جشنواره های هند در تورهای هند

جشنواره های هند که باید ببنید (قسمت اول )

جشنواره های هند که باید ببنید (قسمت اول )  

آشنایی با جشنواره های هندوستان در تورهای هند

 کشورهند  یک کشور شناخته شده برای بسیاری از زبان ها، ادیان، فرهنگ ها و جشنواره های هیجان انگیز و رنگارنگ است ،اگر تا به حال جز مسافران تورهای هند بوده اید که حتما از دیدن جاذبه های گردشگری هند لذت برده اید ولی اگر شانس سفر به هند را نداشته اید میتوانید با تماس با مشاوران ما از قیمت تورهای هند و تورهای لحظه آخری هند با خبر شوید.

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که به این گوشه جذاب از جهان سفر کنید، راهی بهتر برای کشف فرهنگ هند از طریق غرق شدن در جشنواره های هند نیست.  در سرتاسر هند، سنت های سنی قدیمی، آتش بازی ها ، فیل ها و لباس های سنتی هندی وجود دارد که جزء خاطراتی می شود که بعید است فراموش کنید.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای سفر به هند هستید، چرا سعی نکنید آن را با یک جشنواره هماهنگ کنید؟ با آژانس مسافرتی کارینا پرواز همراه باشید تا فستیوال های هند را به شما معرفی کنیم.

 

جشنواره دیوالی هند

لیست ما مشهورترین و بزرگترین جشنواره های هند را شامل می شود که با "جشنواره نور" آغاز می شود. دیوالی آغاز سال جدید هندو را اعلام می کند و لامپهای بی شمار، شمع ها و آتش بازی هایی در سراسر کشور روشن می کند تا به الهه ثروت خوشامد گویی کنند. خانه ها شروع به آماده سازی می شوند و هفته ها با شیرینی و گل تزئین می شوند.

زمان: اکتبر و نوامبر

کجا: در سرتاسر هند

جشنواره دیوالی هند

آشنایی با جشنواره بین المللی بادبادک در تورهای هند

هر ساله هزاران نفر از علاقه مندان به بادبادک به این رویداد بسیار محبوب به هند می روند. به طور سنتی جشنواره روزی که زمستان تمام شده و به سمت  تابستان می رود آغاز می شود و کشاورزان فصل بهار را که در حال نزدیک شدن است ، جشن می گیرند. در طول تعطیلات دو روزه، هنگام طلوع خورشید بادبادک هایی با رنگ روشن به آسمان می روند و تا غروب آفتاب در آسمان هستند. یک رویداد دوستانه و خانوادگی، بازدید کنندگان همچنین می توانند در مسابقات نقاشی بادبادک، کارگاه ها و مقدار زیادی از غذاهای خوشمزه لذت ببرند.

زمان: 14 و 15 ژانویه

از کجا: گجرات، اوتاریان

 

جشنواره دیوالی هند

  گانش چاتوریChaturthi Ganesh

 

این جشن 11 روزه تولد پروردگار گانش - خدای فیل  - که یکی از محبوب ترین خدایان در دین هندو است را جشن می گیرد. مجسمه های گانش (خدای فیل )در خانه های مردم گزاشته  می شود و در روز پایان این رویداد مجسمه خدای گانش را در خیابان ها به حرکت در می آورند که همراه رقص و آواز است و به معبد می برند.

زمان: 17 سپتامبر

کجا: در سرتاسر هند

جشنواره دیوالی هند

کریشنا جانماشتامی Krishna Janmashtami

این جشن سرگرم کننده برای دو روز اجرا می شود و جشن تولد لرد کریشنا می باشد که گفته می شود شیر، کره و دیگر لبنیات را دوست داشت. در این روز مردم برج های انسانی می سازند و کسی که بالاتر از همه است کاسه ایی کشک همراه دارد و آنرا از بالا به پایین پرتاّپ میکند. در افسانه ها آمده  که لرد کریشنا در کودکی لبنیات همسایگان را می دزدید و میخورد.

زمان: 5 و 6 سپتامبر

کجا: در سراسر هند، اما بمبئی یکی از بهترین مکان های جشن است.

جشنواره دیوالی هند

جشنواره بین المللی  یوگا در هند

اگر شما طرفدار یوگا هستید، حتما باید در جشنواره شرکت کنید. جشن جهانی یوگا معروف به جشن زندگی است، همراه با موسیقی روحانی، غذای سالم و البته یوگا فراوان است. در طول این جشن ، شما می توانید در حدود 60 ساعت از کلاس های یوگا با استادان جهانی  داشته باشید.

چه زمانی: 1-7 مارس

کجا: Parmarth Niketan، Rishikesh

جشنواره دیوالی هند