدا کردند.با کارینا پرواز و تورهای ارزان گرجستان ، تورهای لحظه آخری گرجستان تجربه زیبایی از این کشور زیبا داشته باشید.

 معرفی جاذبه های گردشگری گرجستان